Geri Dön
GündemTürkiye'de saat kaç? Saatler 1 saat geri alındı mı? 27 Ekim Türkiye saati

Türkiye'de saat kaç? Saatler 1 saat geri alındı mı? 27 Ekim Türkiye saati

Türkiye'de saat kaç sorusu vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Dün gece yarısından itibaren Avrupa'da kış saati uygulamasına geçilmesi ile telefon ve tabletlerinde saat ayarı otomatik olan vatandaşların saatleri de bir saat geri alındı. Saat konusunda yaşanan bu karmaşanın ardından Türkiye'de saatler geri alındı mı sorusuna yanıt aranmaya başlandı. Peki Türkiye'de saatler geri alındı mı? Şu an saat kaç?

Türkiye'de saat kaç? Saatler 1 saat geri alındı mı? 27 Ekim Türkiye saati

Avrupa'da kış saati uygulamasına geçilmesi ile birlikte gece yarısından itibaren saatler 1 saat geri alındı. Saatlerin geri alınmasının ardından Türkiye'de mobil telefon ve tabletlerinde saat ayarı otomatik olan vatandaşların saatleri de 1 saat geri alınmış oldu. Saatlerin telefone ve tabletlerde otomatik olarak geri alınması nedenyiyle kafalarda soru işaretleri oluştu. Peki Türkiye'de şu anda saat kaç?

TÜRKİYE'DE SAATLER GERİ ALINDI MI?

Türkiye'de saatler geri alınmadı. Geçtiğimiz yıllarda Cumhurbaşkanı kararı ile Resmi Gazete'de yayımlanan yaz ve kış saati uygulamasında güneş ışığından daha fazla yararlanmak için mevcut ileri saat uygulaması yani yaz saati uygulamasının tüm yıl kullanılması kararına varılmıştı.

Kararla, yaz saati uygulanması hakkındaki 23 Ekim 2017 tarihli ve 2017/10921 sayılı Bakanlar Kurulu kararının da yürürlükten kaldırıldığı kaydedildi.

SAAT ŞU ANDA KAÇ? TIKLAYINIZ

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
İki ilde terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik şafak operasyonuAdana ve Siirt'te terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik şafak operasyonunda 9 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin, terör örgütü üyeliğinden cezaevinde bulunan hükümlülere, kırsaldan talimatlar içeren örgütsel dokümanları ziyaret sırasında getirdikleri pantolonların iç kısımlarına zulalanmış şekilde teslim ettikleri öne sürüldü. Aynı soruşturma kapsamında iki dernekte de arama yapıldı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner