Geri Dön
GündemPCR testi sonucu ne zaman, kaç günde çıkar? PCR test sonucuna nereden bakılır?

PCR testi sonucu ne zaman, kaç günde çıkar? PCR test sonucuna nereden bakılır?

Koronavirüs salgınında covid-19 teşhisi PCR testi sonucuna göre konabiliyor. Özel ve devlet hastanelerinde uygulanabilen PCR testi ardından sonuçların ne kadar sürede çıkacağına yanıt aranıyor. PCR testi sonuçlarının çıkış süresi değişiklik gösterebiliyor. Peki, PCR test sonucu sorgulama nereden, nasıl yapılır?

PCR testi sonucu ne zaman, kaç günde çıkar? PCR test sonucuna nereden bakılır?

PCR testi (Polimeraz Zincir Reaksiyonu) kovid-19 pandemisiyle birlikte uygulanmaya başladı. Virüsün insan vücudunda olup olmadığının tespitini yapmaya yarayan PCR testi 1 ile 3 gün içinde açıklanabiliyor. İşte, PCR test sonucuna dair detaylar...

PCR TESTİ SONUCU KAÇ GÜNDE ÇIKAR?

Polimeraz Zincir Reaksiyonu anlamına gelen PCR testleri özel ve devlet hastanelerinde uygulanabiliyor. Test sonucunun çıkış süresi faklılık gösterse de ortalama 1 - 3 günde çıkıyor. Genellikle 24 saat içinde e-nabızdan öğrenilebiliyor.

PCR TEST SONUCU NEREDEN SORGULANIR?

Salgına yönelik uygulanan PCR testlerinin sonuçları e-nabız sistemi üzerinden sorgulanabiliyor. Sonucu görüntülemek için hastaneden verilen barkod bilgisi, T.C. kimlik numarası gerekiyor.

PCR TEST SONUCU SORGULAMA İÇİN TIKLAYIN...

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Dikkat! Uzmanlar açıkladı: "Gizlilik sözleşmesi" tuzağına düşmeyinDijitalleşmenin iyiden iyiye hızlandığı günümüzde, kişisel verilerin korunması da bir o kadar zorlaşıyor. Öyle ki telefonlara indirilen birçok uygulamada yer alan kullanıcı sözleşmesini kabul etmek bile kişisel bilgilerin elde edilmesine olanak sağlıyor. Ancak uzmanlar, sözleşme ile bile olsa kişisel verilerin izinsiz paylaşılmasının suç olduğuna dikkat çekiyor.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler