Geri Dön

Ne Zaman Emekli Olurum Hizmeti Ve Emeklilik Yaşı Hesaplama

Ne zaman emekli olurum uygulamalarını kullanarak emeklilik hesaplamalarınızı kolayca yapabilirsiniz. Ne zaman emekli olurum hizmeti nasıl kullanılır ve ne zaman emekli olurum hizmetleri hakkında tüm ayrıntılar haberimizde!

Ne Zaman Emekli Olurum Hizmeti Ve Emeklilik Yaşı Hesaplama

Dijital teknoloji sayesinde sigorta işlemlerinizde önemli kolaylıklardan yararlanabiliyorsunuz. Dijital platform üzerinde Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ne zaman emekli olurum uygulaması ile emekliliğinizin hangi tarihte olacağını son derece pratik bir şekilde öğrenebilme imkanınız bulunuyor. Özellikle de emeklilik tarihinizin ne zaman olacağını kolay bir şekilde öğrenebilmeniz, kariyer planlamalarınızda dahi son derece önemli fırsatlardan yararlanabilmenize yardımcı oluyor. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından dijital platform üzerinde hizmete açılan online hizmet uygulamaları sigorta mükelleflerinin pek çok sigorta işlemini son derece pratik ve kolay bir şekilde yapabilmesine olanak sağlıyor. Bu sebep ile de günümüz modern çağında oldukça yoğun ve sık bir şekilde kullanılmakta olan online hizmet uygulamalarının başında geliyor. Son yıllarda hızla gelişmekte olan teknolojiyi sigorta hizmetlerinde en aktif şekilde kullanan Sosyal Güvenlik Kurumu’nun online hizmet uygulamaları ile dijital platformda sigorta işlemlerini dakikalar içerisinde kolaylıkla yapabilme imkanına sahip olunabiliyor. Her sigortalı olarak çalışan vatandaş, emekliliklerinin ne zaman olacağını merak eder.

NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM UYGULAMASI İÇİN TIKLAYINIZ!

EMEKLİLİK YAŞI HESAPLAMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

Özellikle de emekliliklerinin ne zaman olacağı konusun iş yaşamın planlanması ve kariyer planlaması gibi pek çok noktada oldukça büyük bir önem arz ediyor. Bu neden ile de vatandaşlar sigortalarının güncel durumunu göre SSK emeklilik şartlarını ne zaman dolduracaklarını yani emeklilik haklarına sahip olarak ne zaman emekli olabileceklerini öğrenebilme imkanına sahip olabiliyor. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun bu konuda sigorta mükelleflerine yönelik olarak sunmuş olduğu ne zaman emekli olurum uygulaması, vatandaşlar tarafından son derece yoğun bir şekilde kullanılıyor. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun ne zaman emekli olurum uygulaması, günümüzde sigorta mükellefleri tarafından oldukça yoğun şekilde kullanılıyor. Sigorta mükelleflerinin, sigortalı olarak çalışmalarından doğan en temel haklarından birisi olan emeklilik hakkı, yaşlılık dönemlerinde vatandaşın daha yüksek refah seviyesinde bir yaşam standardına sahip olabilmesi ve sosyal güvencelerden yararlanabilme imkanına sahip olabilmesi için oldukça büyük bir önem arz ediyor. Dijital platform üzerinde yer alan Sosyal Güvenlik Kurumu’nun ne zaman emekli olurum uygulaması da işte bu noktada sigorta mükelleflerinin bilgi alabilmesine yardımcı oluyor.

Uygulama üzerinden sigorta mükellefleri güncel sigorta bilgileri ve SSK emeklilik şartlarına göre emeklilikleri için kalan hizmet süresi, prim ödeme gün sayısı ve yaş haddi bilgisine kolay bir şekilde ulaşabiliyor. Bu kapsamda dijital platform üzerinde yer alan SGK ne zaman emekli olurum uygulaması üzerinde sigorta mükelleflerinin bazı sigorta bilgilerini girmeleri gerekiyor. Doğru bir sorgulama işlemi için sigorta mükellefleri tarafından güncel sigorta bilgilerinin girilmesi gerektiğinden, dijital platform üzerinde yer alan bir diğer SGK uygulaması olan E-SGM uygulamasından güncel sigorta bilgilerini öğrenebilmek için şifresiz olarak SGK sorgulama yapılabiliyor. Sigorta mükelleflerinin güncel sigorta bilgilerini öğrenebilme fırsatına sahip oldukları bu E-SGM uygulaması geçici olarak servis dışı olduğundan geçici bir süreliğine sadece e-Devlet sisteminden öğrenilebiliyor. Dijital platform üzerinde yer alan e-Devlet sistemindeki Sosyal Güvenlik Kurumu online hizmetleri aracılığı ile en güncel sigorta bilgilerini öğrenerek SGK emeklilik uygulamasında en doğru sonuçlara ulaşabilme imkanına sahip olunabiliyor.

E-Devlet sisteminde güncel sigorta bilgilerini öğrenebilmek için öncelikli olarak ‘e-Devlet şifresi ile giriş’, ‘mobil imza ile giriş’, ‘elektronik imza ile giriş’ veya ‘T.C. kimlik kartı ile giriş’ giriş yöntemlerinden birisini kullanarak sisteme giriş yapmaları gerekiyor. Sisteme giriş yapan sigorta mükellefleri e-hizmetler kategorisinde bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu online hizmet uygulaması 4A hizmet bilgisi ekranından kolay bir şekilde güncel sigorta bilgilerine erişim sağlanabiliyor. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun ne zaman emekli olurum uygulaması üzerinde ‘cinsiyetiniz’, ‘doğum tarihiniz’, ‘hizmete başlama tarihiniz’, ‘maluliyetiniz var mı?’ ve ‘erken yaşlanma var mı?’ bilgilerini eksiksiz ve hatasız olarak girmeniz gerekiyor. İkinci aşama olarak nitelendirilmekte olan bu emeklilik sorgulama uygulaması üzerinde sigorta mükelleflerinin ‘SSK prim ödeme gün sayısı’, ‘diğer sandıklara ait gün sayısı’, ‘askerlik/sanatçı gün sayısı’, ‘fiili gün sayısı’, ‘yurtdışı gün sayısı’ ve ‘3600 günün doldurulduğu tarih’ bilgilerinin eksiksiz olarak girmeleri gerekmektedir. Günümüzde SSK sigorta mükellefleri özellikle de sigortalı olarak çalışmakta oldukları dönem içerisinde emeklilikleri için kalan şart durumunun en güncel durumunu merak ettiğinden sürekli olarak dijital platformda yer alan bu hizmeti en yoğun şekilde kullanılıyor.

Türkiye'nin gönderdiği tıbbi yardım, İtalya'ya ulaştıTürkiye'nin, Avrupa'da yeni tip corona virüs (Kovid-19) salgının merkez üssü konumundaki İtalya'ya yardım malzemeleri, başkent Roma'ya ulaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber