Geri Dön

ÖSYM LYS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

LYS tercih sonuçları bugün açıklanacak mı? Milyonlarca üniversite adayı tercih işlemlerinin ardından ÖSYM'den gelecek tercih sonuçlarını bekliyor. Henüz tarih netleşmedi, öğrenciler sonuçların bu hafta açıklanmasını bekliyor...

ÖSYM LYS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Üniversite tercih sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. 18-26 Temmuz tarihleri arasında tercih işlemlerini tamamlayan üniversite adayları ÖSYM'den gelecek açıklamayı bekliyor. LYS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Kayıt süresinin yaklaşması ile birlikte sonuçlar için de heyecan arttı.

ÖSYM SONUÇ AÇIKLAMA SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

2017 LYS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Yüz binlerce öğrencinin hayal ettiği üniversiteye kavuşabilemek için gerçekleştirdiği 2017 LYS Üniversite tercih işlemleri sona erdi. 18-26 Temmuz tarihleri arasında alınan Üniversite tercih işlemlerinin sona ermesinin ardından adaylar LYS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladı. ÖSYM'den henüz resmi bir açıklama gelmedi. Kesin kayıt işlemlerinin 14-18 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olması nedeniyle adaylar üniversite tercih sonuçlarının kısa bir süre içerisinde açıklanmasını bekliyor.

Üniversite kayıtları ne zaman başlıyor?

Kayıtlarda iki tarih geçerli: İnternet üzerinden ve üniversite tarafından yapılacak. İnternet üzerinden başvuruları 11-16 Ağustos tarihleri arasından e-Devlet üzerinden yapılacak. Üniversiteler üzerinden kayıtlar ise 14-18 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

LYS TERCİH SONUÇLARI SOSYAL MEDYAYI SALLADI

Arkadaşlar aradım #ösym yi açıklanabilir de aciklanmayabilir de takipte kalın dediler komedi gibi

Sevenleri ayırma #ösym

#ösym artık açıklasan da arabanın yakıtını fulleyip gitsek bu şehirden...

#ösym yeter artık çık hayatımdan!

#ösym daha evde ki koltuk takımını yurda götürcem hadi açıkla da bizde ona göre işimizi halledelim

#ösym söylede otobüs biletimi cam kenarı alayım

#ösym açıkla artık daha bilet fiyatlarına bakıcam

Otomobilinin üzerine hafriyat kamyonu devrildiİstanbul'da Şişli'de, hafriyat kamyonu, önündeki otomobile çarparak üzerine devrildi. Kamyondan dökülen taş parçalarının da karşı yoldan gelen bir otomobilin camını kırdığı kazada mucize eseri kimsenin burnu dahi kanamadı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet