Emeklilik

Emeklilik

Son dakika Emeklilik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Emeklilik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Emeklilik haber sayfamızda...

Emeklilik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 10.482 emeklilik haberi bulunmuştur.
3600 ek gösterge ile ilgili son dakika: 3600 Ek gösterge çıktı mı, ne zaman çıkar, kimleri kapsıyor?
3600 ek gösterge ile ilgili son dakika: 3600 Ek gösterge çıktı mı, ne zaman çıkar, kimleri kapsıyor?3600 Ek gösterge ne zaman, kimlere verilecek? Yıl sonunun gelmesi ile birlikte 3600 ek gösterge ile ilgili son dakika gelişmeleri de yakından takip ediliyor. Bakan Soylu ve Bakan Bilgin'in ek gösterge ile ilgili açıklamalarının ardından Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'dan konu ile ilgili son dakika açıklamaları geldi. Ayrıca Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 3600 ek göstergenin vaat olmaktan çıkarılarak toplu sözleşme maddesi haline getirildiği, sadece doktorları değil tüm sağlık personeli ve kamu personelini kapsayacak zam düzenlemesinin yapılacağını duyurdu. Peki, 3600 ek gösterge ne zaman çıkar?
8.12.2021Ekonomi
Memur-Sen'den 3600 ek gösterge ve zam açıklaması!
Memur-Sen'den 3600 ek gösterge ve zam açıklaması!Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın önemli açıklamalarda bulundu. Yalçın, "Asgari ücret belli olduktan sonra rakam konuşacağız. Memura bir refah düzeyinin yapılmasına ve ek zamma ihtiyaç var. Ocak 15'te maaşlara yansıyacak şekilde bu düzenlemeyi tamamlayacağız. Biz son bitirdiğimiz sözleşmede karar aldık. 3600 ek gösterge ve bu göstergeler 2022’de yetkililer tarafından tamamlanacak." dedi.
8.12.2021Haberler
Son Dakika: Memur-Sen'den 3600 ek gösterge ve zam açıklaması!
Son Dakika: Memur-Sen'den 3600 ek gösterge ve zam açıklaması!Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın önemli açıklamalarda bulundu. Yalçın, "Asgari ücret belli olduktan sonra rakam konuşacağız. Memura bir refah düzeyinin yapılmasına ve ek zamma ihtiyaç var. Ocak 15'te maaşlara yansıyacak şekilde bu düzenlemeyi tamamlayacağız. Biz son bitirdiğimiz sözleşmede karar aldık. 3600 ek gösterge ve bu göstergeler 2022’de yetkililer tarafından tamamlanacak." dedi.
8.12.2021Ekonomi
Çeşme'de hortum sonrası hasar tespit çalışması
Çeşme'de hortum sonrası hasar tespit çalışmasıİzmir'in Çeşme ilçesinde, 20 evin çatısının kullanılamaz hale gelmesine neden olan hortum sonrası hasar tespit çalışmalarına başlandı. İlk incelemelerde, çatılardan kopan kiremit parçalarının, konutların dış cephesine saplandığı belirlendi.
8.12.2021Gündem
Sosyal Güvenlik Numarası Nedir, Nasıl Öğrenilir? Sgk No Nereden Bakılır?
Sosyal Güvenlik Numarası Nedir, Nasıl Öğrenilir? Sgk No Nereden Bakılır?Sosyal Güvenlik Kurumu'na bağlı olarak görev yapan 4A (SSK), 4B (Bağ-Kur) ya da 4C (Emekli Sandığı) çalışanları için çok önemli olan Sosyal Güvenlik Numarası Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinden sigorta hizmeti alan bütün vatandaşların, primlerinin düzenli olarak yatırılıp yatırılmadığını, sigorta durumlarını öğrenmelerini, emeklilik ile bilgileri edinebilmeleri sağlayan bir numaradır. Sosyal güvenlik numarası nedir, nasıl öğrenilir sizler için derledik.
7.12.2021Eğitim
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
7.12.2021Oyun
Sağlıkçılar hakları için iş bıraktı
Sağlıkçılar hakları için iş bıraktıHekim ve diş hekimlerinin emeklilik ve maaşlarında iyileştirme yapılmasını öngören ancak 39 sağlık branşının tümünü kapsamadığı sebebiyle eleştirilerin odağında olan düzenleme, 1 Aralık'ta TBMM gündemine getirilmiş ancak diğer sağlık çalışanlarına yönelik önerge konusunda uzlaşma sağlanamayınca, düzenlemenin yer aldığı yasa teklifinin yasalaştırılması bütçe görüşmeleri sonrasına bırakılmıştı. Dolayısıyla hekimlerle ilgili düzenleme de rötar yapmış oldu. Gelişmeler üzerine sağlık iş kolunun en büyük 3 sendikası birbiri ardına eylemlilik kararları aldı.
7.12.2021Gündem
3600 Ek Göstergede son durum: 3600 Ek gösterge nedir, ne zaman çıkar, kimleri kapsıyor?
3600 Ek Göstergede son durum: 3600 Ek gösterge nedir, ne zaman çıkar, kimleri kapsıyor?3600 ek gösterge ile ilgili son durum yakından takip ediliyor. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın,"3600 ek gösterge konusunda, asgari ücret belli olduktan sonra komisyonu topluyoruz. Çalışmalara başlayacağız." dedi. Özellikle kamu personeli için önemli olan 3600 ek gösterge ile ilgili Bakan Bilgin bu konunun öncelikli meselelerden biri olduğunu belirtmişti. Peki, 3600 ek gösterge nedir, kimlere verilecek, kimleri kapsıyor? İşte 3600 ek gösterge ile ilgili son durum.
6.12.2021Ekonomi
Son dakika: Memur-Sen'den 3600 ek gösterge ve zam açıklaması
Son dakika: Memur-Sen'den 3600 ek gösterge ve zam açıklamasıMemur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın,"3600 ek gösterge konusunda, asgari ücret belli olduktan sonra komisyonu topluyoruz. Çalışmalara başlayacağız. Ocak ayında memur maaşlarına yansıyacak şekilde ek protokolle alım gücünü yükseltme konusunda mutabık kaldık." dedi.
6.12.2021Ekonomi
Araç sahipleri dikkat! Zorunlu trafik sigortasında değişikliğe gidildi
Araç sahipleri dikkat! Zorunlu trafik sigortasında değişikliğe gidildiTrafik kazalarında iskonto oranı yüzde 1,80'den yüzde 1,65’e indirildi. Araç hasarlarının onarımında ise öncelikle orijinal parça kullanımı şartı getirildi. İşte detaylar...
4.12.2021Ekonomi
Palandöken: Bağ-Kur primleri 2022’de artırılmamalı
Palandöken: Bağ-Kur primleri 2022’de artırılmamalıEsnafın Bağ-Kur primlerinin yüksek olduğu ve hem ücretlerde hem ödeme şekillerinde değişiklik yapılması gerektiğini belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Esnafımız gerek pandemi şartları gerek kur yükselmesi gibi durumlar nedeniyle ekonomik olarak zorlanıyor. Bu da en önemli ödeme kalemlerinden biri olan Bağ-Kur primlerini ödemesini zorlaştırıyor. Bu nedenle en düşüğü 1055 Lira olan primlerin düşürülmesi esnafımıza çok büyük rahatlama getirir. Fakat asgari ücrete gelecek zam oranıyla birlikte yeni yılda Bağ-Kur primleri de aynı oranda zamlanacak. Esnafımızın indirime ihtiyacı varken gelecek sene Bağ-Kur primlerine zam yapılmamalı” dedi.
4.12.2021Ekonomi
Son dakika! Doktorlara zam düzenlemesi Meclis'te kabul edildi
Son dakika! Doktorlara zam düzenlemesi Meclis'te kabul edildiSağlık Bakanı Koca’nın daha önce açıkladığı, doktor ve diş hekimlerinin ek ödeme ve ek göstergelerinde değişiklik TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi.
1.12.2021Gündem
Bakan Bilgin'den 3600 ek gösterge açıklaması
Bakan Bilgin'den 3600 ek gösterge açıklamasıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, bugün öncelikli meselelerinin 3600 meselesi olduğunu belirterek, "Bakanlık içinde bir kurul oluşturduk, o kurul çalışmalarını tamamladı. Şimdi diğer bakanlıklarla olan görüşmelerimiz devam ediyor. Bunun sosyal ortağı olarak Memur-Sen'in katılımıyla ele alacağız ve bu sorunu çözeceğiz" dedi.
30.11.2021Haberler
Son dakika: Bakan Bilgin'den 3600 ek gösterge açıklaması
Son dakika: Bakan Bilgin'den 3600 ek gösterge açıklamasıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, bugün öncelikli meselelerinin 3600 meselesi olduğunu belirterek, "Bakanlık içinde bir kurul oluşturduk, o kurul çalışmalarını tamamladı. Şimdi diğer bakanlıklarla olan görüşmelerimiz devam ediyor. Bunun sosyal ortağı olarak Memur-Sen'in katılımıyla ele alacağız ve bu sorunu çözeceğiz" dedi.
30.11.2021Ekonomi
Bakan Koca: “50 bin metrekare büyüklüğünde olan Aşı Ar-Ge Üretim Merkezimizin projesini bitirdik”
Bakan Koca: “50 bin metrekare büyüklüğünde olan Aşı Ar-Ge Üretim Merkezimizin projesini bitirdik”Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Sevindirici olan yeni bir müjdeyi vermek istiyorum. Özellikle proje çalışmalarını tamamladığımız 50 bin metrekare büyüklüğünde olan Aşı Ar-Ge Üretim Merkezimizin projesini bitirdik, önümüzdeki günlerde ihalesini yapacağız” dedi.
25.11.2021Haberler
Son dakika: Bakan Koca 'sevindirici' diyerek müjdeleri sıraladı
Son dakika: Bakan Koca 'sevindirici' diyerek müjdeleri sıraladıGelen son dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Koca, "50 bin metrekare büyüklüğünde olan Aşı Ar-Ge Üretim Merkezimizin projesi bitti, önümüzdeki günlerde ihalesini yapacağız." müjdesini paylaştı. Koca Molnupiravir ilacına dair, "3-4 hafta içinde vatandaşımız ile buluşturacağımızı ümit ediyorum” haberini verdi.
25.11.2021Gündem
Bireysel Emeklilik İptali 2021: BES İptali Nasıl Yapılır?
Bireysel Emeklilik İptali 2021: BES İptali Nasıl Yapılır?Bireysel Emeklilik, kişilerin iş hayatında birikim yapabilmelerini sağlayan özel emeklilik sistemedir. Emeklilik döneminde harcanabilmesi amaçlanmaktadır. Emeklilik döneminde ek gelir sağlayarak refah bir yaşam sürmesi amaçlanan bu sisteme katılmak zorunlu değildir. 18 yaşını geçen herkes dilerse Bireysel Emeklilik Sistemine katılabilir. Dileyen Bireysel Emeklilik iptali yaparak sistemden çıkabilirler. BES iptali için yapılması gereken birkaç işlem bulunur ve şartlar vardır. BES iptali nasıl yapılır? “Bireysel Emeklilik İptali 2021” içeriğimizden detaylı bilgi elde edebilirsiniz.
25.11.2021Ekonomi
EYT haberlerinde bugün ne oldu? EYT çıkar mı, kimleri kapsıyor?
EYT haberlerinde bugün ne oldu? EYT çıkar mı, kimleri kapsıyor?Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili araştırmalar devam ediyor. Yıl sonuna yaklaşırken merak konusu olan EYT ile ilgili bugün son dakika yeni haber var mı? Yeni yılda EYT çıkacak mı, çıkarsa kimleri kapsayacak? İşte EYT son dakika gelişmeleri...
25.11.2021Gündem
EYT son dakika haberleri: Bu yıl EYT çıkar mı, kimleri kapsıyor?
EYT son dakika haberleri: Bu yıl EYT çıkar mı, kimleri kapsıyor?Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili son dakika haberleri bugün de takip ediliyor. 2021 EYT son durum hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, EYT bugün ne oldu, gelişme var mı? sorularına cevap arıyor. EYT'li sayılmak için sigorta başlangıcı 9 Eylül 1999 tarihinden önce olup, emeklilik için gereken yaş dışındaki sigortalılık süresi ve prim günü şartlarını sağlamış olmak gerekiyor. İşte EYT ile ilgili son dakika durum...
24.11.2021Ekonomi
Akşener: Sokağa çekmek isteyenlere izin vermeyeceğiz
Akşener: Sokağa çekmek isteyenlere izin vermeyeceğizİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Bu yolda provokasyonlar olacak, sakin olacağız. Sokağa çekmek isteyenler, milleti birbirine düşürmek isteyenler olacak; izin vermeyeceğiz ve o kaçınılmaz gün geldiğinde, onlar istese de istemese de bu kirli zihniyeti o sandığa gömeceğiz" dedi.
24.11.2021Siyaset
Finansal Hizmetler Güven Endeksi geriledi
Finansal Hizmetler Güven Endeksi gerilediKasım ayında Finansal Hizmetler Güven Endeksi (FHGE) bir önceki aya göre 3,1 puan düşüş kaydederek 174,4 oldu.
23.11.2021Uzmanpara
13 milyon katılımcı ‘özel emekli’ oldu
13 milyon katılımcı ‘özel emekli’ olduTürkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli, “Özel emeklilik sistemi için önemli bir eşik olan 200 milyar lira fon büyüklüğü ile 13 milyon katılımcı sayısının yıl bitmeden aşılmasının mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
23.11.2021Sigorta
Çocuklar ve gençler BES’e hareket getirdi
Çocuklar ve gençler BES’e hareket getirdiKatılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, “Katılım Emeklilik olarak hedeflediğimiz şekilde 18 yaş altı segmentinin en iddialı birkaç oyuncusundan biriyiz. Hazırladığımız avantajlı paket ve devam eden kampanyamıza ailelerin teveccühü artarak devam ediyor. Emeklilik Gözetim Merkezi (EGM) verilerine göre ekim ayı itibarıyla 90 bin katılımcıya ulaşan bu kategoride, Katılım Emeklilik olarak 18 yaş altı BES katılımcı sayımız 8 bini buldu, bunların fon tutarı da 4 milyon lirayı geçti” dedi.
23.11.2021Sigorta
Usta, MİTSO’ya veda etti
Usta, MİTSO’ya veda ettiEmekli olan Milas Vergi Dairesi Müdürü Mehmet Raci Usta, Milas Ticaret ve Sanayi Odası’na veda etti...
22.11.2021Ege
Son dakika: Erdoğan 'kur ve faiz oyununu görüyoruz' dedi ve çok net konuştu: Ekonomik kurtuluş savaşından zaferle çıkacağız
Son dakika: Erdoğan 'kur ve faiz oyununu görüyoruz' dedi ve çok net konuştu: Ekonomik kurtuluş savaşından zaferle çıkacağızSon dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu. 'Kur ve faiz oyununu görüyoruz' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizi bunca tuzaktan, badireden nasıl çıkardıysak Allah'ın yardımı ve milletimizin desteğiyle bu ekonomik kurtuluş savaşından da zaferle çıkartacağız" açıklamasında bulundu.
22.11.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Emeklilik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.