Dergi

Dergi

Son dakika dergi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan dergi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan dergi haber sayfamızda...

Dergi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.529 dergi haberi bulunmuştur.
2021'e sanat dolu  bir hoşça kal
2021'e sanat dolu bir hoşça kal Milliyet Sanat yılı dopdolu bir sayıyla uğurluyor. Derginin aralık sayısında II. Heykelde Yeni Keşifler'in kazananları Melike Bayık'ın kaleminden okurlara tanıtılırken ayın söyleşinde Asu Maro'nun konuğu Defne Kayalar.
Tek Başına Yapılabilecek Aktiviteler: Sıkılınca Evde veya Dışarda Yapılabilecek Aktiviteler
Tek Başına Yapılabilecek Aktiviteler: Sıkılınca Evde veya Dışarda Yapılabilecek AktivitelerEvde tek başına sıkılanlar veya kendine vakit ayırmak isteyen kişiler için birbirinden güzel aktiviteler var. Sürekli iş ortamı veya arkadaş ortamında olan kişiler kendilerine vakit ayıramadıkları için kendilerini kötü hissedebilirler. Şehir kalabalığından, iş ortamından, stresli ortamlardan kendini uzaklaştırmak, rahatlamak isteyenler veya evde sıkılanlar kendilerine ayırdıkları vakitle kaliteli zaman geçirebilirler. Önemli olan burada yapılan aktivite değil kişinin kendine zaman ayırmasıdır. Evde sıkılınca tek başına yapılabilecek aktiviteler ile ilgili içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
26.11.2021Yaşam
10. Sınıf Edebiyat Konuları: 1. Dönem ve 2. Dönem 10. Sınıf Edebiyat Müfredatı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Konuları: 1. Dönem ve 2. Dönem 10. Sınıf Edebiyat Müfredatı 2021-2022Lise birinci sınıfa geçen öğrenciler dil bilgisinin yanı sıra edebiyat dersleri de almaya başlarlar. Özellikle lise giriş sınavı LGS, YKS oturumları TYT-AYT ve memur alım sınavı KPSS gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin edebiyat alanına ihtiyacı olur. Edebiyat konuları MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. Eğer sizde 2021-2022 yılında 1. dönem ve 2. dönem 10. sınıf edebiyat müfredatını merak ediyorsanız “10. Sınıf Edebiyat Konuları” içeriğimizden konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
26.11.2021Eğitim
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2021-2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
26.11.2021Eğitim
Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü: A'dan Z'ye Türkçe Eş Anlamlı Kelimeler Listesi
Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü: A'dan Z'ye Türkçe Eş Anlamlı Kelimeler ListesiTürkçe dil bilgisi derslerinden özelikle ilköğretim öğrencilerinin karşısına en çok çıkan konulardan birisi de eş anlamlı kelimelerdir. Eş anlamlı kelimeler yazılışları ve okunuşları ayrı ancak anlamları aynı olan sözcüklerdir. Söz konusu kelimler Türkçe’de birbirinin yerine kullanılabilir. Günlük konuşma dilinde herkesin sıklıkla karşılaştığı eş anlamlı kelimelerin dilimizde önemi büyüktür. Bu tür kelimelerin listesi oldukça uzundur. Cümle içerisinde birbirlerinin yerine kullanıldıklarında anlam değiştirmezler. Türkçe eş anlamlı kelimeler listesi için “Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü” içeriğimize göz atabilirsiniz.
Çığır açacak! Laboratuvarda yeni bir elmas türü üretildi
Çığır açacak! Laboratuvarda yeni bir elmas türü üretildiBilim insanları laboratuvar ortamında yeni bir elmas formu üretti. Yeni elmas biçimi malzeme biliminde çığır açabilir.
26.11.2021Dünya
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.11.2021Oyun
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
25.11.2021Oyun
Uma Thurman'a benzetilen Simge Selçuk: Ben de beklemiyordum!
Uma Thurman'a benzetilen Simge Selçuk: Ben de beklemiyordum!ATV ekranlarında yayınlanan 'Kardeşlerim' dizisinde 'Nebahat' karakterini canlandıran Simge Selçuk, önceki gün yağmur altında bir dergi için yaptığı fotoğraf çekiminde objektiflere yansıdı.
25.11.2021Cadde
Çekim günü
Çekim günüSimge Selçuk yağmur altında fotoğraf çekiminde görüntülendi...
25.11.2021Cadde
'Saadet zinciri' yöneticileri birbirlerini suçladı
'Saadet zinciri' yöneticileri birbirlerini suçladıİzmir merkezli 21 ilde düzenlenen ve 60 milyon lira haksız kazanç elde edildiği ortaya çıkarılan saadet zinciri operasyonunda, tutuklanan CEO ve 4 yöneticinin ifadeleri ortaya çıktı. 3 bin 200 kişiyi mağdur eden şüphelilerin suçu birbirlerine attıkları öğrenildi. Örgütün CEO'su olan T.B.'nin lüks otellerde düzenlenen lansmanlarda konuşmaları yapan kişi ve saadet zincirinin yüzü olduğu belirtildi. Bu arada, şüphelilerin 2018 yılında Ankara'nın Bala ilçesinde Çiftlik Bank gibi bir projeyi hayata geçirmek için mağdurlardan para topladıkları, ancak Çiftlik Bank dolandırıcılığının ortaya çıkmasıyla bu projeyi hayata geçiremedikleri ifade edildi. Öte yandan yaklaşık 3 bin 200 mağdurun olduğu bilinen saadet zincirinde, bazı mağdurların henüz dolandırıldıklarından haberleri olmadıkları belirtildi.
24.11.2021Gündem
Detaylar ilk kez ortaya çıktı! Doğruluk oranı yüzde 98
Detaylar ilk kez ortaya çıktı! Doğruluk oranı yüzde 98Sağlık Bakanlığı'na bağlı Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) bünyesinde geliştirilen yeni Kovid PCR tanı kitinin piyasaya çıkması için gün sayılıyor. Yeni varyantlardan etkilenmeyecek şekilde dizayn edilen ve doğruluk oranı yüzde 98'i bulan yeni PCR tanı kitinde sonuç alma süresi de yarı yarıya düşecek. Çok düşük virüs yüklerinde de doğru sonuç verebilen tanı kiti sayesinde hastalığın en erken evrede tespiti de mümkün olacak. TÜSEB Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Rabia Çakır Koç, yerli imkanlarla geliştirilen yeni PCR tanı kitine dair detayları ilk kez Demirören Haber Ajansı ile paylaştı.
22.11.2021Haberler
Detaylar ilk kez ortaya çıktı!  Doğruluk oranı yüzde 98
Detaylar ilk kez ortaya çıktı! Doğruluk oranı yüzde 98Sağlık Bakanlığı'na bağlı Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) bünyesinde geliştirilen yeni Kovid PCR tanı kitinin piyasaya çıkması için gün sayılıyor. Yeni varyantlardan etkilenmeyecek şekilde dizayn edilen ve doğruluk oranı yüzde 98'i bulan yeni PCR tanı kitinde sonuç alma süresi de yarı yarıya düşecek. Çok düşük virüs yüklerinde de doğru sonuç verebilen tanı kiti sayesinde hastalığın en erken evrede tespiti de mümkün olacak. TÜSEB Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Rabia Çakır Koç, yerli imkanlarla geliştirilen yeni PCR tanı kitine dair detayları ilk kez Demirören Haber Ajansı ile paylaştı.
22.11.2021Gündem
Efsanevi cemiyet gazetecisine veda
Efsanevi cemiyet gazetecisine vedaHayatını kaybeden gazeteci ağabeyimiz Güngör Denizaşan’ın meslek yaşamı, Bâb-ı Âli’de başlamıştı. Kısa sürede cemiyet hayatının vazgeçilmezi olan Denizaşan, sahibi olduğu “Gazete 13” ile tek başına yayıncılık yapmıştı. Ondan geriye muhteşem bir arşiv de kaldı
20.11.2021Gündem
Perşembenin galibi değişmedi! 'Camdaki Kız' zirvede yer aldı
Perşembenin galibi değişmedi! 'Camdaki Kız' zirvede yer aldıGülseren Budayıcıoğlu’nun aynı adlı romanından uyarlanan ve gerçek bir hayat hikayesinin anlatıldığı Kanal D dizisi 'Camdaki Kız', 18 Kasım'da yayınlanan son bölümü ile perşembe akşamına damga vurdu.
19.11.2021Cadde
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022Eğitim öğretim hayatında edebiyat dersleri öğrencilerin aldığı derslerden birisidir. Özellikle lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alırlar. Üniversite giriş sınavı YKS oturumları TYT-AYT gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşısına çıkan alanlardan bir tanesidir. Ders kitapları her yıl MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 10. sınıf edebiyat ders kitabında öğrencilerin kendini geliştirebileceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra cevaplayabilecekleri bilgi verici sorular da bulunmaktadır. 2021-2022 yılında 10. sınıf edebiyat ders kitabı Biryay Yayınları cevap anahtarını merak ediyorsanız "10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları" içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.11.2021Eğitim
Sezai Karakoç'un vefatı yasa boğdu... 'Bu medeniyetin gelecek umudunu var eden biriydi'
Sezai Karakoç'un vefatı yasa boğdu... 'Bu medeniyetin gelecek umudunu var eden biriydi'Şair, yazar ve fikir adamı Sezai Karakoç'un vefatı toplumun her kesiminde üzüntüyle karşılandı.
16.11.2021Kültür Sanat
İzmir merkezli 21 ilde 'saadet zinciri' operasyonu! Detaylar ortaya çıktı
İzmir merkezli 21 ilde 'saadet zinciri' operasyonu! Detaylar ortaya çıktıİzmir merkezli 21 ilde, 'saadet zinciri' yöntemiyle dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla gözaltı kararı verilen 89 şüpheliye yönelik operasyon başlatıldı.
16.11.2021Gündem
Alkışlar Yağmur’a gelsin
Alkışlar Yağmur’a gelsinGüzelbahçe MEV Koleji Fen Lisesi 11’inci sınıf öğrencisi Yağmur Önel, pandemi sürecinde iklim değişikliğinin olumsuz etkilerini anlamak ve ortadan kaldırılmasına yönelik çalışmalara yoğunlaştı.
15.11.2021Ege
İç Sıkıntısı Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada İç Sıkıntısı Yanıtları
İç Sıkıntısı Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada İç Sıkıntısı YanıtlarıBulmaca çözmek, kimisi için hobi kimisi içinde bir tür eğlencedir. Ancak bazı zamanlarda bulmaca cevaplarının karşılığı bilinmeyebilir. Bu durumda kişiler ilk olarak internet üzerinden bulmaca sorularına cevap aramaktadır. İç sıkıntısı hemen her bulmacada çıkabilecek bir sorudur. İç sıkıntısı bulmaca cevabı nedir? Harf harf bulmacada iç sıkıntısı yanıtları nedir detayları ile derledik.
12.11.2021Bulmacalar
İddia: Çin'in, F35 savaş uçaklarının da maketlerini yaptırdı
İddia: Çin'in, F35 savaş uçaklarının da maketlerini yaptırdıÇin'in Taklamakan Çölü'nde ABD'ye ait uçak gemisi ve muhrip gemilerin maketlerini inşa ettirdiği iddiasının ardından bu kez de hedef talimi için "F-35" tipi savaş uçaklarının maketlerinin yapıldığı iddia edildi.
12.11.2021Dünya
Tarihteki en büyük sualtı patlamasında 820 metrelik 'bebek volkan' doğdu
Tarihteki en büyük sualtı patlamasında 820 metrelik 'bebek volkan' doğduDijital tarama yöntemleriyle gözlemlenen volkan Hint Okyanusu'nda Fransız yönetimi altında bulunan Mayotte adasının civarında tespit edildi.
11.11.2021Dünya
Farah Zeynep Abdullah sarı saçlarına veda etti
Farah Zeynep Abdullah sarı saçlarına veda ettiGeçtiğimiz sezon TRT1'de yayınlanan 'Masumlar Apartmanı'nda 'İnci' karakterini canlandıran Farah Zeynep Abdullah, yeni rolü için imaj değiştirdi. 'Bergen' filmi için saç rengini değiştiren güzel oyuncu, son halini hayranlarıyla paylaştı.
8.11.2021Cadde
Son dakika... Diyarbakır merkezli 4 ilde operasyon! Aralarında HDP'li yöneticiler de var
Son dakika... Diyarbakır merkezli 4 ilde operasyon! Aralarında HDP'li yöneticiler de varGelen bir son dakika haberine göre, Diyarbakır merkezli 4 ilde, terör örgütü PKK'nın şehir yapılanmasına yönelik operasyonda HDP il yöneticilerinin de bulunduğu 18 şüpheli gözaltına alındı.
8.11.2021Gündem
Mutlu hayat
Mutlu hayatÇok okurum...
8.11.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

Dergi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.