Geri Dön
GündemMEB beklenilen tarihte BİLSEM sonuçlarını ilan etti... BİLSEM sınav sonucu sorgulama

MEB beklenilen tarihte BİLSEM sonuçlarını ilan etti... BİLSEM sınav sonucu sorgulama

BİLSEM sınav sonuçları açıklandı. Binlerce öğrenci ve ailesinin merak içerisinde beklediği BİLSEM sınav sonuçları az önce MEB tarafından erişime açıldı. Sınav sonuçlarını sorgulamak isteyen adaylar TC kimlik numarası, Doğum tarihini gün, ay ve yıl olarak girdikten sonra sorgulama yapabilecek. İşte BİLSEM sonuç sorgulama ekranı...

MEB beklenilen tarihte BİLSEM sonuçlarını ilan etti... BİLSEM sınav sonucu sorgulama

BİLSEM sınav sonuçları için binlerce öğrenci ve velinin araştırmaları tüm hızıyla devam ediyor. Grup tarama testlerinin sona ermesiyle MEB tarafından bugün içerisinde yapılacak olan açıklama ile BİLSEM sınav sonuçları adayların erişimine sunulacak. Özel yetenekli öğrencilerin yeteneklerinin farkına varması ve bu doğrultuda eğitim almalarının sağlanması amacıyla 1. 2. ve 3. sınıf düzeyinde gerçekleştirilen grup tarama uygulamalarının 11 Ekim tarihinde sona ermesinin ardından MEB tarafından yapılan açıklamada BİLSEM sonuçlarının 14 Ekim tarihinde erişime açılacağı duyurulmuştu. Merakla beklenen sonuçları MEB tarafından az önce açıklandı

 BİLSEM SINAV SONUCU SORGULAMA EKRANI

2020-2021 eğitim öğretim yılında bilim ve sanat merkezleri öğrenci tanılama ve yerleştirme sürecinde aday gösterilen 1,2 ve 3. sınıf öğrencilerine yönelik tablet bilgisayar ile yapılan grup tarama uygulaması 4 Ocak-11 Ekim 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir. Yetenek alanlarına ve sınıf düzeylerine göre bireysel incelemeye hak kazanan öğrenciler için belirlenen taban puanlar aşağıda belirtilmiştir. Grup tarama uygulamasında 1. sınıflara 60, 2 ve 3. sınıflara 70 soru sorulmuş olup her doğru cevap 10 puan olarak hesaplanmıştır.

Bireysel değerlendirmeye hak kazanan öğrencilerimiz 11 Kasım 2020 tarihinden itibaren giriş belgelerini kayıtlı oldukları okul müdürlüklerinden alabilirler.
Bireysel değerlendirme sonucunda bilim ve sanat merkezlerine yerleşmeye hak kazanan öğrencilerimiz 2021-2022 eğitim öğretim yılından itibaren eğitimlerine başlayacaklardır.

MEB beklenilen tarihte BİLSEM sonuçlarını ilan etti... BİLSEM sınav sonucu sorgulama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Akdeniz'de Haçlılardan kalma kılıç bulunduİsrail'de amatör bir dalgıç, dalış sırasında Haçlılardan kaldığı ve 900 yıllık olduğu tahmin edilen kılıç buldu.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler