Nakil

Nakil

Son dakika nakil haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan nakil gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan nakil haber sayfamızda...

Nakil

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.579 nakil haberi bulunmuştur.
Ticaret Bakanlığı'nda Mısırlı heyet ile görüşme
Ticaret Bakanlığı'nda Mısırlı heyet ile görüşmeTicaret Bakan Yardımcıları Mustafa Tuzcu ve Rıza Tuna Turagay, Mısır Ticaret Odaları Federasyonu Başkanı (FEDCOC) İbrahim El Araby başkanlığındaki Mısır heyetini kabul etti.
22.01.2022Ekonomi
Öykü Arin'in ilk karne heyecanı!
Öykü Arin'in ilk karne heyecanı!Lösemi tedavisi gören ve babasından alınan yarı uyumlu nakille yeniden yaşama tutunan Öykü Arin Yazıcı (7), ilk karnesini almanın heyecanını yaşadı. Öykü Arin'in karnesiyle birlikte fotoğrafını paylaşan anne Eylem Şen Yazıcı, "Ve ilk ilkokul karnesini aldı. Artık bizim evde okuryazar biri daha var" dedi.
21.01.2022Gündem
Türkiye'nin ilk yüz naklinin üzerinden 10 yıl geçti
Türkiye'nin ilk yüz naklinin üzerinden 10 yıl geçtiAkdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde gerçekleştirilen Türkiye'nin ilk yüz naklinin üzerinden 10 yıl geçti. Yıl dönümünü pasta keserek yüz nakilli Uğur Acar ve Turan Çolak ile kutlayan Prof. Dr. Ömer Özkan, "Uğur, beni nakilden 6 ay önce ziyaret etti. Bazı sorular sorup, biraz sinirlendirdi. Naklini biraz öteledik ama sonrasında düşündük bu kadar önemli nakil için bu türden soruların sorulması çok normaldi" dedi.
21.01.2022Gündem
Ara eleman ihtiyacını İvrindililer karşılıyor!
Ara eleman ihtiyacını İvrindililer karşılıyor!İvrindi’deki Nurettin Çarmıklı Madencilik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrenim gören öğrenciler, hem teknik hem de pratik bilgiye sahip teknisyen unvanıyla mezun oluyor
21.01.2022Ege
Acı çeken hastayı sosyal medyada paylaşan başhekim sekreteri görevden alındı
Acı çeken hastayı sosyal medyada paylaşan başhekim sekreteri görevden alındıGiresun’da, Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde başhekim sekreteri Gülsen K., bir hastanın acı çektiği anlarda koltuğa uzandığı görüntülerini kayda alıp, sosyal medyadan şarkı ekleyerek paylaştı. Tepki çeken paylaşım sonrası görevden alınan sekreter hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldı.
20.01.2022Haberler
Acı çeken hastayı sosyal medyada paylaşan başhekim sekreteri görevden alındı
Acı çeken hastayı sosyal medyada paylaşan başhekim sekreteri görevden alındıGiresun’da, Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde başhekim sekreteri Gülsen K., bir hastanın acı çektiği anlarda koltuğa uzandığı görüntülerini kayda alıp, sosyal medyadan şarkı ekleyerek paylaştı. Tepki çeken paylaşım sonrası görevden alınan sekreter hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldı.
20.01.2022Gündem
E OKUL MEB giriş ekranı: 2022 Karne notları görüntüleme! Öğrenci/öğretmen girişi
E OKUL MEB giriş ekranı: 2022 Karne notları görüntüleme! Öğrenci/öğretmen girişie okul girişi nasıl yapılır? Karne günü yaklaştı. Öğrenciler 21 Ocak'ta karnelerini alacak ve 15 tatil başlayacak. Peki, e okul VBS'ye öğrenci sınav notları girildi mi? E okul'da karne notu sorgulama yapılır mı?
20.01.2022Gündem
15 Tatilde nakil yapılır mı? 2022 15 Tatilde liseler arası nakil olur mu?
15 Tatilde nakil yapılır mı? 2022 15 Tatilde liseler arası nakil olur mu?2021-2022 Eğitim yılının 15 tatili yarın itibariyle öğrencilerin karne almasıyla birlikte başlayacak. Liseye giden öğrencilerden okulunu değiştirmek isteyenler ise arayışa geçti. 15 tatilde nakil yapılır mı sorusu büyük ilgi görmeye başladı. Peki 2022 yılı 15 tatilde liseler arası nakil olur mu? İşte MEB'in açıklaması...
20.01.2022Gündem
e okul kapandı mı? E OKUL VBS giriş nasıl yapılır? Karne notları sorgulama ekranı
e okul kapandı mı? E OKUL VBS giriş nasıl yapılır? Karne notları sorgulama ekranıE okul sınav sonuçları merak ediliyor. Karnelerin alınmasına çok az kaldı. Özellikle veliler öğrencilerin sınav sonuçlarını sorgulamak için e okul VBS'ye giriş yapıyor. Peki, 'e okul ne zaman kapanacak, kapandı mı?' Sınav notları e okul sistemine girildi mi?
20.01.2022Gündem
Ömer Hoca kahramanlar için donör bekliyor!
Ömer Hoca kahramanlar için donör bekliyor!Çift kol nakli yapılan Cihan Topal’ın normal yaşamına dönmesi, terörle mücadele sırasında kol ya da bacağını kaybeden kahraman gazilerimizin durumunu gündeme getirdi. Halen nakil bekleyen çok sayıda gazi bulunuyor.
19.01.2022Gündem
E Okul giriş nasıl yapılır? E OKUL VBS karne notu sorgulama ekranı
E Okul giriş nasıl yapılır? E OKUL VBS karne notu sorgulama ekranıE OKUL sistemi ile öğrenci ve veliler öğrencinin eğitim hayatıyla ilgili birçok bilgiye ulaşabiliyor. MEB tarafından oluşturulan sistemde öğretmenler karne notlarını, sınavlarını sisteme giriş yapıyor. Öğrenciler ise e okul VBS giriş yaparak notlarını görüntüleyebiliyor. Peki, e okul'a giriş nasıl yapılır, karne notları nasıl görüntülenir?
18.01.2022Gündem
Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü: A'dan Z'ye Türkçe Eş Anlamlı Kelimeler Listesi
Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü: A'dan Z'ye Türkçe Eş Anlamlı Kelimeler ListesiTürkçe dil bilgisi derslerinden özelikle ilköğretim öğrencilerinin karşısına en çok çıkan konulardan birisi de eş anlamlı kelimelerdir. Eş anlamlı kelimeler yazılışları ve okunuşları ayrı ancak anlamları aynı olan sözcüklerdir. Söz konusu kelimler Türkçe’de birbirinin yerine kullanılabilir. Günlük konuşma dilinde herkesin sıklıkla karşılaştığı eş anlamlı kelimelerin dilimizde önemi büyüktür. Bu tür kelimelerin listesi oldukça uzundur. Cümle içerisinde birbirlerinin yerine kullanıldıklarında anlam değiştirmezler. Türkçe eş anlamlı kelimeler listesi için “Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü” içeriğimize göz atabilirsiniz.
Tıp tarihine geçen çiftçi, artık zeytin çırpma makinesi kullanıyor
Tıp tarihine geçen çiftçi, artık zeytin çırpma makinesi kullanıyorAydın’da yaşayan ve 2008'de kollarını silaj makinesine kaptırarak kaybeden çiftçi Cihan Topal (39), yaşamını 12 yıl önce nakil yapılan iki kolla sürdürüyor. Ağaçlarındaki zeytinleri çırpma makinesiyle toplayıp, çuvallara doldurarak sırtında taşıyan ve Türkiye'de çift kol nakli yapılan ilk kişi olan Topal, "Kendim 39, kollarım ise 12 yaşında" dedi.
17.01.2022Gündem
İkinci yaşamın anahtarı!
İkinci yaşamın anahtarı!Medicana International İzmir Hastanesi’nde hizmet veren Kemik İliği Nakli Merkezi, kan ve lenf bezi kanserleri ile kan hastalıklarının sağ kalım oranını en üst düzeye taşımayı hedefliyor
17.01.2022Ege
Her satırı dehşet! 2 yaşındaki Ayşenur'un ölümünde kan donduran detaylar
Her satırı dehşet! 2 yaşındaki Ayşenur'un ölümünde kan donduran detaylarBurdur'da dayısı Hızır Tunç Çetinkaya (19) tarafından darbedilerek öldürülen Ayşenur Kazık'ın (2) cenazesi, biyolojik babası Erdi Karakiraz ve yakınları tarafından teslim alındı. Acılı baba "Kızımı bir gün bile göremedim, ölüsünü alıyorum" dedi.
14.01.2022Gündem
Muğla'da alarm: Deniz kahverengiye döndü, kara yolu trafiğe kapatıldı, elektrik kesintileri yaşandı
Muğla'da alarm: Deniz kahverengiye döndü, kara yolu trafiğe kapatıldı, elektrik kesintileri yaşandıŞiddetli yağış Muğla genelinde günlerdir etkili oluyor. Marmaris'te, 1 yılda yağan yağmurun yaklaşık 3'te 1'i, 4 günde düştü. Yılda ortalama metrekareye 1126 kilogram yağışın düştüğü ilçede 4 günde bu oran metrekareye 414,6 kilogram olarak ölçüldü. Marmaris'teki yağışlar nedeniyle 27 araç hasar gördü, 4 dere taştı, cadde ve sokaklar nehre döndü. Köyceğiz Gölü'nü besleyen Namnam Çayı, Yuvarlakçay ve Kargıcak derelerinden akan sular, Köyceğiz Gölü'nde suyun yükselmesine neden oldu.
13.01.2022Gündem
Evde bakımla vatandaşın yanında
Evde bakımla vatandaşın yanındaMuğla Büyükşehir Belediyesi, evde bakım hizmetiyle binlerce vatandaşın kapısını çaldı.
12.01.2022Ege
AÖL kayıt yenileme 2022 / 2. Dönem takvimi, ücreti | Açık lise sınav tarihleri ne zaman?
AÖL kayıt yenileme 2022 / 2. Dönem takvimi, ücreti | Açık lise sınav tarihleri ne zaman?2021 - 2022 Eğitim yılının AÖL kayıt yenileme ve ilk kayıt işlemleri devam ediyor. Öğrenciler ise AÖL 2. dönem sınavlarına katılım sağlayabilmek için gerekli işlemleri tamamlamak istiyor. Peki AÖL kayıt yenileme 2022 ne zaman? AÖL 2. dönem sınav tarihleri ne zaman? İşte MEB'in paylaştığı AÖL kayıt yenileme ve sınav takvimi 2022...
12.01.2022Gündem
Marmara Denizi’nde yasak avcılığa geçit vermediler
Marmara Denizi’nde yasak avcılığa geçit vermedilerYalova İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 2021 yılında bin 266 adet su ürünleri denetimi yapıldı. Ekipler 85 günü denizde geçirerek yaptığı denetimlerle Marmara Bölgesi’nde yasak avcılığa geçit vermedi.
11.01.2022Gündem
Çocuğunuz 'doğmamış ikiziniz' olabilir! 'Bir merkez, iki müdür gibi…' İşte kimerizm gerçeği
Çocuğunuz 'doğmamış ikiziniz' olabilir! 'Bir merkez, iki müdür gibi…' İşte kimerizm gerçeğiTek bedende birden fazla DNA ile yaşamak! Oldukça nadir görülen bu durum tıp dilinde kimerizm olarak adlandırılıyor. Öyle ki dünyaya getirdiğiniz çocuğunuzun bile aslında sizin olmadığı söylenebiliyor. Prof. Dr. Korkut Ulucan kimerizm için, “Bir canlıda farklı kişilere ait hücrelerin varlığı gibi düşünebiliriz; bir merkez, iki müdür gibi” diyor.
10.01.2022Gündem
Kavga ettikleri şahsın üzerine pitbull saldılar: Yaralılar var
Kavga ettikleri şahsın üzerine pitbull saldılar: Yaralılar varMalatya’da iki grup arasında çıkan kavgada biri pitbull saldırısı sonucu 3 kişi yaralandı.
7.01.2022Gündem
Netflix Film Önerileri 2022: En İyi, En Güzel, Komedi, Aksiyon, Macera, Korku, Gerilim, Romantik Netflix Film Tavsiyeleri
Netflix Film Önerileri 2022: En İyi, En Güzel, Komedi, Aksiyon, Macera, Korku, Gerilim, Romantik Netflix Film TavsiyeleriDizi film denince akla gelen Netflix pek çok kaliteli yapımları ile dünya genelinde en çok izlenen video akış platformları arasında yer alıyor. Televizyon kanallarını geride bırakarak milyonlarca abone sayısına ulaşan Netflix’in en beğenilen yerli-yabancı film ve dizileri içerikleri gittikçe çoğalıyor. Ödüllü filmleri ile dünya genelinde ses getiren Netflix IMDb listelerinde de yukarı tırmanıyor. Aksiyondan maceraya, romantikten komediye, korku ve gerilim türünden bilim-kurguya kadar yüzlerce türde içerik bulunuyor. En güzel komedi, aksiyon, macera, korku, gerilim, romantik Netflix film tavsiyeleri için “En İyi Netflix Film Önerileri 2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
42 enerji projesi için 16 ilde acele kamulaştırılma kararı
42 enerji projesi için 16 ilde acele kamulaştırılma kararıBilecik dâhil 16 ilde yapılacak toplam 42 enerji projesi için bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına karar verildi.
7.01.2022Ekonomi
4 hastaya can bağışladı
4 hastaya can bağışladıBeyin ölümü gerçekleşen hastanın organları 4 kişiye can oldu.
5.01.2022Ege
Beyin ölümü gerçekleşti, organları 1'i çocuk 4 hastaya umut oldu
Beyin ölümü gerçekleşti, organları 1'i çocuk 4 hastaya umut olduAdana'da, silahla yaralanma sonucu 2 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra beyin ölümü gerçekleşen hastanın organları, 4 hastaya umut oldu. 1'i 9 yaşında olan 4 kişiye karaciğer, böbrek ve kalp nakli yapıldı.
3.01.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Nakil ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.