Geri Dön

MSÜ sınav yeri ne zaman belli olacak, ÖSYM duyurdu mu?

MSÜ sınavı için geri sayım başladı. Milli Savunma Üniversitesi sınavına katılmak için hazırlığını sürdüren adaylar, sınav hakkında bilgilenmek istiyor. MSÜ sınav giriş belgesi ve sınav tarihini araştıranlar için haberimizde detaylı bilgilere yer verdik. İşte Milli Savunma Üniversitesi sınavının kapsamı...

MSÜ sınav yeri ne zaman belli olacak, ÖSYM duyurdu mu?

7 Ocak - 10 Şubat 2020 tarihleri arasında alınan MSÜ başvuru işlemleri sonrasında, MSÜ sınav tarihi ve MSÜ sınav giriş yerleri merak konusu oldu. Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavına hazırlananlar, MSÜ hakkında araştırmalarına devam ediyor. ÖSYM tarafından uygulanacak olan MSÜ sınavı hakkında merak edilenler haberimizde...

MSÜ SINAV YERLERİ BELLİ OLDU MU?

MSÜ sınav yerleri henüz belirlenmedi. Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı giriş belgeleri yayımlandığında haberimizin içeriğinde yer vereceğiz.

MSÜ NE ZAMAN?

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı 2020-MSÜ 14 Haziran 2020 tarihinde uygulanacak.

MSÜ SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

MSÜ sonuçları 7 Temmuz 2020 tarihinde açıklanacak.

SINAVIN KAPSAMI

Sınavda adaylara, ortaöğretim düzeyinde, beş seçenekli çoktan seçmeli 120 sorudan oluşan bir test uygulanacaktır. Test; tek kitapçık halinde adaylara verilecek, adaylar cevaplarını cevap kâğıdına işaretleyeceklerdir.

Testin alt testleri ve soru sayıları aşağıdaki gibi olacaktır:

Türkçe (40 soru)

Tarih (5 soru)
Coğrafya (5 soru)
Felsefe (5 soru)
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (veya ilave Felsefe soruları) (5 soru)

Temel Matematik (40 soru)

Fen Bilimleri

Fizik (7 soru)
Kimya (7 soru)
Biyoloji (6 soru)

İstanbul'da tekne denetimi! 49 kişiye ceza kesildiSon dakika haberi... İstanbul Boğazı'nda kiralık teknelerin eğlence yeri olarak kullanılması ile ilgili denetim yapıldı. Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirlere uymayan 49 kişiye toplamda 154 bin 350 lira idari para cezası kesildi. Polisin bir tekneye yaptığı denetim anları kameralara yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber