Geri Dön
GündemODTÜ’de ‘mezuniyet’ geleneği bozulmadı

ODTÜ’de ‘mezuniyet’ geleneği bozulmadı

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Rektörlüğü’nün pandemi gerekçesiyle iptal ettiği mezuniyet töreni, öğrenciler tarafından organize edilerek gayrıresmi gerçekleştirildi. Böylece ODTÜ’de Devrim Stadyumu’nda renkli görüntülere sahne olan mezuniyet töreni geleneği bu yıl bozulmadı.

ODTÜ’de ‘mezuniyet’ geleneği bozulmadı

ANKARA Milliyet - Geçen yıl pandemi nedeniyle iptal edilen mezuniyet töreni, bu yıl da rektörlük tarafından vaka sayılarındaki artış nedeniyle iptal edildi. Rektörlük, 2 Eylül’de gönderdiği yazıyla mezuniyet törenlerinin her bölümün kendi açık alanında gerçekleştirilmesini istedi. Ancak rektörlüğün kararı ODTÜ’lü öğrencileri durduramadı. Öğrenciler tarafından gerçekleştirilen organizasyonla Devrim Stadı’ndaki geleneksel mezuyinet töreni icra edildi. Öğrenciler, toplumsal sorunlara işaret eden, politik tartışmalara göndermeler yapan pankartlarıyla mezuniyet geçişi yaptı. Zaman zaman üniversite girişinde öğrenciler ile kolluk güçleri arasında gerilimin de yaşandığı tören, stadyumdaki yürüyüş ve diploma teslim töreninin ardından topluluk etkinlikleriyle sona erdi.                  

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Motosikletli polis ekibi ile otomobil ile çarpıştıAdana'da, otomobil ile çarpışan motosikletli sivil trafik polisi ekibinden 1'i ağır 2 polis yaralandı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler