Geri Dön
GündemMilliyet Mimarlık ekinin 3. sayısı çıktı

Milliyet Mimarlık ekinin 3. sayısı çıktı

YAPI Dergisi'nin içerik yönetimiyle yayınlanan Milliyet Mimarlık ekinin 3. sayısı 28 Mart Pazar günü Milliyet Gazetesi ile birlikte bayilerde!

Milliyet Mimarlık ekinin 3. sayısı çıktı

Milliyet Mimarlık’ın üçüncü sayısında, Mimar Emre Arolat ve Doç. Dr. Ece Ceylan Baba ile Türkiye’de deprem sonrası yıkımların ve acıların bir daha yaşanmaması için çözüm önerisi getiren ve sivil inisiyatif, akademi, mimar ve yerel yönetim işbirliğiyle geliştirilerek ülkemizdeki katılımcı mimarlık üretim modelinin ilk örneklerinden biri olan “Umut – Elazığ” projesinin detayları üzerine Mimar Yasemin Şener’in yaptığı röportaja yer veriliyor.

Ekin Mimari sayfalarında ARK-itecture ve BG Architects işbirliği ile tasarlanan ve güçlü geometrik hatlarla ifade bulan Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi; İç Mimari sayfalarında ise Ofist’in, zamanı ölçme ve değerlendirme zanaatı olarak bilinen “horoloji”yi sanat ve tasarımla buluşturduğu Entropia projesi mercek altına alınıyor.

Milliyet Mimarlık’ın bu ayki Dosya bölümünde, tarihi yapılara farklı mimari yöntemler ve yapısal teknolojilerle eklemlenen yeni modüllerin ve yeni fonksiyonlarla renöve edilerek kentsel yaşamın yeniden parçası haline getirilen eski yapıların nitelikli örnekleri masaya yatırılıyor. Makale bölümünde ise çağımızın konut üretiminde doğal kaynakların tasarrufu, daha az karbon salınımı ve tüketimin azaltılması gibi sürdürülebilir yaşam arayışları ile yeniden yükselişe geçen “Kapsül Evler” inceleniyor.

Ekin Gündem bölümünde iklim krizine çözüm arayan Architecture 2030’un kurucusu, mimar, yazar, araştırmacı ve eğitimci Edward Mazria ile sürdürülebilir, sıfır karbonlu ve gelişmiş çevre hedefleri hakkında yapılan bir röportajın yanı sıra mimarlık takviminden etkinlikler ve yarışmalar; Dünyadan bölümünde ise 2021 Pritzker Mimarlık Ödülü’nü kazanan Anne Lacaton ve JeanPhilippe Vassal’ın yapıtları ile dünya mimarlık gündeminden haberler yer buluyor.

Milliyet Mimarlık ekinin dolu dolu içeriğini ay boyunca Turkcell Dergilik’te Milliyet ile birlikte okuyabilir, www.milliyet.com.tr ve www.yapidergisi.com websiteleri üzerinden e-dergi olarak indirebilirsiniz.

Pençe operasyonlarında tespit edilen mağara kullanılamaz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarında tespit edilen sığınak, barınak, mağara, silah ve çok sayıda mühimmatın imha edildiği görüntüleri paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet