Geri Dön

ÖSYM, YKS ek tercih sonuçlarını açıkladı mı? Üniversite kayıtları ne zaman?

YKS ek tercih işlemleri sona erdi. 5 eylül 2019 tarihinde başlayan YKS ek tercihler, 11 Eylül 2019 tarihinde sona erdi. YKS ek yerleştirme tercihinde bulunan adaylar, YKS ek tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Peki ÖSYM tarafından alınan YKS ek tercihlerinin sonuçları için tarih verildi mi? YKS ek yerleştirme sonuçları açıklandıktan sona üniversiteye kayıt olma günleri ne zaman?

ÖSYM, YKS ek tercih sonuçlarını açıkladı mı? Üniversite kayıtları ne zaman?

2019-2020 Eğitim yılında üniversiteye yerleşen öğrenciler, eğitim hayatına başladı. 2019 Üniversite sınavı sonrasında yerleşme işlemlerinde açıkta kalan öğrenciler ise YKS ek tercihinde bulundu. YKS ek tercih sonuçları için heyecan devam ediyor. Peki ÖSYM YKS ek tercih sonuçlarını ne zaman açıklayacak?

YKS EK TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Yükseköğretim Kurumları (YK) ek tercih sonuçları henüz açıklanmadı. YKS ek tercih sonuçları açıklandığında haberimizin içeriğinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN?

Bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri üniversiteler tarafından 23-27 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.

Elektronik kayıtlar ise 23-25 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt tarihleri, adayların internette yayımlanan yerleştirme sonuçları sayfasında da yer alacaktır. Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunludur. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir. Kayıt işlemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi, 2019-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer almaktadır.

 

 

Milliyet'te Haftanın Özeti (26 Şubat 2021)İşte Türkiye'de ve dünyada bu haftanın öne çıkan haber başlıkları;

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet