Geri Dön
GündemSabiha Gökçen Havalimanı'nda ele geçirildi! 73 insan saçı...

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda ele geçirildi! 73 insan saçı...

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nda gümrük muhafaza ekiplerince farklı zamanlarda gerçekleştirilen operasyonlarda yaklaşık 1,5 milyon lira değerinde kaçak ürün ele geçirildi.

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda yaklaşık 1,5 milyon lira değerinde kaçak ürün ele geçirildi. Gümrük muhafaza ekiplerince yapılan operasyonlarda çelik yelek, saç ve kripto para cüzdanlarının da arasında bulunduğu birçok ürüne el konuldu. Detayları CNN TÜRK'ten Kaan Temeltaş aktardı.

İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Almanya'nın Hamburg kentinden Sabiha Gökçen Havalimanı'na gelen bir yolcu, riskli olarak değerlendirildi. Yolcunun valizi, x-ray cihazıyla yapılan taramada şüpheli görülmesi üzerine açıldı. Valizde 73 bağ doğal insan saçı bulundu. Yine, iki yolcu üzerinde yapılan aramada da özel izinle taşınması gereken 6 bin 307 ilaç ele geçirildi.

Sabiha Gökçen Havalimanında ele geçirildi 73 insan saçı...

ELEKTRONİK ÜRÜNLER

Ekiplerce havalimanında gerçekleştirilen başka bir operasyonda da özel üretilen ve soğuk cüzdan olarak ifade edilen 60 kripto para cüzdanına el konuldu. Şüpheli görülen yolcular üzerinde yapılan aramalarda ayrıca 142 elektronik sigara cihazı ve kartuşu, 20 cep telefonu ve 32 ekran kartı ele geçirildi. Ekiplerce yapılan başka bir operasyonda da bir yolcunun bagajında ülkeye sokulmak istenilen 25 çelik yelek bulundu. Operasyonlarda 264 kozmetik ürün, tespih, bileklik ve kolye gibi takılarla 22 kilo gram nargile tütünü ele geçirildi.

Sabiha Gökçen Havalimanında ele geçirildi 73 insan saçı...

Operasyonlar sonucu yakalanan ve piyasa değeri yaklaşık 1,5 milyon lira olan ürünlere el konulurken, sorumlular hakkında adli işlem yapıldı.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Yaşlı çift gidemedi, 'hakim, katip, mübaşir' eve geldiÇorum'da hakim, katip ve mübaşirden oluşan heyet, sağlık sorunları nedeniyle şikayetçi ve tanık oldukları ‘yağma’ olayına ilişkin duruşmaya katılamayan Hasan (81) ve Fatma Ergin (81) çiftinin, 60 kilometre uzaklıktaki evine giderek ‘evde adalet hizmeti' kapsamında ifadelerini aldı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler