Mezuniyet

Mezuniyet

Son dakika mezuniyet haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mezuniyet gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mezuniyet haber sayfamızda...

Mezuniyet

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.414 mezuniyet haberi bulunmuştur.
KPSS tercih kılavuzu 2021 ! ÖSYM'den KPSS tercihi nasıl yapılır, son gün ne zaman?
KPSS tercih kılavuzu 2021 ! ÖSYM'den KPSS tercihi nasıl yapılır, son gün ne zaman? KPSS-2021/7: Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Sözleşmeli Pozisyonları için tercih işlemleri başladı. Bugün başlayan KPSS tercihleri yoğun ilgi görüyor. Peki KPSS tercihi nasıl yapılır, son gün ne zaman? İşte ÖSYM'nin paylaştığı KPSS tercih kılavuzu ve detaylar...
21.10.2021Gündem
Formasyon Nedir, Nasıl Alınır? Formasyon Kalktı Mı?
Formasyon Nedir, Nasıl Alınır? Formasyon Kalktı Mı?Formasyon Eğitim Fakültesi mezunu olmayan kişilerin öğretmen olabilmesini sağlayan bir belgedir. Gerekli eğitimleri tamamlayan bireylere öğretmenlik hakkında teknik bilgiler verilir ve kişi öğretmenlik mesleğini yapmak için yetkinlik kazanır. Formasyon derslerinde kişilere öğretmenlik mesleğine uygun dersler verilir. Ancak formasyon almak için bazı şartlar bulunur. Öncelikle MEB ve YÖK tarafından belirlenen şartlara uygun olmak gerekir. Formasyon nedir, nasıl Alınır? Formasyon Kalktı Mı?” içeriğimizden detaylı bilgi elde edebilirsiniz.
18.10.2021Eğitim
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
18.10.2021Oyun
Mezuniyet Sözleri: İlkokul, Lise Ve Üniversite Mezuniyeti Tebrik Ve Kutlama Mesajları
Mezuniyet Sözleri: İlkokul, Lise Ve Üniversite Mezuniyeti Tebrik Ve Kutlama MesajlarıÇeşitli tebrik mesajları en çok ihtiyaç duyulan sözler arasındadır. Duygularını tamamen yazıya dökmek bazen zor olabilmektedir. Birçok konu da tebrik mesajı yazmamız, paylaşmamız gerekebilir. Sizlere rahatlıkla kullanabileceğiniz Mezuniyet sözleri: ilkokul, lise ve üniversite mezuniyeti tebrik ve kutlama mesajlarını derleyerek hazırladık.Kutlama için dilerseniz uzun, kısa, resimli ya da resimsiz mesajlardan birini paylaşabilirsiniz. İsterseniz kaydederek kutlayacağınız kişiye direk olarak gönderebilirsiniz. Değer verdiğimiz kişilerin, çocuklarımızın mezuniyetleri önemli günlerdendir. Onlar için bir dönem biterek başka bir döneme geçiş demektir. Ayrıca mezuniyet kutlanması gereken bir başarıdır. Bundan sonraki yıllarında başarı ile dolu geçmesi de ayrıca temenni edilmektedir. Bu nedenle sizlere en güzel ve anlamlı olan mezuniyet sözlerini ilkokul, lise ve üniversite olarak ayrı ayrı derledik.
16.10.2021Güzel Sözler
Aslı Melisa Uzun'un mezuniyet sevinci
Aslı Melisa Uzun'un mezuniyet sevinci2015 Miss Turkey Universe güzeli ve oyuncu Aslı Melisa Uzun, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden mezun oldu. Tescilli güzel, mezuniyet fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaştı.
9.10.2021Cadde
Jandarma Uzman Erbaş başvurusu bitti mi, son gün ne zaman? 5 bin sözleşmeli Jandarma Uzman Erbaş alımı başvuru şartları
Jandarma Uzman Erbaş başvurusu bitti mi, son gün ne zaman? 5 bin sözleşmeli Jandarma Uzman Erbaş alımı başvuru şartlarıJandarma Genel Komutanlığı 2022 yılı için 5 bin Sözleşmeli Jandarma Uzman Erbaş temini yapacak. Başvuru kılavuzu yayımlandı. 1 Ekim'de başlayan başvurular için son gün 10 Ekim 2021. İşte Jandarma Uzman Erbaş başvuru şartları.
9.10.2021Gündem
YLSY başvurusu ne zaman 2021? MEB Yurt Dışı Lisansüstü Eğitim Bursu ne kadar, başvuru şartları neler?
YLSY başvurusu ne zaman 2021? MEB Yurt Dışı Lisansüstü Eğitim Bursu ne kadar, başvuru şartları neler? MEB, 2021 YLSY Yurt Dışı Lisansüstü Eğitim burs başvurularına dair kılavuzu yayımladı. Yüksek lisans ve doktora eğitimi için 358 öğrenci yurt dışına gönderilecek. Başvurular ise 21 Ekim günü başlıyor. İşte, 2021 YLSY bursu başvuru kılavuzu...
6.10.2021Gündem
Bakan Soylu 'yeni bir rakam veriyorum' diyerek duyurdu
Bakan Soylu 'yeni bir rakam veriyorum' diyerek duyurduİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bugün birilerinin medet umduğu PKK'nın yurt içindeki bütün silahlı eleman sayısı, yeni bir rakam veriyorum, 181'e inmiştir." dedi.
5.10.2021Haberler
Jandarma Uzman erbaş alımı başvuru şartları neler 2022, başvurular başladı mı? 5 bin Sözleşmeli Jandarma Uzman Erbaş alımı başvuru kılavuzu
Jandarma Uzman erbaş alımı başvuru şartları neler 2022, başvurular başladı mı? 5 bin Sözleşmeli Jandarma Uzman Erbaş alımı başvuru kılavuzuJandarma Genel Komutanlığına, 2022 yılı için Sözleşmeli Jandarma Uzman Erbaş temini için başvuru kılavuzunu yayımladı. Toplam 5 bin sözleşmeli personel temini yapacak olan Jandarma Genel Komutanlığı, branş dağılımı ve başvuru şartlarını paylaştı. İşte, 2022 Jandarma sözleşmeli uzman erbaş alımı başvuru ekranı...
3.10.2021Gündem
Fuat Oktay: 3 yılda ülkemize 240 yeni yurt binası kazandırdık
Fuat Oktay: 3 yılda ülkemize 240 yeni yurt binası kazandırdıkCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, sadece son 3 yılda 240 yeni yurt binası yaptıklarını belirterek, "Öğrenci olmayan ya da yurt başvurusu dahi yapmamış, yasa dışı terör örgütleriyle bağlantılı toplulukların, parkta bahçede toplanıp çıkardığı kuru gürültüyle bu gayretleri gölgelemesine izin vermeyeceğiz" dedi.
3.10.2021Siyaset
Hamaney: İran'daki sorunlar yabancıların varlığına izin vermeden çözülmeli
Hamaney: İran'daki sorunlar yabancıların varlığına izin vermeden çözülmeliİran lideri Ali Hamaney, İran'ın kuzeybatısında Azerbaycan ve Ermenistan sınırında yaşanan sorunların yabancıların varlığına izin vermeden çözülmesi gerektiğini söyledi.
3.10.2021Dünya
5 bin Jandarma uzman erbaş alımı başvuru ekranı, boy-kilo tablosu, şartları TIKLA 2022: Jandarma uzman erbaş alımı başvuru kılavuzu...
5 bin Jandarma uzman erbaş alımı başvuru ekranı, boy-kilo tablosu, şartları TIKLA 2022: Jandarma uzman erbaş alımı başvuru kılavuzu...Jandarma uzman erbaş alımı başvuru şartları ve ekranı adayların gündeminde yer alıyor. Jandarma Genel Komutanlığı'na 5.000 sözleşmeli jandarma uzman erbaş alımı yapılacak. Başvurular 1 Ekim 2021 tarihinde başladı. Başvuru ekranının açılmasıyla beraber boy-kilo tablosunun detayları merak konusu oldu. Peki Jandarma uzman erbaş alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte Jandarma uzman erbaş alımı başvuru şartları 2022...
2.10.2021Gündem
e-Devlet Çalışma Hayatım nedir? e-Devlet Çalışma Hayatım 'da neler var?
e-Devlet Çalışma Hayatım nedir? e-Devlet Çalışma Hayatım 'da neler var?e-Devlet Çalışma Hayatım hizmeti bireyler tarafından araştırılıyor. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, "Çalışma Hayatım" hizmetiyle ile ilgili açıklama yaptı. e-Devlet'ten yeni uygulamasının ayrıntılar merak ediliyor. Peki e-Devlet Çalışma Hayatım nedir?
2.10.2021Gündem
Son dakika: Milyonları ilgilendiriyor! e-Devlet'ten yeni uygulama
Son dakika: Milyonları ilgilendiriyor! e-Devlet'ten yeni uygulamaCumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, e-Devlet Kapısı'nda hizmete alınan "Çalışma Hayatım" hizmetiyle vatandaşlara iş arama, çalışmaya başlama, sigorta, emeklilik, mesleki yeterlilik gibi çalışma hayatını oluşturan tüm iş ve işlemlerin bütünleşik yapıda sunulduğunu söyledi.
2.10.2021Ekonomi
YÖK'ten azami sürelerini dolduran öğrencilere ek sınav hakkı
YÖK'ten azami sürelerini dolduran öğrencilere ek sınav hakkıYükseköğretim Kurulunca (YÖK), üniversite öğrencileri için azami süreler kapsamında alınmamış veya devamsızlık sebebiyle başarısız sayılmış derslere ek sınav hakkı tanındı.
1.10.2021Gündem
ATA AÖF akademik takvim 2021-2022 | ATA AÖF sınav tarihleri ne zaman, merkezleri açıklandı mı?
ATA AÖF akademik takvim 2021-2022 | ATA AÖF sınav tarihleri ne zaman, merkezleri açıklandı mı?Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'nde okuyan öğrenciler yeni eğitim-öğretim yılının akademik takvimi hakkında arayışa geçti. 2021-2022 Eğitim yılında ATA AÖF sınavları ne zaman uygulanacak merak konusu oldu. İşte ATA AÖF akademik takviminde yer alan sınav tarihleri...
1.10.2021Gündem
Ege İletişim kep attı
Ege İletişim kep attıEge Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Kovid-19 nedeniyle 1.5 yıldır yapılamayan mezuniyet töreni bu yıl yapıldı.
29.09.2021Ege
2021 İŞKUR TYP kura sonuçları nasıl sorgulanır? İŞKUR TYP sonuçları
2021 İŞKUR TYP kura sonuçları nasıl sorgulanır? İŞKUR TYP sonuçlarıİŞKUR TYP kura sonuçları bekleniyor. Başvuru yapan adayların gözü İŞKUR'da. TYP kura sonuçları açıklandı mı, nereden sorgulanır?
28.09.2021Gündem
Son dakika! Bakan Soylu'dan 'yurt' eylemleriyle ilgili açıklama
Son dakika! Bakan Soylu'dan 'yurt' eylemleriyle ilgili açıklamaİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'de son dönemde yurtlarda yer olmadığını bahane ederek 24 ildeki eylemlere 2 bin 243 kişinin katıldığını, bunlardan yalnızca 310'nun öğrenci olduğunu, bunların da tamamına yakınının yurt başvurusu olmadığını söyledi.
28.09.2021Gündem
Rektör açık öğretimi bitirdi, kep attı
Rektör açık öğretimi bitirdi, kep attıGazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu ve kep atma törenine katıldı.
28.09.2021Eğitim
İletişim Fakültesi'nin 56 yaşındaki Havva ablası Gazetecilik Bölümü'nü birincilikle bitirdi
İletişim Fakültesi'nin 56 yaşındaki Havva ablası Gazetecilik Bölümü'nü birincilikle bitirdiİstanbul'da yaşayan bir çocuk annesi 56 yaşındaki Havva Atik hayalini kurduğu ve 2017 yılında kazandığı İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'nin Gazetecilik Bölümü'nü birincilikle bitirdi.
27.09.2021Yaşam
ODTÜ’de ‘mezuniyet’ geleneği bozulmadı
ODTÜ’de ‘mezuniyet’ geleneği bozulmadıOrta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Rektörlüğü’nün pandemi gerekçesiyle iptal ettiği mezuniyet töreni, öğrenciler tarafından organize edilerek gayrıresmi gerçekleştirildi. Böylece ODTÜ’de Devrim Stadyumu’nda renkli görüntülere sahne olan mezuniyet töreni geleneği bu yıl bozulmadı.
21.09.2021Gündem
ATA AÖF sonuçları açıklandı! İşte sonuç sorgulama ekranı...
ATA AÖF sonuçları açıklandı! İşte sonuç sorgulama ekranı...ATA AÖF yaz okulu sınavı 12 Eylül'de gerçekleşti. Bu tarihten itibaren öğrenciler sonuçlara odaklanırken resmi duyuru az önce geldi. İşte sonuç sorgulama ekranı...
20.09.2021Gündem
Aydilge: Üniversiteden birincilikle mezun oldum
Aydilge: Üniversiteden birincilikle mezun oldumYaptığı açıklamalar ve sosyal medya paylaşımlarıyla adından söz ettiren Aydilge, takipçilerini geçmişe götürdü. Ünlü şarkıcı, üniversiteden mezun olduğu gün çekilen fotoğraflarını Instagram hesabından yayınladı.
17.09.2021Cadde
GSB kura sonuçları açıklandı mı? Gençlik ve Spor Bakanlığı İşkur başvuru sonuçları ne zaman açıklanır?
GSB kura sonuçları açıklandı mı? Gençlik ve Spor Bakanlığı İşkur başvuru sonuçları ne zaman açıklanır?Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı için kura çekimi dün saat 10.00'da gerçekleşti. Noter huzurunda gerçekleşen kuraların ardından sonuçlar epey gündem oldu. Binlerce aday şimdi "GSB kura sonuçları açıklandı mı? Gençlik ve Spor Bakanlığı İşkur başvuru sonuçları ne zaman açıklanır?" sorularına cevap arıyor.
16.09.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

2021jandarmabaşvurubaşvuru kılavuzusüleyman soylu

Mezuniyet ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.