Geri Dön

Marmara’yı sağanak vurdu

Edirne ve Tekirdağ’da dolu yağışı ekili alanlara büyük zarar verdi. İstanbul’un birçok ilçesinde su baskınları yaşanırken, Bursa’da sel sularına kapılarak sürüklenen bir kadın güçlükle kurtarıldı

Marmara’yı sağanak vurdu

Marmara Bölgesi’nde dün etkili olan şiddetli yağış nedeniyle birçok ev ve işyerini su bastı, yollar göle döndü. Sağanağa teslim olan İstanbul’da Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü binasının misafirhane bölümüne yıldırım düştü.

Yağmurla birlikte zaman zaman dolu yağışının da etkili olduğu Çatalca, Silivri, Arnavutköy, Zeytinburnu, Bağcılar, Eyüp, Esenler ve Küçükçekmece ilçelerinde vatandaşlar ev ve işyerlerine dolan sularla mücadele ederken, yollardaki su birikintileri de sürücülere ve yayalara zor anlar yaşattı. Yolda kalan araçları güçlükle kurtarıldı. Sokakta yağışa yakalanan bazı vatandaşlar metrobüs ve otobüs duraklarına sığındı. Motosikletli bazı sürücülerin ise üst geçit altında yağmurun dinmesini beklediği görüldü.

Sağanak nedeniyle birçok mahallesinde su baskınları yaşanan Arnavutköy’de bir ağaç yıldırım düşmesi sonucu yola devrildi. Olay anından yoldan birini geçmemesi olası faciayı önledi. Bağcılar’da da taşan rögarlar nedeniyle bazı caddeler göle döndü.

Sürüklenirken kurtarıldı

Bursa’nın Osmangazi ilçesindeki Tahtakale mahallesinde ise sel sularına kapılan Emine Kahvecioğlu ölümden döndü. Kadını suların arasına giren Sinan Yılmaz kurtardı. Yılmaz, “Tam önümden geçerken suyun içine atladım, kenara çektim” dedi. Hastaneye kaldırılan 4 çocuk annesi Emine Kahvecioğlu’nun, 2 kaburgasının kırıldığı belirlendi. Hastanedeki yatağında konuşan Kahvecioğlu, “Birden bire sürüklendim. Kendimi denizde boğulur gibi hissettim” dedi.

Ağaç devrildi

Kocaeli İzmit’te de su baskınları yaşanırken, şiddetli rüzgar nedeniyle ağaç park halindeki araçların üzerine devrildi. Evlerini su basanlar ise kürekle çamur temizlemeye çalıştı.

Ankara’nın Çubuk ilçesinde 30 dakika etkili olan dolu yağışı, yaklaşık 2 bin dekar tarım arazisinde hasara neden oldu.

Talihsiz Seda...

Kütahya’nın Hamidiye Kızılcaören köyünde bir evin bahçesindeki ağaca yıldırım düştü. Yıldırım, ağacın yakınındaki çardakta anne ve babasıyla oturan Bartın Üniversitesi öğrencisi Seda Öztürk’e (22) isabet etti. Öztürk, hastaneye kaldırılırken yolda hayatını kaybetti.

Yoldaki lastik kazaya neden olduBolu’da, TEM Otoyolu’nun ortasındaki lastiğe çarpmamak için şerit değiştirdiği sırada başka bir otomobilin çarpması sonucu takla atan otomobildeki kadın sürücü hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber