Dergi

Dergi

Son dakika dergi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan dergi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan dergi haber sayfamızda...

Dergi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.458 dergi haberi bulunmuştur.
Son dakika: Bir çınar veda etti! Sami Kohen’i kaybettik
Son dakika: Bir çınar veda etti! Sami Kohen’i kaybettikYazarımız Sami Kohen, tedavi gördüğü hastanede 93 yaşında hayata veda etti. Abdi İpekçi’nin davetiyle Milliyet’te 1954’ten beri diplomasi ve dış politika konularında haber ve yazılara imza atan Kohen, Türk basınını ilk kez dış haberler sayfasıyla tanıştırmıştı.
19.10.2021Gündem
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
18.10.2021Oyun
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.10.2021Oyun
Karikatürist, yazar Yalçın Turgut Balaban vefat etti
Karikatürist, yazar Yalçın Turgut Balaban vefat ettiBeyninde ve karaciğerinde bulunan tümör nedeniyle tedavi gördüğü hastanede vefat eden karikatürist Yalçın Turgut Balaban, Şakirin Camisi'nde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.
17.10.2021Kültür Sanat
3 bin 257 eserlik kütüphane açılıyor
3 bin 257 eserlik kütüphane açılıyorDatça’da ressam İbrahim Çiftçioğlu, kütüphanesinden seçtiği toplam 3 bin 257 adet kitap, dergi ve basılı materyali belediyeye bağışladı.
15.10.2021Ege
Dünya yok olurken Jüpiter varlığını sürdürebilir!
Dünya yok olurken Jüpiter varlığını sürdürebilir!Jüpiter benzeri bir gaz devinin, yıldızının ölümünden nasıl sağ çıkabileceğini gösteren bir animasyon da hazırlandı.
14.10.2021Teknoloji
Dünyanın bilinen en eski insansı ayak izi: 6.5 milyon yıllık!
Dünyanın bilinen en eski insansı ayak izi: 6.5 milyon yıllık!Dünyanın bilinen en eski insansı ayak izi Ege'de keşfedildi. Almanya’daki Tübingen Üniversitesi’nden bilim insanlarının liderliğindeki yeni araştırmaya göre Girit adasındaki Trachilos köyü yakınlarındaki fosilleşmiş tortularda bulunan ayak izleri en az 6 milyon yıl öncesine tarihleniyor.
14.10.2021Dünya
Güneş Sistemi'nin en büyük 42 gök taşı görüntülendi! Elmastan daha yoğun
Güneş Sistemi'nin en büyük 42 gök taşı görüntülendi! Elmastan daha yoğunÜç boyutlu veriler, gök taşlarının farklı noktalardan göç ettiğini ortaya çıkardı. Gökbilimciler, Güneş Sistemi’ndeki en büyük 42 gök taşını görüntüledi. Normalde bu gök cisimleri gezegenlere kıyasla epey küçük kaldığı için görüntülenmeleri son derece zor. Zira bunlar daha büyük ve parlak nesnelerin gölgesinde kalıyor.
14.10.2021Teknoloji
Bakan Soylu: Dünyada böyle bir geri gönderme başarısı örneği yok
Bakan Soylu: Dünyada böyle bir geri gönderme başarısı örneği yokİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terörle mücadeleye ilişkin, "Girilemeyen ne kadar bölge varsa karanlık dağlar da dahil olmak üzere bunların her birine girdik ve operasyon yaptık." ifadelerini kullandı. Afgan göçmeler konusuna da değinen Soylu, "Taliban yönetimi gelene kadar yakaladığımızın yüzde 80'ini Afganistan'a geri gönderdik. Dünyada böyle bir geri gönderme başarısı örneği yoktur." dedi.
11.10.2021Gündem
İngiltere'de casusluk şoku! Gözler Putin'e çevrildi
İngiltere'de casusluk şoku! Gözler Putin'e çevrildiİngiltere'nin ünlü Oxford üniversitesi ile ortaklaşa çalışan AstraZeneca'nın ürettiği aşının, Rus casuslar tarafından çalındığı ve bu sayede Sputnik V'in yapıldığı haberleri gündemde bomba etkisi yarattı.
11.10.2021Dünya
Tek Başına Yapılabilecek Aktiviteler: Sıkılınca Evde veya Dışarda Yapılabilecek Aktiviteler
Tek Başına Yapılabilecek Aktiviteler: Sıkılınca Evde veya Dışarda Yapılabilecek AktivitelerEvde tek başına sıkılanlar veya kendine vakit ayırmak isteyen kişiler için birbirinden güzel aktiviteler var. Sürekli iş ortamı veya arkadaş ortamında olan kişiler kendilerine vakit ayıramadıkları için kendilerini kötü hissedebilirler. Şehir kalabalığından, iş ortamından, stresli ortamlardan kendini uzaklaştırmak, rahatlamak isteyenler veya evde sıkılanlar kendilerine ayırdıkları vakitle kaliteli zaman geçirebilirler. Önemli olan burada yapılan aktivite değil kişinin kendine zaman ayırmasıdır. Evde sıkılınca tek başına yapılabilecek aktiviteler ile ilgili içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
11.10.2021Yaşam
Renklerin gizemli dünyası
Renklerin gizemli dünyasıTürkiye’nin renk temalı ilk dergisi Milliyet Renkler’i okuyucuyla buluşturmaya hazırlanan renk uzmanı yazar Pelin Gülşen’le renklerle ilişkimizi konuştuk
10.10.2021Pazar
İ İle Biten Kelimeler Nelerdir? Sonu İ Harfi İle Biten Kelimeler Listesi
İ İle Biten Kelimeler Nelerdir? Sonu İ Harfi İle Biten Kelimeler ListesiDilimizde, bir kelimenin oluşması için sesli ve sessiz harflerin yan yana gelmesi gerekir. Yani iki sessiz harf yan yana gelerek kelime oluşturması nadir bir durumdur. Neredeyse çoğu kelime içerisinde i harfi sıklıkla kullanılan bir ünlü harftir. İ ile biten kelimeler nelerdir? Sonu i harfi ile biten kelimeler listesi ve daha fazlası sizler için derledik.
8.10.2021Eğitim
Milliyet Gazetesi 'Renkler Dergisi' ile hayatı renklendiriyor
Milliyet Gazetesi 'Renkler Dergisi' ile hayatı renklendiriyorSon dönemde yaşamın içinden farklı konuları yeni dergileriyle ele alan Milliyet Gazetesi yepyeni bir içeriği daha hayata geçiriyor. İlk sayısı 10 Ekim’de yayınlanacak Renkler Dergisi kasımdan itibaren her ayın ilk pazar günü okurları ile buluşuyor.
8.10.2021Vitrin
Sosyal medyada oluşturulan profiller gibi sürekli mutlu muyuz?
Sosyal medyada oluşturulan profiller gibi sürekli mutlu muyuz?Kişilerin yaşamında her dönem önemini koruyan ruh sağlığı, özellikle pandemi gibi toplumun genelini etkileyen durumlarda sıklıkla gündeme gelen önemli konulardan biri olduğu dikkat çekmektedir. Psikoloji Uzmanı Kln. Psk. Müge Leblebicioğlu Arslan, ruh sağlığı hakkında bilgi verdi.
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2021-2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
7.10.2021Eğitim
10. Sınıf Edebiyat Konuları: 1. Dönem ve 2. Dönem 10. Sınıf Edebiyat Müfredatı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Konuları: 1. Dönem ve 2. Dönem 10. Sınıf Edebiyat Müfredatı 2021-2022Lise birinci sınıfa geçen öğrenciler dil bilgisinin yanı sıra edebiyat dersleri de almaya başlarlar. Özellikle lise giriş sınavı LGS, YKS oturumları TYT-AYT ve memur alım sınavı KPSS gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin edebiyat alanına ihtiyacı olur. Edebiyat konuları MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. Eğer sizde 2021-2022 yılında 1. dönem ve 2. dönem 10. sınıf edebiyat müfredatını merak ediyorsanız “10. Sınıf Edebiyat Konuları” içeriğimizden konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
6.10.2021Eğitim
Van'a gelen 150 İranlı, Akdamar Adası'nı gezdi
Van'a gelen 150 İranlı, Akdamar Adası'nı gezdiVan’da koronaviris salgını nedeniyle 24 Mart 2020'de araç ve yaya geçişlerine kapatılan Kapıköy Gümrük Kapısı'nın 16 Eylül 2021'de kısmi olarak açılması hem kent merkezine hem de tarihi ve turistik mekanlara hareket getirdi. Kapıköy Gümrük Kapısı'ndan giriş yapan İranlı 150 kişilik ilk turist grubu, Akdamar Adası'nı gezdi.
5.10.2021Gündem
1915 Çanakkale Köprüsü Amerika'daki bir derginin kapağında yer aldı
1915 Çanakkale Köprüsü Amerika'daki bir derginin kapağında yer aldıÇanakkale Boğazı'nda Avrupa ve Asya kıtalarını ilk kez birbirine bağlayacak 1915 Çanakkale Köprüsü, inşasında kullanılan ileri teknoloji ve üstün teknik özellikleriyle Amerikan haftalık dergisi Engineering News-Record'un (ENR) kapağında yer aldı. Dergi ayrıca, 1915 Çanakkale Köprüsü'ne 10 sayfalık özel bölüm ile yer verdi.
4.10.2021Haberler
Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü: A'dan Z'ye Türkçe Eş Anlamlı Kelimeler Listesi
Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü: A'dan Z'ye Türkçe Eş Anlamlı Kelimeler ListesiTürkçe dil bilgisi derslerinden özelikle ilköğretim öğrencilerinin karşısına en çok çıkan konulardan birisi de eş anlamlı kelimelerdir. Eş anlamlı kelimeler yazılışları ve okunuşları ayrı ancak anlamları aynı olan sözcüklerdir. Söz konusu kelimler Türkçe’de birbirinin yerine kullanılabilir. Günlük konuşma dilinde herkesin sıklıkla karşılaştığı eş anlamlı kelimelerin dilimizde önemi büyüktür. Bu tür kelimelerin listesi oldukça uzundur. Cümle içerisinde birbirlerinin yerine kullanıldıklarında anlam değiştirmezler. Türkçe eş anlamlı kelimeler listesi için “Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü” içeriğimize göz atabilirsiniz.
1915 Çanakkale Köprüsü Amerika'daki bir derginin kapağında yer aldı
1915 Çanakkale Köprüsü Amerika'daki bir derginin kapağında yer aldıÇanakkale Boğazı'nda Avrupa ve Asya kıtalarını ilk kez birbirine bağlayacak 1915 Çanakkale Köprüsü, inşasında kullanılan ileri teknoloji ve üstün teknik özellikleriyle Amerikan haftalık dergisi Engineering News-Record'un (ENR) kapağında yer aldı. Dergi ayrıca, 1915 Çanakkale Köprüsü'ne 10 sayfalık özel bölüm ile yer verdi.
4.10.2021Ekonomi
İstanbul Havalimanı bugüne kadar 100 milyonu aşkın yolcuyu ağırladı
İstanbul Havalimanı bugüne kadar 100 milyonu aşkın yolcuyu ağırladıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, dünyanın en büyük havalimanı ve bölgenin en önemli küresel aktarma merkezi olan İstanbul Havalimanı'nın 27 Eylül itibarıyla 100 milyonu aşkın yolcuya ev sahipliği yaptığını bildirdi.
27.09.2021Ekonomi
241 milyon doz aşının ne olacağı merak konusu oldu! Çöpe mi gidecek?
241 milyon doz aşının ne olacağı merak konusu oldu! Çöpe mi gidecek?ABD Başkanı Joe Biden dünya liderlerinin 2022 yılının eylül ayına kadar dünya nüfusunun yüzde 70'ini aşılamayı taahhüt etmesini istiyor. Fakat araştırmalar zengin ülkelerin elinde hala büyük aşı stokları bulunduğunu ve bunların çoğunun yakında son kullanma tarihi geçtiği için çöpe gidebileceğini gösteriyor.
22.09.2021Dünya
Bibliyografi Ne Demek, Ne İşe Yarar? Bibliyografyada Neler Yazılır?
Bibliyografi Ne Demek, Ne İşe Yarar? Bibliyografyada Neler Yazılır?Edebi eserler başta olmak üzere basılı durumda olan dergi, kitap gibi yayınlarda yer alan birtakım bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgiler arasında yazarın bilgileri, eserin basıldığı yer, eseri basan kitap evi ve daha pek çok bilgiye yer verilmektedir. Tüm bu bilgileri ifade eden kaynaklar bibliyografi olarak ifade edilmektedir. Peki, bibliyografi ne demek, ne işe yarar? Bibliyografyada neler yazılır? İşte bibliyografi hakkında bilgi edinmek isteyenler için gerekli olan bilgiler.
20.09.2021Sözlük
Transfer döneminin en çok konuşulan isimleri belli oldu
Transfer döneminin en çok konuşulan isimleri belli olduFutbolda 17 Haziranda başlayan yaz transfer dönemi 8 Eylül itibariyle sona erdi. Türk kulüpleri transfer döneminde birbiriyle yarışırken, yaz transfer döneminde yaptığı hamlelerle öne çıkan kulüp Beşiktaş oldu. İlgili dönemde transferi en çok konuşulan futbolcu ise Rachid Ghezzal oldu.
20.09.2021Süper Lig

Benzer Haber Etiketleri

son dakika haberlerdergikoronavirüsson dakika habercevapları

Dergi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.