Geri Dön
GündemLGS ertelendi mi, sınav ne zaman? LGS konuları neler? İşte kılavuzun yayımlanacağı tarih...

LGS ertelendi mi, sınav ne zaman? LGS konuları neler? İşte kılavuzun yayımlanacağı tarih...

Corona virüsüyle birçok sınav tarihi değişti. Sınavları ileri bir tarihe ertelenirken LGS'ye girecek olan 8. sınıf öğrencileri kritik sınavın zamanının değişip değişmediğini araştırırken LGS konuları neler? sorusunu soruyor.

LGS ertelendi mi, sınav ne zaman? LGS konuları neler? İşte kılavuzun yayımlanacağı tarih...

Corona virüsü ekonomiden eğitime birçok alanda değişikliğe neden oldu. Sınavlar corona virüsü nedeniyle ertelenirken LGS'nin ertelenip ertlenmediğini binlerce öğrenci ve veli merak ediyor. Öte yandan LGS konuları neler? sorusu da sık sık soruluyor.

LGS NE ZAMAN? ERTELENDİ Mİ?

LGS sınavı ile ilgili henüz bir erteleme söz konusu değil. Bugün açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "7 Haziran 2020 LGS'nin başvurularını otomatik yapacağız. Koronavirüs önlemleri çerçevesinde başvuru işlemlerinin uzaktan yapılabilmesi için gerekli altyapıyı hazırladık. Sınav kılavuzunu geçen yıl olduğu gibi 3 Nisan’da yayımlayacağız. Her şey planlanıyor ve yapılıyor." ifadelerine yer verdi.

LGS KONULARI NELER?

LGS müfredatıyla ilgili bilgileri paylaşan Bakan Selçuk şunları kaydetti: LGS sınav takviminde bir gecikme halinde öğrencilerin kaygılarının daha da artmasının muhtemel. Salgın dolayısıyla zor günler geçiren öğrencilerimizin kaygılarını daha da arttırmak istemiyoruz ve sınava hazırlanmak için yeterli zaman tanımak istiyoruz. Şu anki veriler ışığında, 7 Haziran'da LGS'yi ertelememizi gerektiren bir durum yok. Ancak, koronavirüs salgınının seyrine bağlı olarak Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu'nun tavsiyelerini takip edeceğiz. Gerekirse önümüzdeki haftalarda durumu bir daha değerlendiririz. Ancak şu an için sınav tarihinde bir değişiklik gündemimizde yok. Özetle, öğrencilerimiz gönül rahatlığıyla bir yandan uzaktan eğitim derslerini takip etsinler, bir yandan da şimdiye kadar gördükleri konuları tekrar etsinler. LGS kapsamındaki merkezi sınav, sadece birinci dönem müfredatından yapılacak."

30 Temmuz koronavirüs tablosu belli oldu! İşte günlük vaka sayısı...Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu belli oldu. Türkiye'de son 24 saatte 256 bin 460 Kovid-19 testi yapıldı, 22 bin 83 kişinin testi pozitif çıktı, 69 kişi hayatını kaybetti. Kovid-19'la mücadele kapsamında son 24 saatte birinci, ikinci ve üçüncü doz toplam 1 milyon 424 bin 550 aşı uygulandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet