Geri Dön
GündemPazar günü (bugün) yasak var mı, Pazar günü (bugün) marketler açık mı, kapalı mı? (6 Haziran 2021)

Pazar günü (bugün) yasak var mı, Pazar günü (bugün) marketler açık mı, kapalı mı? (6 Haziran 2021)

Koronavirüs kısıtlamalarına yönelik araştırmalar devam diyor. Hafta sonu olması nedeniyle milyonlarca vatandaş Pazar günü (bıugün) yasak var mı arayışına geçti. Cumartesi günleri kaldırılan sokağa çıkma yasağı Pazar günü hakkında herkesi meraklandırdı. Peki Pazar günü (bugün) yasak var mı, Pazar Günü marketler açık mı, kapalı mı? İşte 6 Haziran 2021 Pazar günü hakkında bilinmesi gerekenler...

Pazar günü (bugün) yasak var mı, Pazar günü (bugün) marketler açık mı, kapalı mı? (6 Haziran 2021)

6 Haziran 2021 Pazar günü ile ilgili meraklı arayış devam ediyor. Pazar günü yasak var mı sorusu en çok merak edilenler arasında yerini aldı. Peşinden ise Pazar günü marketler açık mı, kapalı mı sorusu geldi. İşte İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgede Pazar günlerine yönelik dikkat edilmesi gerekenler...

PAZAR GÜNÜ YASAK VAR MI?

Sokağa çıkma yasağı cumartesi akşam saat 22:00'dan başlayıp Pazartesi sabah 05:00'de sona erecek şekilde uygulanmaya devam edecek.

PAZAR GÜNÜ MARKETLER AÇIK MI?

Tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak Pazar günlerinde bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılara gidip gelebileceklerdir.

Bakan Kurum, yangının etkili olduğu Manavgat'ın Kalemler Mahallesi'nde incelemede bulunduÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Manavgat ilçesindeki orman yangınında çok sayıda evin zarar gördüğü Kalemler Mahallesi'nde incelemede bulundu.Kurum, mahallede evleri, ahırları, otomobilleri yanan, büyükbaş ve küçükbaş hayvanları telef olan vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet