Geri Dön
Gündem2020 KYK yurt başvuru tarihleri açıklandı mı? KYK yurt ve burs başvuruları ne zaman yapılacak?

2020 KYK yurt başvuru tarihleri açıklandı mı? KYK yurt ve burs başvuruları ne zaman yapılacak?

KYK yurt başvuruları konusunda adayların araştırmaları sürüyor. YKS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından herhangi bir Yükseköğretim Kurumu'na yerleşmeye hak kazanan adaylar KYK yurt başvuruları ne zaman alınacak sorusuna yanıt aramaya devam ederken Gençlik ve Spor Bakanlığı Yükseköğretim Kurulu tarafından yapılacak olan Akademik takvime işaret etmişti. Henüz akademik takvim yayımlanmadı. Peki KYK yurt başvuruları ne zaman alınacak?

2020 KYK yurt başvuru tarihleri açıklandı mı? KYK yurt ve burs başvuruları ne zaman yapılacak?

KYK yurt başvuruları ne zaman alınacak sorusu aile ve öğrenciler tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. YKS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından herhangi bir Yükseköğretim Kurumuna yerleşmeye hak kazanan adaylar KYK yurt başvuruları ne zaman alınmaya başlanacak sorusuna yanıt aramaya başlamıştı. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada KYK yurt başvurularının Yükseköğretim Kurulu tarafından yapılacak olan açıklamaya göre belirleneceği açıklanmıştı

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayı içerisinde alınan KYK yurt başvuruları bu yıl yaşanan Pandemi nedeniyle henüz yapılamadı. KYK yurt başvurularının 1 Ekim sonrasında alınması bekleniyor

KYK YURT BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

KYK yurt başvuruları e devlet sistemi üzerinden alınıyor. Yükseköğretim Kurumları Sınavına girerek ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan hazırlık, birinci sınıf öğrencileri ile ara sınıf öğrencilerinin yurt başvuruları; Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından sınav sonuçları açıklandıktan sonra e-devlet portalı üzerinden yapılmaktadır.

Bu sebeple E-Devlet şifresi olmayan öğrencilerin kimliği ile birlikte PTT şubelerine giderek E-Devlet şifresi almaları veya diğer E-Devlet giriş yöntemlerinden birine (internet bankacılığı, e-imza, mobil imza, T.C. kimlik kartı) sahip olmaları gerekmektedir.

KYK BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN ALINACAK?

KYK burs başvurularının da Yükseköğretim Kurulu tarafından açıklanacak olan takvime göre belirlenmesi bekleniyor. Binlerce öğrenci için önemli gelir kalemlerinden biri de aileden gelen paranın yanı sıra kazanılabilecek bir burs veya kredi olarak öne çıkıyor. 

 

 

Memur ve emeklilerin beklediği haber! Meclis'ten geçti
50 bin yıllık geçmişi var! İlk haberleşme ağını böyle kurdular
Tatile sayılı günler kaldı! Bin TL'ye de var
Kırdığı yumurtanın akı 'kırmızı' çıktı, sosyal medya karıştı! Sandığınız gibi değil...
'Dışarı çıkmayın' uyarısı yapıldı! Daha kuvvetlisi geliyor
Kayak pistinde feci kaza! Ünlü oyuncu hayatını kaybetti
Maç sonrası tepki! 'Göstere göstere gelen bir tehlike'
Numan Kurtulmuş'tan İmamoğlu'nun 'engelleniyoruz' iddiasına yanıt
Yusuf Yazıcı için skandal tanıtım! Kovuldu
Survivor All Star'da ilk eleme! Adaya veda eden isim belli oldu
Fotoğraflar Türkiye'de çekildi! Meteoroloji uzmanı sebebini açıkladı
Tarihi keşif! Mars'ta yaşamın göstergesi...
Sadakatsiz’de dengeler değişiyor! 'Asya'nın yapamadığını Aras yaptı'
Market zincirlerinin zam yazışmaları ortaya çıktı!
İrem Sak, 11 yaş küçük aşkını itiraf etti!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler