Dergi

Dergi

Son dakika dergi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan dergi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan dergi haber sayfamızda...

Dergi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.562 dergi haberi bulunmuştur.
Tek Başına Yapılabilecek Aktiviteler: Sıkılınca Evde veya Dışarda Yapılabilecek Aktiviteler
Tek Başına Yapılabilecek Aktiviteler: Sıkılınca Evde veya Dışarda Yapılabilecek AktivitelerEvde tek başına sıkılanlar veya kendine vakit ayırmak isteyen kişiler için birbirinden güzel aktiviteler var. Sürekli iş ortamı veya arkadaş ortamında olan kişiler kendilerine vakit ayıramadıkları için kendilerini kötü hissedebilirler. Şehir kalabalığından, iş ortamından, stresli ortamlardan kendini uzaklaştırmak, rahatlamak isteyenler veya evde sıkılanlar kendilerine ayırdıkları vakitle kaliteli zaman geçirebilirler. Önemli olan burada yapılan aktivite değil kişinin kendine zaman ayırmasıdır. Evde sıkılınca tek başına yapılabilecek aktiviteler ile ilgili içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
26.01.2022Yaşam
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.01.2022Oyun
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
25.01.2022Oyun
Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü: A'dan Z'ye Türkçe Eş Anlamlı Kelimeler Listesi
Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü: A'dan Z'ye Türkçe Eş Anlamlı Kelimeler ListesiTürkçe dil bilgisi derslerinden özelikle ilköğretim öğrencilerinin karşısına en çok çıkan konulardan birisi de eş anlamlı kelimelerdir. Eş anlamlı kelimeler yazılışları ve okunuşları ayrı ancak anlamları aynı olan sözcüklerdir. Söz konusu kelimler Türkçe’de birbirinin yerine kullanılabilir. Günlük konuşma dilinde herkesin sıklıkla karşılaştığı eş anlamlı kelimelerin dilimizde önemi büyüktür. Bu tür kelimelerin listesi oldukça uzundur. Cümle içerisinde birbirlerinin yerine kullanıldıklarında anlam değiştirmezler. Türkçe eş anlamlı kelimeler listesi için “Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü” içeriğimize göz atabilirsiniz.
Mars yüzeyinde tespit edilmişti! Bilim insanlarından 'serap' açıklaması
Mars yüzeyinde tespit edilmişti! Bilim insanlarından 'serap' açıklamasıBilim insanlarının daha önce Mars yüzeyinin altında sıvı halde tespit ettiği su hakkında yeni bir gelişme yaşandı.
25.01.2022Dünya
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2021-2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
24.01.2022Eğitim
10. Sınıf Edebiyat Konuları: 1. Dönem ve 2. Dönem 10. Sınıf Edebiyat Müfredatı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Konuları: 1. Dönem ve 2. Dönem 10. Sınıf Edebiyat Müfredatı 2021-2022Lise birinci sınıfa geçen öğrenciler dil bilgisinin yanı sıra edebiyat dersleri de almaya başlarlar. Özellikle lise giriş sınavı LGS, YKS oturumları TYT-AYT ve memur alım sınavı KPSS gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin edebiyat alanına ihtiyacı olur. Edebiyat konuları MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. Eğer sizde 2021-2022 yılında 1. dönem ve 2. dönem 10. sınıf edebiyat müfredatını merak ediyorsanız “10. Sınıf Edebiyat Konuları” içeriğimizden konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
24.01.2022Eğitim
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022Eğitim öğretim hayatında edebiyat dersleri öğrencilerin aldığı derslerden birisidir. Özellikle lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alırlar. Üniversite giriş sınavı YKS oturumları TYT-AYT gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşısına çıkan alanlardan bir tanesidir. Ders kitapları her yıl MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 10. sınıf edebiyat ders kitabında öğrencilerin kendini geliştirebileceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra cevaplayabilecekleri bilgi verici sorular da bulunmaktadır. 2021-2022 yılında 10. sınıf edebiyat ders kitabı Biryay Yayınları cevap anahtarını merak ediyorsanız "10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları" içeriğimize göz atabilirsiniz.
24.01.2022Eğitim
Anadolu Üniversitesi'nin 'nadir eserler' koleksiyonu, dijitale aktarılıyor
Anadolu Üniversitesi'nin 'nadir eserler' koleksiyonu, dijitale aktarılıyorEskişehir Anadolu Üniversitesi kütüphanesinin özel koleksiyonlar bölümünde, en eskisi 1830 yılına ait olan ve Arapça, Osmanlıca ile Farsça dillerinde 3 bin 200 'nadir eser', gelecek nesillere ulaştırılabilmesi için dijital ortama aktarılıyor. Nadir eserler sorumlusu öğretim görevlisi Arif Yılmaz, "Eserlerin yaşları dolayısıyla ciltleri dağılıyor, sayfalarında çeşitli sıkıntılar yaşanabiliyor, nemli ortamdaysa mürekkepleri akabiliyor. Artık baskısı olmayan, eşsiz olabilecek eserleri, dijitalleştirerek daha uzun ömürlü ve daha kalıcı olmasına gayret ediyoruz" dedi.
22.01.2022Gündem
Nasıl geçti evde koskoca bir yıl
Nasıl geçti evde koskoca bir yılKültür sanat yayıncılığında yeni matbu kaynaklara ulaşmak pek de kolay değil. İnternetle bilgiye hızlı ve kolay erişilebilir olması, kâğıt giderleri vs. derken matbu yayıncılığın değeri daha da arttı.
20.01.2022Kültür Sanat
Suudi Arabistan'da 4 bin 500 yıllık 'cenaze caddeleri' keşfedildi
Suudi Arabistan'da 4 bin 500 yıllık 'cenaze caddeleri' keşfedildiArkeolojik alan Tunç Çağı'ndan kalma mezarlarla dolu. Araştırmacılar mezarların neden yol boyunca sıralandığını henüz tam olarak bilmiyor.
19.01.2022Dünya
Playboy’da cinsel istismar iddiaları
Playboy’da cinsel istismar iddialarıYeni bir belgeselde, Playboy dergisinin kurucusu olan ve 2017'de ölen ABD'li Hugh Hefner'ın çok sayıda genç kadını seks partilerinde kullanmak için kandırıp uyuşturucuya maruz bıraktığı iddia edildi.
19.01.2022Dünya
2021 Borsa İstanbul için rekorlar yılı oldu
2021 Borsa İstanbul için rekorlar yılı oldu2021 yılında 52 şirket ile halka arz sayısında rekor kırıldı. Bundan önceki rekor, 35 halka arz ile 1990 yılına aitti. Borsa İstanbul’un 2021 yılını değerlendiren Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, “Geçen yıl Borsa İstanbul’da halka arz olan şirket sayısı, yatırımcı sayısı, endeks değerleri ve işlem hacimlerinde rekorlar kırıldı” dedi.
17.01.2022Uzmanpara
300 bin TL'lik kapak
300 bin TL'lik kapakOyun yazılımcısı Nazım Akmandil’in, kendisinden 15 yaş büyük sevgilisi Burcu Esmersoy’un bir dergiye kapak olması için 300 bin TL ödediği iddia edildi.
17.01.2022Cadde
Tarihin ilk biyomühendislik ürünü olan melez hayvan Mezopotamya'dan çıktı
Tarihin ilk biyomühendislik ürünü olan melez hayvan Mezopotamya'dan çıktıYeni bir araştırmaya göre, Mezopotamyalılar 4 bin 500 yıl önce insan yapımı ilk melez hayvanlar olan "savaş eşeklerini" savaş arabalarını çekmeleri için kullanıyordu.
16.01.2022Dünya
Hekimoğlu İsmail hayatını kaybetti
Hekimoğlu İsmail hayatını kaybettiHekimoğlu İsmail ismiyle tanınan, "Minyeli Abdullah" ve "Maznun" gibi kitapların yazarı Ömer Okçu hayatını kaybetti.
15.01.2022Gündem
Kılıçdaroğlu: Seçim tarihini belirlesin, adayımızı belirleyeceğiz
Kılıçdaroğlu: Seçim tarihini belirlesin, adayımızı belirleyeceğizCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik "Seçim tarihini belirlesin, biz adayımızı belirleyeceğiz. Hem seçim tarihini belirlemiyor hem kalkmış, 'Adayınız kim?'. Adayımızın kim olduğunu açıklamamız için senin 'Ben erken seçim istiyorum, sandığı getiriyorum. Bay Kemal, gel sen de oy kullan' demesini bekliyoruz. Söylemiyor" dedi.
13.01.2022Siyaset
Yıldızlara Oscar'lık tarzlar
Yıldızlara Oscar'lık tarzlarABD merkezli moda dergisi "W", 27 Mart'ta sahiplerini bulacak olan Oscar Ödülleri'nin adayları henüz belirlenmeden, yılın en iyi filmleriyle ön plana çıkan oyuncularla fotoğraf çekimi yaptı.
13.01.2022Dünya
Matbuat Ne Demek? Matbuat Tdk Sözlük Anlamı Nedir?
Matbuat Ne Demek? Matbuat Tdk Sözlük Anlamı Nedir?Dilimizde eskiden kullanılmakta olan yabancı kökenli kelimelerin günümüzde de kullanıldığına rastlamak mümkün olmaktadır. Matbuat kelimesi de günümüzde kullanılmakta olan eski kelimelerden birisi olarak bilinmektedir. Matbuat ne demek? Matbuat TDK sözlük anlamı nedir? Matbuat kelimesinin sahip olduğu anlam ile ilgili detayları derledik.
10.01.2022Sözlük
Bir ilk... Çin'in uzay aracı Ay'da su buldu!
Bir ilk... Çin'in uzay aracı Ay'da su buldu!Ay'daki su, gelecekte Mars'a ve uzayın derinliklerine yapılacak görevlerin anahtarı olabilir. Ay'daki oksijen miktarının, 8 milyar insanı 100 bin yıl boyunca hayatta tutabileceği düşünülüyor.
10.01.2022Dünya
Hidayet Türkoğlu: Kobe Bryant’a blok yaptığımda herkes çok şaşırmıştı
Hidayet Türkoğlu: Kobe Bryant’a blok yaptığımda herkes çok şaşırmıştıTürkiye Basketbol Federasyon (TBF) Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Hidayet Türkoğlu, “Bizim dönemimizde Türk basketbolunda bir jenerasyon değişikliği yaşandı. Bu süreçte bizler gençlerimize güvendik, onlara destek olup daha fazla süreler almasını sağladık” dedi.
9.01.2022Basketbol
Gündemdeki son gelişmeler nelerdi? | Haftayı Kaçırma Bülteni (3- 9 Ocak 2022)
Gündemdeki son gelişmeler nelerdi? | Haftayı Kaçırma Bülteni (3- 9 Ocak 2022)3- 9 Ocak 2022 haftasında neler yaşandı? Gündemdeki son gelişmeleri kaçırdıysanız Milliyet.com.tr editörlerinin derlediği Haftayı Kaçırma bültenine bir göz atın...
7.01.2022Gündem
Paris’te Charlie Hebdo terör saldırısı kurbanları anıldı
Paris’te Charlie Hebdo terör saldırısı kurbanları anıldıFransa’da 2015’te mizah dergisi Charlie Hebdo’yu hedef alan terör saldırısında hayatını kaybedenler düzenlenen törenle anıldı.
7.01.2022Dünya
‘Yılın manşeti’ yine Milliyet'ten
‘Yılın manşeti’ yine Milliyet'tenMilliyet Gazetesi'nin 14 Mart 2021'de Tıp Bayramı vesilesiyle birinci sayfasına taşıdığı "Minnettarız" manşeti, MediaCat dergisi tarafından "2021 yılının en iyi manşeti" seçildi.
6.01.2022Gündem
Milliyet Executive dergisi ses getirdi
Milliyet Executive dergisi ses getirdiİş dünyasıyla ilgili öne çıkan içerikleri, özel konu ve röportajlarla ayrıcalıklı olarak ele alan Milliyet Executive, ekonomi, toplumsal cinsiyet eşitliği, sürdürülebilirlik ve iklim değişikliği gibi içeriklerin de yer aldığı ilk sayısıyla okuyucusuyla buluştu.
6.01.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Dergi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.