Geri Dön

Mehmet Yalçınkaya kimdir, aslen nereli? Mehmet Şef sol elini neden gizliyor?

Mehmet Yalçınkaya, TV8 ekranında yayınlanan MasterChef yarışmasında jüri üyeleri arasında yer alıyor. Mehmet Şef yarışmacılara zaman zaman çıkışsa da veda gecelerinde yarışmacılar için yaptığı samimi açıklamalar ile izleyicinin kalbini kazanmaya devam ediyor. MasterChef yarışmasını takip eden izleyiciler Mehmet Şef sol elini neden gizliyor sorusuna da yanıt arıyor. İşte Mehmet Yalçınkaya hakkında merak edilenler...

Mehmet Yalçınkaya kimdir, aslen nereli? Mehmet Şef sol elini neden gizliyor?

Mehmet Yalçınkaya, MasterChef yarışmasında Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna ile birlikte jüri koltuğunda oturuyor. MasterChef yarışmasında yarışmacılara karşı sert tavırları ile dikkat çeken Mehmet Yalçınkaya eleme gecelerinde yarışmacılar hakkında yaptığı samimi ve duygusal açıklamalar ile herkesi kalbini fethetmeye devam ediyor. MasterChef yarışmasını takip eden yarışmacılar aynı zamanda Mehmet Şef'in sol elini neden gizlediğini de merak ediyor.

MEHMET ŞEF ELİNİ NEDEN GİZLİYOR?

Programı izleyenlerin çoğu, bu durumu “Hava, poz olsun diye eli hep cebinde” diye yorumlarken gerçek çok daha farklı çıktı. Uzun yıllardır yemek sektöründe olan ve aşçılığı bir yaşam biçimi olarak benimseyen Mehmet Yalçınkaya’nın tutkusu uğruna parmaklarından olduğu ortaya çıktı.

MEHMET ŞEF KİMDİR?

Mehmet Yalçınkaya 1974 yılında Bolu'nun Yenigüney köyünde dünyaya geldi. Mehmet Yalçınkaya dünyanın farklı yerlerinde Gastronomi ve Mutfak Koordinatörlüğü yaptı. 2004’te İstanbul Yemek Akademisinde insan anatomisi ve sindirim sistemi üzerine eğitim aldı.

2005’te Amerika' nın ünlü gurme dergisi “CULINARY” de Trend Chef olarak biyografisi ve spesiyalleri yayımlandı. Almanya’da dört yılda bir yapılan 2008 IKA OLİMPİYADE DER KÖCHE A kategorisinde dünya üçüncüsü oldu.

Türk mutfağı ile ilgili çeşitli fuar, festival ve yarışmalarda madalya, şilt ve sertifikalar kazandı. Farklı tatların buluşması olan “Fusion Mutfak” akımını yapmış olduğu çalışmalar sonucu Türkiye' de ilk uygulayan cheflerden birisi oldu.

2012’de Türkiye Aşçılar Federasyonu Turculina Team Direktörü olarak Dünya Aşçılar Olimpiyatlarında dünya ikincisi oldu.

2017-2018 sezonunda MasterChef Türkiye jürisinde yer aldı. Yeni sezonda MasterChef Türkiye jürisinde yer almaya devam ediyor.

Son dakika! Sosyal medyada Betül Aşçı skandalı! Küçük kuzenine zorla sigara içirmeye çalıştıSon dakika haberine göre; sosyal medya, Betül Aşçı isimli kadının skandal görüntüleri ile çalkalanıyor. Küçük kız kuzenine sigara içirmeye çalışan ve bu görüntüleri yayınlayan Betül Aşçı büyük tepki çekti. Küçük kızın bu durumdan rahatsız olmasına aldırış etmeden sigara içirmek için zorlamaya devam eden Betül Aşçı, bu anları Instagram hesabından takipçileri ile canlı yayında paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber