Geri Dön

Sağlık Bakanlığı 8.845 personel alımı başvuru şartları neler? KPSS 2019/7 Sağlık Bakanlığı başvurusu nasıl yapılır?

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere 8.845 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. ÖSYM tarafından yayımlanan KPSS 2019/7 sözleşmeli personel alımı kapsamında Ortaöğretim, Önlisans ve Lisans bölümlerinden mezun olan adaylara uygun meslek gruplarının yer aldığı kılavuzu inceledikten sonra başvuru işlemlerini gerçekleştirilebilecek. Peki Sağlık Bakanlığı 8.845 personel alımı başvuru şartları neler?

Sağlık Bakanlığı 8.845 personel alımı başvuru şartları neler? KPSS 2019/7 Sağlık Bakanlığı başvurusu nasıl yapılır?

Sağlık Bakanlığı 8.845 sözleşmeli personel alımı yapıyor. ÖSYM tarafından alınacak olan başvuru işlemleri öncesinde adayların yayımlanan kılavuz üzerinden mezuniyet durumu ve aranan nitelik kodlarını inceledikten sonra tercih işlemlerini yerine getirmeleri gerekiyor. Bu kapsamda Ortaöğretim, Önlisans ve Lisans mezunları arasından yapılacak olan 8.845 sözleşmeli personel alımı başvuruları ÖSYM'nin resmi sitesi üzerinden gerçekleştirilebilecek. Başvuru işlemleri 13-19 Aralık tarihleri arasında alınacak.

SAĞLIK BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI TERCİHİ NASIL YAPILACAK?

Tercih işlemleri KPSS-2019/7 tercih kılavuzuna göre yapılacak. Elektronik ortamda alınacak tercihler için ÖSYM'nin 'https://ais.osym.gov.tr' adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır.

Odyolog, Perfüzyonist, Dil ve Konuşma Terapisti ve Sağlık Fizikçisi pozisyonlarında tercih yapmak isteyen ve ilgili alanlarda yüksek lisans veya doktora programlarında öğrenim görmüş adayların 17 Aralık Salı günü saat 17.00'ye kadar Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına şahsen başvuru yapmaları gerekecek.

Şahsen başvuru işlemini gerçekleştiremeyecek adaylar Devlet Personel Başkanlığının internet sayfasındaki duyuru ekinde yer alan dilekçe ile birlikte istenilen belgeleri iadeli taahhütlü posta yoluyla ulaştırabilecekler. 17 Aralık itibarıyla kuruma ulaşmayan dilekçeler işleme alınmayacak.

Yüksek lisans veya doktora mezunu Odyolog, Perfüzyonist, Dil ve Konuşma Terapisti ile Sağlık Fizikçisi pozisyonları dışında tercih yapacak adaylar ise Devlet Personel Başkanlığına herhangi bir başvuru yapmayacaklar.

Devlet Personel Başkanlığının duyurularına istinaden daha önce müracaat etmiş ve bilgileri alınmış adayların tekrar başvuru yapmaları gerekmeyecek.

ÖSYM 2019/7 TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI TERCİHLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

8 bin 845 kadrodan 3 bin 763'ü hemşire

Atama yapılacak 8 bin 845 kadrodan 3 bin 763'ü hemşire, bin 91'i ebe ve 3 bin 475'i sağlık teknisyeni ve sağlık teknikerlerinden oluşacak.

 

Sultangazi'de gelin konvoyuyla yolu kapatıp halay çektilerSultangazi'de, gelin konvoyundakiler araçlarını durdurup trafiğin yoğun seyrettiği yolu kapatarak halay çekti. Sürücülerin korna çalarak tepki gösterdiği yolda halay çekme anları cep telefonu kamerasına yansıdı. Polis, gelin ve damadın da aralarında olduğu halay çekenleri tespit ederek, cezai işlem uyguladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber