Geri Dön

Son dakika: MSÜ kılavuzu yayımlandı! MSÜ başvuruları ne zaman ve nasıl yapılacak?

Milli Savunma Üniversitesi'nde okumak isteyen üniversite adaylarını heyecan sardı. Başvurular yarın başlıyor. Üniversite adayları bugün "MSÜ kılavuzu yayımlandı mı?" diye sorarken ÖSYM kılavuzu az önce yayımladı.

Son dakika: MSÜ kılavuzu yayımlandı! MSÜ başvuruları ne zaman ve nasıl yapılacak?

MSÜ kılavuzu yayımlandı mı? Milli Savunma Üniversitesi için başvurular yarın başlıyor. Bu nedenle kılavuzun yayımlanma tarihi bugün sıklıkla araştırılıyor. ÖSYM'nin sitesi kontrolü edilirken başvuru ücreti de araştırılan bir başka konu...

MSÜ BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınavı 29 Mart 2020'de yapılacak. Başvurular ise 7 Ocak-10 Şubat 2020 tarihlerinde alınacak. Sonuçlar ise 21 Nisan'da ilan edilecek. Kılavuzun az önce yayımlanırken başvuru ücreti 100 TL olarak belirlendi.

MSÜ KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

ÖSYM'DEN MSÜ AÇIKLAMASI

2020-Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2020-MSÜ), 29 Mart 2020 tarihinde uygulanacaktır.

Sınava başvurular, 07 Ocak - 10 Şubat 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak 07 Ocak 2020 günü ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden yapabileceklerdir.

Sınava ilişkin ayrıntılı bilgi 2020-MSÜ Kılavuzunda yer almaktadır. Adaylar Kılavuza aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Sınava başvuracak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

MSÜ'ye başvuran adayların Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları 2'nci Seçim Aşamalarına katılabilmeleri için ayrıca, 06 Şubat - 03 Mart 2020 tarihlerinde başvuruları yapılacak olan 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavına (2020-YKS) başvurularını yapmaları ve Harp Okulları için, 2020 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavının (YKS) 1. Oturumu olan Temel Yeterlilik Testine (TYT) ile 2020-YKS'nin 2. Oturumu olan Alan Yeterlilik Testlerine (AYT); Astsubay Meslek Yüksekokulları için 2020-YKS 1. Oturumu olan Temel Yeterlilik Testine (TYT) girmeleri gerekmektedir.

Sakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında patlamaSakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında dün sabah 11.15'te patlama meydana geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk olay yerine gitti. Meydana gelen patlama sonrası Milliyet Gazetesi yazarı Ali Eyüboğlu, o anları böyle kaydetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber