Gündem Ünlü sanatçıdan İsrail'e çağrı: Dünya daha ne kadar bekleyecek?

Ünlü sanatçıdan İsrail'e çağrı: Dünya daha ne kadar bekleyecek?

28.10.2023 - 11:47 | Son Güncellenme:

İsrail'in Gazze'de yaptığı katliama tepki için İstanbul Atatürk Havalimanı'nda Büyük Filistin Mitingi düzenlendi. Mitingde konuşan Yusuf İslam'ın sözleri dikkat çekti.

İstanbul'da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı "Büyük Filistin Mitingi" gerçekleşti. Atatürk Havalimanı'ndaki mitinge katılmak için kentin dört bir yanından gelen çok sayıda vatandaş, oluşturulan kontrol noktalarından geçerek alanı doldurdu.

Haberin Devamı

Dakika dakika Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilen Büyük Filistin Mitingi...

"İSRAİL SAVAŞ SUÇLUSU İLAN EDİLECEK"

Mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, alanda bir buçuk milyon kişinin olduğunu açıkladı. İsrail'in savaş suçlusu ilan edileceğini söyleyen Erdoğan, "Gazze'de açık bir katliam yürütülmektedir. Gazze'yi topluca yok etmenin peşindeler. Her taraf karanlık, hiçbir şey yok. Yiyecek bir şey yok, hastaneler karanlık. Anestezi kullanmadan ameliyat yapıyorlar. Ey dünya bu gerçekleri görmüyorsunuz." şeklinde konuştu

ERDOĞAN MİTİNG ALANINDA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından yapılan 'Büyük Filistin Mitingi'ne katılmak üzere Atatürk Havalimanı’na geldi.

YUSUF İSLAM'DAN İSTANBUL'DA MESAJLAR

İngiliz müzisyen Yusuf İslam, Büyük Filistin mitingde açıklamalarda bulundu: Allahu Teala, Kenan topraklarını Hz İbrahim'e vaat etmişti ve ilk oğlu İsmail de babasıyla beraber bu lütfa mazhar olmuştu. Hz İbrahim Aleyhisselamın bütün çocukları bu ahite dahil edilmiştir. Fakat çoğu Yahudi öğretisi sadece ikinci oğlu Hz. İshak'ı öne çıkarmayı tercih eder. Sorunun büyük kaynağı da budur.

Hz. İbrahim Aleyhisselam bir siyonist değildi. Siyonizm trajedi sonucunda güçlenmiş bir ideolojidir. Filistinlilerin bununla hiçbir alakası yoktur. Savaşlarda her daim mağdurlar küçük yavrular olmuştur. Uluslararası toplum Saray Bosna'daki kuşatmayı 4 sene izlemişti. Şu anda dünya daha ne kadar bekleyecek.

Haberin Devamı
VATANDAŞLAR ALANI DOLDURDU

İsrail'in saldırılarına dikkat çekmek amacıyla Atatürk Havalimanı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla gerçekleştirilen ‘Büyük Filistin Mitingi’ için vatandaşlar alanı doldurdu. Ellerinde Türk ve Filistin bayrakları ile alana gelen vatandaşlar miting alanında yoğunluk oluşturdu.

Polis ekipleri miting için giriş ve çıkış noktaları ile havalimanı çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Miting alanı girişinde vatandaşlar üst ve çanta aramasının ardından içeri girebiliyor.


"BATI'NIN İKİYÜZLÜLÜĞÜNÜ NET BİR ŞEKİLDE GÖRÜYORUZ"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CNN TÜRK'te yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Bugün hem Cumhuriyetimizin 100'üncü yılını kutluyorum. Yarın da en iyi şekilde kutlayacağız. 7 Ekim'den bugüne dünyanın gözü önünde Gazze'de dram yaşanıyor. Her gün vefat sayıları paylaşılıyor, bunların yarısı çocuk. Gazze'de birilerinin söylediği gibi terörle mücadele yok, ortada tamamen sivil, genç, kadın, çocuk, yaşlı, hamile demeden soykırıma uğrayan bir millet var. Batı'ya geldiğimizde ikiyüzlülüğü çok net görüyoruz. Demokrasi, insan hakları sözünü sürekli dillendiren Batı'nın bu süreçte şehit olan insanlar için sessiz olduğunu görüyoruz.

"BURADAN SESLENECEĞİZ"

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe Büyük Filistin Mitingi öncesi yaptığı konuşmada, “Bugün saat 15.00’te İstanbullular olarak, Türkiyeliler olarak bu vahşete dur diye hep beraber buradan sesleneceğiz. Bir an evvel ateşkes olsun diyeceğiz. Gözlerdeki perdeyi, kulaklardaki tıkaçları kaldırmaya çalışacağız” dedi.

Haberin Devamı
ALANDA KURULUMLAR TAMAMLANDI

Miting için giriş ve çıkış noktalarında ile havalimanı çevresinde polis ekipleri geniş güvenlik önlemleri aldı. Miting alanı girişinde vatandaşlar üst ve çanta aramasının ardından içeri girebilecek. Alana platform kurulumları tamamlandı.

Sahnedeki dev ekranların yanı sıra alan içerisinde çok sayıda ekran konuldu. Basın mensupları içinde yayın yapabilmeleri için platform hazırlandı. Miting için vatandaşların saat 12.00 sıralarında alana alınması bekleniyor. Mitingin ise saat 15.00 sıralarında başlaması öngörülüyor.

ERDOĞAN: BU CİNNET HALİNDEN ÇIKIN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, X sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, vatandaşları İstanbul Atatürk Havalimanı'nda bugün düzenlenecek "Büyük Filistin Mitingi'ne davet etti.

Erdoğan, "Gazze’ye yönelik sürekli artan ve dün gece yoğunlaşan İsrail bombardımanları yine kadınları, çocukları, masum sivilleri hedef almış, yaşanan insani krizi derinleştirmiştir. İsrail derhâl bu cinnet halinden çıkmalı ve saldırılarını durdurmalıdır. Tüm kardeşlerimi bugün, bu çağrılarımızı daha güçlü yapacağımız, İsrail zulmü karşısında Filistin halkının yanında olduğumuzu haykıracağımız Büyük Filistin Mitingi’ne, İstanbul Atatürk Havalimanı’na davet ediyorum." dedi.

BÖLGE LİDERLERİNE DAVET

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Büyük Filistin Mitingi için savaşın yaşandığı bölgedeki ülkelerin devlet başkanlarına da özel davet gönderdi. Suudi Arabistan Veliahtı Muhammed bin Selman, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es Sisi, Ürdün Kralı 2. Abdullah, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile Libya ve Lübnan’a devlet başkanları düzeyinde davet gönderildi.

Mitinge MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, HÜDA-PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcı ve DSP Genel Başkanı Önder Aksakal da katılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önemli mesajlar vermesi beklenen mitingte, parti bayrağı ve flama kullanılmayacak.

Haberin Devamı
ÜCRETSİZ SEFERLER

100'üncü yıl kutlamaları ve Büyük Filistin Mitingi dolayısıyla hafta sonu İstanbul'da ulaşım araçları ücretsiz olacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Büyük Filistin Mitingi için Gayrettepe- İstanbul Havalimanı metro hattı ile Marmaray seyahatleri’nin ücretsiz olacağını, Ankara’da Başkentray ve İzmir’de İZBAN banliyö tren seferlerinin de yine ücretsiz yapılacağını bildirdi.

Yazarlar