Gündem Özgür Özel'den Kınık'a kardeş belediye sözü

Özgür Özel'den Kınık'a kardeş belediye sözü

16.02.2024 - 19:25 | Son Güncellenme:

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Kınık'ta seçim otobüsünün üzerinden vatandaşlara seslendi.

Özgür Özelden Kınıka kardeş belediye sözü

Özel, Kınık'ta yaptığı konuşmada kendisini Kınıklı gibi hissettiğini belirtip, "2014 yılından beri yüreğimin bir parçası Soma'daki madende kaldı ama benim memleketim hem Soma hem Kınık hem Bergama hem Savaştepe. 31 Mart günü iki dönemdir AK Parti'de olan belediyeyi alın ben sizinle gurur duyayım. Kınık'ın Cumhuriyet tarihindeki ilk kadın başkanını seçmeye hazır mısınız? Kalbindeki Kınık sevgisi hiçbir zaman bitmedi, şimdi borcunu ödemeye geldi. Aliağaspor'un basket takımını kurmuş, çalıştırmış olan Sema Başkan 1. Lig'e çıkana kadar antrenörlük yapmış biri. Kendisi de sporcu olduğu için önemli spor yatırımları yapacağız. Halı sahalar, basket sahaları, gençlerin istediği tesisleri sunacağız. Ben partinin genel başkanı olarak Türkiye'nin en güçlü belediyelerinden, hangisini seçerse Kınık Belediyesi ile kardeş belediye yapacağım. Öncelik kadınlarda ve AK Parti'den aldığımız belediyelerde" dedi.

Haberin Devamı

Madende hayatını kaybeden Elmaderelilerin yakınlarına da seslenen Özel, "Elmadereli kardeşlerimiz var burada. 301 arkadaşımızı kaybettik. Tahir Çetin diye bir kahraman evladı vardı. Madencilerin hakkını almak için 8 yıl mücadele etti. Ankara'ya gitti geldi, Bağımsız Maden İş'i kurdu. 36 saat uyumadı, Kırkağaç'ta kazada hayatını kaybetti. Başkan seçildiğinde madencileri hatırlayan anıt yapacağız. Madenciler beni bilir, 2014'te kanunu değiştirdik. İki asgari maaşı ve iki gün tatili söke söke aldık. Madencilerin genel başkanı var. Önce Ecevit idi. Gün gelecek bu kardeşiniz madencilerin yüzlerini güldürecek" diye konuştu.

Özgür Özelden Kınıka kardeş belediye sözü

'TÜRKİYE BÜYÜYOR KINIK KÜÇÜLÜYOR'

Kınık'taki üreticilere de hitap eden Özel, "Burası çileli çiftçilerin memleketi. Mazot 45 lira. Manisa'nın plakası kadar oldu. CHP emeğin ve emekçinin partisidir. Burası güzel ama kan kaybediyor. 1990'dan bugüne her 5 kişiden biri buradan göç etmiş. Türkiye büyüyor ama Kınık küçülüyor. Kınık insanların geldiği değil, kaçtığı yere dönüştü. Herkesi birden Karşıyaka'ya Alsancak'a götüremeyiz. Ama Kınık isterse sosyal yardımlar yapan belediyeyi Kınık'a getirebiliriz" ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

'OY İÇİN TEHDİTTE BULUNMAYA DEVAM EDİYOR'

Konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sözlerine de yanıt veren Özgür Özel, şöyle devam etti:

Özgür Özelden Kınıka kardeş belediye sözü

"Ordu'da konuşurken demiş ki 'AK Parti belediyesi varsa kılınıza zarar gelmez. Bizim olmadığımız bir büyükşehir belediyesi doğal gaz nasıl getirecek.' Hatay'da depremzedelerin gözünün içine baka baka 'Büyükşehir bizde olmadığımız için hizmet gelmedi' dedin utanmadan kendini alkışlattın. Eğer belediye AK Parti'li değilse doğal gaz vermeyeceğini söylüyor. Oy için tehditte bulunmaya devam ediyor. 31 Mart'ta onları sandığa gömmeye var mısınız?"

'KINIK İÇİN SAVAŞACAĞIM'

Kınık Belediye Başkan adayı Sema Bodur da Kınık'ı altı okun ışığıyla tarihe, bölgeye yakışır şekilde, el ele yöneteceğini belirtip, "Bu şehrin evladıyım. Dağına, ovasına, suyuna, insanlarına sevdalıyım. Kınık için kanımın son damlasına kadar savaşacağım. Ben gücümü sizlerden alıyorum. İşimiz Kınık, gücümüz Kınık" dedi. (DHA)