Geri Dön
GündemOkullar ne zaman açılacak? Okullar yüz yüze eğitime başlıyor mu?

Okullar ne zaman açılacak? Okullar yüz yüze eğitime başlıyor mu?

2021 - 2022 Eğitim yılının başlangıç tarihi belli oldu. Milyonlarca öğrenci ve veli okullar ne zaman açılacak sorusuna yanıt arıyor. Milli Eğitim Bakanlığı merak edilen günü ve detayları açıkladı. Peki okullar yüz yüze eğitime başlıyor mu?

Okullar ne zaman açılacak? Okullar yüz yüze eğitime başlıyor mu?

Yeni eğitim - öğretim yılı için heyecan başladı. Koronavirüs salgını dolayısıyla geçtiğimiz dönemlerde uzaktan eğitim uygulanıyordu. Kontrollü normalleşme dönem başladıktan sonra okulların ne zaman açılacağı ve nasıl eğitim işleneceği de belirlendi. İşte MEB'den okullar ne zaman açılacak, yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak sorularının cevapları...

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı, okulların açılış tarihi ile ilgili açıklama yapmıştı. Okullar 6 Eylül 2021 tarihinde açılacak. Okul öncesi eğitim ile ilkokul 1. sınıfa başlayacak öğrenciler için 31 Ağustos-3 Eylül 2021 tarihinde uyum eğitimi yapılacak.

OKULLAR YÜZ YÜZE AÇILACAK MI?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, kendisi ile görüşen milletvekillerine okulların zamanında açılması konusunda kararlı oldukları ve bunun için Sağlık Bakanlığı ile birlikte çalışmalarını sürdürdükleri mesajı verdi.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı hazırlık yüz yüze eğitimin başlaması yönünde. Yani bütün ilk ve ortaöğretimde tüm sınıflar normal zamanda eğitime başlayacak ve öğrenciler 5 gün okula devam edecek. Şu anda hibrit model seçenekler arasında bulunmuyor. Ancak delta varyantı nedeniyle vaka sayılarının çok tırmanması halinde böyle seçeneğin tekrar gündeme gelmesi olasılığı da tamamen ortadan kalkmış değil. Normal eğitim nedeniyle okullarda alınması gereken önlemler üzerinde de tek tek duruluyor. Havalandırmalar, teneffüslerin nasıl olacağı, öğrencilerin temasının nasıl daha aza indirileceği, PCR testleri, servisler ve aşılar ile ilgili detaylı çalışmalar yapılıyor.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Yaşlı çift gidemedi, 'hakim, katip, mübaşir' eve geldiÇorum'da hakim, katip ve mübaşirden oluşan heyet, sağlık sorunları nedeniyle şikayetçi ve tanık oldukları ‘yağma’ olayına ilişkin duruşmaya katılamayan Hasan (81) ve Fatma Ergin (81) çiftinin, 60 kilometre uzaklıktaki evine giderek ‘evde adalet hizmeti' kapsamında ifadelerini aldı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler