Geri Dön
GündemLGS tercih sonuçları açıklandı! 2. Nakil tercihi sorgulama ekranı

LGS tercih sonuçları açıklandı! 2. Nakil tercihi sorgulama ekranı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından LGS 2. nakil tercih sonuçları açıklandı. Lise adayları sonucunu öğrenmek için arayışa koyuldu. Peki LGS tercih sonuçları nereden öğrenilir? İşte LGS tercih sonuçları sorgulama ekranı...

LGS tercih sonuçları açıklandı! 2. Nakil tercihi sorgulama ekranı

17-21 Ağustos 2020 Tarihleri arasında alınan LGS 2. tercih işlemlerinin sonuçları bugün açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyurulan sonuçlar, öğrencilerin merakını giderdi. LGS tercih sonuçlarını aşağıdaki link üzerinden sorgulayabilirsiniz.

LGS TERCİH SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

LGS tercih sonuçlarını sorgulamak için aşağıda yer alan ekrandan T.C kimlik numaranız, doğum tarihiniz ve ekranda yer alan güvenlik kodunu girmelisiniz. Ardından LSGS tercih sonucunuz erişime açılacak.

LGS tercih sonuçları açıklandı 2. Nakil tercihi sorgulama ekranı

LGS 2. TERCİH SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

e - OKUL VBS GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

Boş kalan kontenjanlara, hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarınca yerleştirme başvuruları 24 - 26 Ağustos 2020 tarihleri arasında alınacak.

 

Gündem olan iki yeni maket yerine yerleştirildiDiyarbakır'da kent merkezinde TIR'a yüklü görülen dev karpuz ile surları temsil eden ve sosyal medyada tartışmalara neden olan maketler, yaklaşık 25 metrelik baz istasyonuna yerleştirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet