Geri Dön

YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih belli oldu mu?

Hayal ettikleri üniversitede eğitim görmek için adeta gün sayan binlerce öğrenci, merakla YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun cevabını arıyor. Konuyla ilgili olarak gözler ÖSYM'ye çevrildi. Peki üniversite tercih sonuçları hangi tarihte belli olacak?

YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih belli oldu mu?

2019-2020 eğitim-öğretim yılı için yükseköğretim programlarına yapılacak merkezî yerleştirme işlemine girecek adaylar,
2019-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzundan faydalanarak tercih bildiriminde bulundu.

Adaylar;

a) TYT ve/veya SAY, SÖZ, EA, DİL yerleştirme puanları,
b) Yükseköğretim programları ile ilgili tercihleri,
c) Yükseköğretim programlarının kontenjanları ve koşulları
göz önünde tutularak yerleştirileceklerdir. Yerleştirme işlemlerinde bu kılavuz ile 2019-YKS Kılavuzunda yer alan kurallar geçerli olacaktır.

YKS TERCİHLERİ AÇIKLANDI MI?

YKS tercihleri henüz açıklanmadı. ÖSYM tarafından 2019 Üniversite tercih sonuçları açıklandığında haberimizin içeriğinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yerleştirme Sonuçları internet (https://sonuc.osym.gov.tr) aracılığıyla adaylara duyurulacaktır. Sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. İnternet sayfasındaki duyurular, sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. Yurt dışındaki üniversitelere yerleştirilen adaylar için, gerekli olduğunda ve adayın müracaatı üzerine yerleştiği programı gösteren bir yazı verilecektir.

 

Meğer Türkçe biliyormuş...Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nda maske ve mesafe denetimi yapıldı. Uyarılara rağmen maskesini düzgün takmayan ve Türkçe bilmediğini söyleyen yabancı uyruklu bir yolcu maske cezası yedikten sonra Türkçe konuşmaya başladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet