Geri Dön

ÖSYM, TYT örnek sorularını paylaştı!

YKS'nın birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Testi'nin (TYT) örnek soruları yayınlandı. Yeni Üniversite sınavının örnek soru kitapçığının ÖSYM tarafından öğrencilerin erişimine açıldı. Üniversite sınavına girecek olan tüm adaylar, merakla ÖSYM'nin son dakika duyurularını araştırmaya devam ediyor. İşte yeni üniversite sınavı olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) birinci oturumu olan TYT'nin örnek soru kitapçığı haberimizin detayında...

ÖSYM, TYT örnek sorularını paylaştı!

ÖSYM'nin internet sitesinde, üniversiteye girişte uygulanacak YKS'nin birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Testinin(TYT) örnek soru kitapçığı yayınlandı.

YGS ve LYS’nin kaldırılması sonucunda yeni üniversite sınavı Yükseköğretim Kurulu Başkanı Yekta Saraç tarafından açıklanmıştı. ÖSYM adayların heyecanla bekledikleri açıklamayı yaptı. Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Testi'nin (TYT) örnek soru kitapçığı ÖSYM'nin resmi internet sitesinden yayımlandı.

Kitapçıkta, Türkçe ve matematikten 40. Sosyal bilimlerden 25. Fen bilimlerinden 20 soru sorulacak. Toplam soru sayısı ise 125.

2018 TYT ÖRNEK SORU KİTAPÇIĞI İÇİN TIKLAYINIZ!

TYT NE ZAMAN YAPILACAK?

TYT'nin başvuru tarihleri 1-21 Mart'ta, geç başvuruların ise 4 Nisan'da yapılacak. 2018 YKS'nin birinci oturumu TYT, 23 Haziran'da, ikinci oturum ile Yabancı Dil testi de 24 Haziran'da yapılacak. YKS'nin sonuçları 31 Temmuz'da açıklanacak.

YKS SINAV SÜRESİ NE KADAR?

TYT’yi 2 oturuma bölen YÖK, sınavda soru sayısını 80’den 120’ye çıkarırken sınav süresi de 90’dan 135 dakikaya çıkarıldı.

Mısır'da Kovid-19'a yakalanan Türk aile ambulans uçakla Türkiye'ye getirildiMısır'da yeni tip corona virüse (Kovid-19) yakalanan Türk vatandaşları Kader ve Veli Biçer çifti ile çocukları, ambulans uçakla Türkiye'ye getirildi.Kovid-19 testi pozitif çıkan 38 yaşındaki Kader Biçer ile koronavirüs semptomları gösteren eşi Veli ve çocukları Ensar (18), Ebrar (12) ile Erva Biçer'i (4) taşıyan Sağlık Bakanlığınca tahsis edilen ambulans uçak, Kahire Uluslararası Havalimanı'ndan Tekirdağ'daki Çorlu Atatürk Havalimanı'na indi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber