Geri Dön
GündemÖSYM'den müjde: KPSS cevap kağıtları ve KPSS ortaöğretim sonuçları açıklandı

ÖSYM'den müjde: KPSS cevap kağıtları ve KPSS ortaöğretim sonuçları açıklandı

7 Ekim 2018 tarihinde düzenlenen KPSS ortaöğretim sonuçları ÖSYM'nin internet sitesinden öğrencilerin erişimine sunuldu. ÖSYM'den yapılan sonuç açıklamasıyla beraber 2018 KPSS soru ve cevapları da yayınlandı. KPSS sonuçlarını merak eden adaylar haberimizin içeriğindeki linkten sorgulamalarını yapabilirler...

ÖSYM'den müjde: KPSS cevap kağıtları ve KPSS ortaöğretim sonuçları açıklandı

ÖSYM'den 2018 KPSS'de ter döken adaylara sevindirici haber geldi. Yapılan son dakika açıklamasının detaylarına göre KPSS ortaöğretim sonuçları açıklandı. İşte hem KPSS ortaöğretim soru ve cevapları hem de KPSS sonuç sorgulama sayfası...

ÖSYM internet sitesindeki duyuruya göre, 7 Ekim'de gerçekleştirilen 2018-KPSS ortaöğretim düzeyinin değerlendirme işlemleri tamamlandı.

Adaylar, sınav sonuçlarını ÖSYM'nin "https://sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile öğrenebilecek.

ÖSYMden müjde: KPSS cevap kağıtları ve KPSS ortaöğretim sonuçları açıklandı

KPSS SORU VE CEVAPLARI YAYINLANDI

7 Eylül tarihinde yapılan KPSS soru ve cevaplarının yayınlandığı ÖSYM tarafından duyuruldu. KPSS ortaöğretim soru ve cevapları https://ais.osym.gov.tr/ adresi üzerinden adayların erişimine açıldı.

SORU VE CEVAPLAR İÇİN TIKLAYINIZ!

KPSS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunları için yapılacak olan KPSS sonuçlarının açıklanmasından sonra B Grubu Kadrolar için ÖSYM tarafından bir Tercih Kılavuzu hazırlanacaktır. Bu Kılavuzda kamu kurum ve kuruluşlarına ait B Grubu Kadrolar, kadro sayıları ve koşulları yer alacaktır. Adaylar, Tercih Kılavuzunda yer alacak yönteme göre tercihlerini İnternet aracılığıyla yapacaklardır. Tercihlerin hangi tarihler arasında nasıl yapılacağı ÖSYM’nin internet adresinden adaylara duyurulacaktır.

Adaylar, ÖSYM tarafından B Grubu Kadrolara; puanları, tercihleri ve kadro sayıları göz önünde tutulmak suretiyle yerleştirilecektir. Yerleştirme işlemleri ile ilgili esaslar Tercih Kılavuzunda yer alacaktır. Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı alan adaylar arasından diploma tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması hâlinde yaşı büyük olana öncelik tanınacaktır.

ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın ilan edilmiş kadrolara doğrudan atanacaklardır. Ancak, atama için öngörülen koşullara uymayan veya gerekli belgeleri süresi içinde getiremeyen adayların atamaları yapılmayacaktır.