Geri Dön
GündemKYK memur alımı başvuru işlemi

KYK memur alımı başvuru işlemi

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı işleyen Kredi ve Yurtlar Kurumu(KYK), 2017 yılında Türkiye genelinde çeşitli yerlerde yurt müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere memur alımı yapacaktır. 1044 kişi alım yapacak olan KYK, bu kişilerin 601’inin kadın 443’ünün ise erkek olacağını duyurmuştur. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan duyuru sonrasında adaylar KYK memur alımı başvuruları nasıl yapılacak? Başvuracak adaylarda hangi şartlar aranıyor? gibi konuyla ilgili merak edilen tüm detaylar haberimizde.

KYK memur alımı başvuru işlemi

KYK memur alımı başvurular 5 Nisan 2017 tarihinde başlayacak ve 14 Nisan 2017 saat 23.59’a kadar yapılabilecektir. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın web sitesi olan http://basvuru.gsb.gov.tr üzerinde yer alan Personel Alımı Online Başvuru Sistemi’nden başvurular yapılabilecektir.

KYK MEMUR ALIMI HAKKINDA DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ!

Yukarıdaki link bilgilendirme amaçlıdır.

KYK Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Yukarıda belirttiğimiz tarihler arasında verdiğimiz web sitesi üzerinde yer alan başvuru formu doldurulmadan gerçekleştirilen hiçbir başvuru kabul edilmeyecektir. Başvuru formuna yüklenecek bazı belgeler de istenir. Bu belgeler;
-Diploma veya mezuniyet belgesi( Yurt dışındaki üniversitelerden mezun olan adaylar YÖK tarafından mezuniyet denkliği onaylanmış belge)

-Vesikalık fotoğraf(Son altı ay içerisinde çekilmiş ve adayın tanınmasını sağlayacak nitelikte olmalıdır.)
-Erkek adaylar için askerlik durumlarına ilişkin E-Devlet üzerinden alınacak Askerlik Durum Belgesi şeklindir.
Adaylar istenilen belgeleri başvuru formunu yükleyerek ve görev yapmak istedikleri illeri belirledikten sonra başvuruları tamamlanacaktır. Adayların sadece bir il tercih edebileceklerdir. Başvuru yapan aday sıralamaya girmesi durumunda tercih ettiği ilde sınava alınacağı unutulmamalıdır. KPSSP3 puanına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanacak olan adaylar, listede belirtilen bir il için istihdam sayısının dört katı kadar aday sözlü mülakata çağırılacaktır.

Sıralamaya giren adaylar sözlü sınava katılacakları sınav yerleri www.gsb.gov.tr ve www.yurtkur.gsb.gov.tr internet adreslerinden 24.04.2017 tarihinde ilan edilecek, yazılı bir tebligat yapılmayacağı da belirtilmiştir.

Sınava Başvuru Şartları Nelerdir?

a) Türk vatandaşı olmak,
b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
c) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına çarptırılmamış ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olmak,
ç) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin 6.’ncı fıkrasında belirtilen askerlik şartını taşımak,
d) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,
e) Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik aylığı almıyor olmak,
f) Üniversitelerin en az 4 yıllık lisans eğitimi veren yurtiçindeki veya denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurtdışındaki programlarının birinden mezun olmak,
g) 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

Pençe operasyonlarında tespit edilen mağara kullanılamaz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarında tespit edilen sığınak, barınak, mağara, silah ve çok sayıda mühimmatın imha edildiği görüntüleri paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet