Geri Dön

MasterChef Türkiye başlıyor! İşte MasterChef'in jürileri...

TV8'in sevilen yarışması MasterChef Türkiye yeni sezona hazır. 18 Ağustos Pazar akşamı yeni bölümleri ile izleyici karşısına çıkacak olan MasterChef Türkiye'nin jüri üyelerini yakından tanıyalım. İşte Masterchef Türkiye jürisi...

MasterChef Türkiye başlıyor! İşte MasterChef'in jürileri...

Ekranların en zorlu yemek yarışması Pazar akşamı TV8’de başlıyor. Alanının en başarılı şefleri Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu MasterChef Türkiye yeni sezonda yapılan yemekleri değerlendirecek ve tavsiyelerde bulunacak.

MEHMET YALÇINKAYA KİMDİR?

Bolulu Yalçınkaya dünyanın farklı yerlerinde Gastronomi ve Mutfak Koordinatörlüğü yaptı. 2004’te İstanbul Yemek Akademisinde insan anatomisi ve sindirim sistemi üzerine eğitim aldı. 2005’te Amerika' nın ünlü gurme dergisi “CULINARY” de Trend Chef olarak biyografisi ve spesiyalleri yayımlandı. Almanya’da dört yılda bir yapılan 2008 IKA OLİMPİYADE DER KÖCHE A kategorisinde dünya üçüncüsü oldu. Türk mutfağı ile ilgili çeşitli fuar, festival ve yarışmalarda madalya, şilt ve sertifikalar kazandı. Farklı tatların buluşması olan “Fusion Mutfak” akımını yapmış olduğu çalışmalar sonucu Türkiye' de ilk uygulayan cheflerden birisi oldu. 2012’de Türkiye Aşçılar Federasyonu Turculina Team Direktörü olarak Dünya Aşçılar Olimpiyatlarında dünya ikincisi oldu.

DANILO ZANNA KİMDİR?

İtalya doğumlu Zanna, aile restoranlarında çalışarak şeflik kariyerine başladı. İtalyda’da Gastronomi okudu. Türkiye’ye yerleşip kendi restoranını açtı. Çeşitli TV programlarında şeflik yapmaya başladı. Tematik bir kanalda kendi yemek programını hazırladı. İstanbul Culinary Enstitute’de İtalyan yemekleri workshopları hazırladı ve gastronomi öğrencilerine danışmalık yaptı.

SOMER SİVRİOĞLU KİMDİR?

İstanbullu Sivrioğlu, 1995 yılında akademik kariyer için Avustralya’ya gitti.Master yaparken şeflik kariyeri başladı. Restoran zincirlerinde yöneticilik yaptı. Sydney’de menüsünde pek çok Türk lezzeti bulunan ve marka haline gelen bir Türk restoranı açtı. Misafir jüri olarak Türk mutfağını tanıtmak için MasterChef Avustralya’da yer aldı. 2015 yılında Türk mutfağını sevdirmek için bir kitap hazırladı.

İstanbul Fatih'te tarihi surların bir bölümünde çökme meydana geldiKaragümrük Mahallesi Kaleboyu Caddesi'nde tarihi surların bir bölümü gece saatlerinde çöktü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber