Lisans

Lisans

Son dakika lisans haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan lisans gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan lisans haber sayfamızda...

Lisans

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 19.360 lisans haberi bulunmuştur.
3600 EK GÖSTERGEDE SON DURUM: 3600 ek gösterge nedir, çıktı mı, kimleri kapsayacak?
3600 EK GÖSTERGEDE SON DURUM: 3600 ek gösterge nedir, çıktı mı, kimleri kapsayacak?3600 ek gösterge ile ilgili son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin son konuşmasında 3600 ek gösterge taslağı ile ilgili mayıs ayını işaret etmişti. 3600 ek gösterge bu ay çıkacak mı? Ek gösterge kimleri kapsayacak?
24.05.2022Ekonomi
DGS GEÇ BAŞVURUSU NE ZAMAN, NASIL YAPILIR? 2022 DGS GEÇ BAŞVURU TARİHİ - GÜNÜ VE ÜCRETİ...
DGS GEÇ BAŞVURUSU NE ZAMAN, NASIL YAPILIR? 2022 DGS GEÇ BAŞVURU TARİHİ - GÜNÜ VE ÜCRETİ...DGS başvuru işlemleri tamamlandı. DGS 2022 başvuru tarih aralığını kaçıran adaylar için DGS geç başvuru tarihi de açıklandı. Adaylar tarafından merak edilen diğer bir konu ise DGS geç başvuru ücreti ne kadar sorusu oldu. ÖSYM'nin yayımladığı DGS kılavuzunda adayların bilmesi gereken bilgileri haberimize ekledik. İşte DGS kılavuzundan önemli detaylar...
24.05.2022Gündem
2022 KPSS LİSANS başvuru kılavuzu yayımlandı! KPSS Lisans başvuru ücreti ne kadar? Sınav tarihleri ve süreleri...
2022 KPSS LİSANS başvuru kılavuzu yayımlandı! KPSS Lisans başvuru ücreti ne kadar? Sınav tarihleri ve süreleri...2022 KPSS lisans başvuru kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı. Başvuru kılavuzunun yayımlanmasının ardından ÖSYM üzerinden başvurular alınmaya başlandı. 24 Mayıs saat 10:00'dan itibaren alınmaya başlanan KPSS lisans başvuruları 6 Haziran tarihine kadar alınmaya devam edecek. Peki KPSS 2022 lisans başvuru ücreti ne kadar? KPSS lisans başvurusu nereden ve nasıl yapılır?
24.05.2022Gündem
SAĞLIK BAKANLIĞI ATAMA KURASI BAŞVURULARI NE ZAMAN? Sağlık Bakanlığı PBS başvuru ekranı
SAĞLIK BAKANLIĞI ATAMA KURASI BAŞVURULARI NE ZAMAN? Sağlık Bakanlığı PBS başvuru ekranıSağlık Bakanlığı 2022 yılı 2. dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası İlanını yayımladı. Başvuruda bulunacak adaylar başvuru tarihlerini merak ediyor. Başvurular PBS üzerinden yapılacak. İşte Sağlık Bakanlığı başvuru tarihleri.
24.05.2022Gündem
Starbucks'tan Rusya kararı!
Starbucks'tan Rusya kararı!Dünyaca ünlü kahve devi Starbucks, 15 yılın ardından Rusya’dan tamamen çekileceğini ve Rusya’daki yaklaşık 2 bin çalışanına 6 aylık ödeme yapacağını açıkladı.
24.05.2022Ekonomi
Uzaya gidecek Türk adaylarda aranacak kriterler belirlendi
Uzaya gidecek Türk adaylarda aranacak kriterler belirlendiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine Toplantısı sonrasında açıkladığı 'Türk Uzay Yolcusu ve Bilim Misyonu' projesinin detayları açıklandı. Bilimsel araştırmalar için Uluslararası Uzay İstasyonu'na gönderilecek Türk uzay yolcusu ile ilgili aranılan kriterler açıklandı. 'uzaya.gov.tr' adresinden yapılacak başvuruların ardından yapılacak değerlendirme sonucunda uygun görülen 2 adaydan biri Uluslararası Uzay İstasyonu'na çıkacak ilk Türk olacak.
24.05.2022Haberler
Mağdurların % 34’ü yargıya başvuruyor
Mağdurların % 34’ü yargıya başvuruyorCHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, CHP’nin YaşamHak projesine başvuran şiddet mağduru kadınlara ilişkin MYK’ya rapor sundu. Nazlıaka, raporda Ekim 2021 itibarıyla YaşamHak mobil telefon uygulamasının hayata geçirildiğini hatırlatarak, “Çağrı merkezimize veya doğrudan kadın kollarımıza iletilen vakaların yanı sıra basına yansıyan kadına yönelik şiddet olaylarını ve cinayetleri titizlikle takip etmekte, kayıt altına almakta ve mağdura/mağdur yakınlarına destek olunmaktadır. Bugüne kadar 3 bin 222 mağdurun hayatına dokunuldu” dedi.
24.05.2022Siyaset
Yoklama kaçakları için bedelli imkânı
Yoklama kaçakları için bedelli imkânı“Güney sınırlarımız boyunca 30 km derinliğinde güvenlik alanı oluşturmak için çalışmalarımızı yapıyoruz” diyen Erdoğan, Suriye’ye operasyon sinyali verdi. Erdoğan, yoklama kaçağı 550 bin gence bedelli imkanı tanınacağını söyledi. Erdoğan, ABD’ye ‘Türkiye’ye F-16 vermeyin’ diyen Yunanistan Başbakanı’na “Artık benim için Miçotakis diye birisi yok” tepkisini gösterdi. Erdoğan, ayrıca 1 Türk vatandaşının uluslararası uzay istasyonuna gönderilmesi sürecini başlattıklarını duyurdu.
24.05.2022Siyaset
Türkiye’nin uzay projesi başlıyor! Detaylar belli oldu
Türkiye’nin uzay projesi başlıyor! Detaylar belli olduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada Milli Uzay Programı çerçevesinde ‘Türk Uzay Yolcusu ve Bilim Misyonu’ görevini başlattıklarını açıkladı. Türk uzay yolcusunda aranacak kriterler ise 45 yaşından küçük olmak, Mühendislik, Fen Bilimleri, Temel Bilimler, Fen Bilimleri ve Temel Bilimler alanındaki Eğitim ve Tıp Fakültelerinden birini bitirmek olacak.
24.05.2022Gündem
2022 KPSS BAŞVURU TARİHİ || KPSS başvurusu başladı mı? KPSS (ortaöğretim, önlisans, lisans) ne zaman, sınav günü hangi ay?
2022 KPSS BAŞVURU TARİHİ || KPSS başvurusu başladı mı? KPSS (ortaöğretim, önlisans, lisans) ne zaman, sınav günü hangi ay?Geri sayım başladı. KPSS başvuruları için kısa bir süre kaldı. Adaylar, KPSS başvuru tarihleri ne zaman aramasına devam ediyor. Peki KPSS sınavları ne zaman yapılacak? İşte ÖSYM sınav takviminden KPSS başvuru ve sınav günleri...
23.05.2022Gündem
Milli Uzay Programı başvuru sayfası: Türkiye Uzay Ajansı başvuru şartları neler?
Milli Uzay Programı başvuru sayfası: Türkiye Uzay Ajansı başvuru şartları neler?Türkiye Uzay Ajansı tarafından, başvurular arasından belirlenen iki kişi Cumhuriyet'in 100. yılında Uluslarrası Uzay İstasyonuna gönderilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesini vererek tarihini duyurduğu Milli Uzay Programı, başvuru şartları da belli oldu. Peki, Milli Uzay Programı son başvuru günü ne zaman, şartlar neler?
23.05.2022Gündem
KPSS LİSANS 2022 | KPSS başvuru kılavuzu yayımlandı mı, başvurular ne zaman başlıyor?
KPSS LİSANS 2022 | KPSS başvuru kılavuzu yayımlandı mı, başvurular ne zaman başlıyor?KPSS Lisans başvuruları yarın başlıyor. Adayları heyecan sarmış durumda... Kılavuz sabırsızlıkla beklenirken "KPSS Lisans kılavuzu yayımlandı mı, başvurular ne zaman başlıyor?" soruları artıyor. İşte ayrıntılar...
23.05.2022Gündem
Buğra Bahadırlı kimdir kaç yaşında? Billur Kalkavan'ın sevgilisi Buğra Bahadırlı hayatı ve kariyeri...
Buğra Bahadırlı kimdir kaç yaşında? Billur Kalkavan'ın sevgilisi Buğra Bahadırlı hayatı ve kariyeri...Buğra Bahadırlı yaşı ve hayatı hakkında bilgiler merak konusu oluyor. Billur Kalkavan ile 2009 yılından bu yana aşk yaşayan Buğra Bahadırlı, Sakarya Fırat adlı TV dizisinde Jandarma Er Hamza Gemalmaz karakterine hayat vermiştir. İşte Buğra Bahadırlı hayatı ve kariyeri hakkında merak edilenler...
23.05.2022Cadde
Fox TV spikeri Gülbin Tosun kimdir kaç yaşında? Gülbin Tosun hayatı ve kariyeri...
Fox TV spikeri Gülbin Tosun kimdir kaç yaşında? Gülbin Tosun hayatı ve kariyeri...Gülbin Tosun hayatı ve kariyeri araştırma konusu olmaya devam ediyor. Fox TV hafta sonu ana haber sunuculuğunu üstlenen Gülbin Tosun kariyerine 1995 yılında Kanal E'de muhabir olarak başladı. 2010 yılından bu yana ise kariyerine Fox TV'de devam ediyor. İşte Gülbin Tosun hayatı ve kariyeri...
23.05.2022Cadde
Troia Vakfı Korfmann Kütüphanesi: Kitap deryasında Troya yolculuğu
Troia Vakfı Korfmann Kütüphanesi: Kitap deryasında Troya yolculuğuProf. Dr. Manfred Osman Korfmann tarafından kurulan Çanakkale-Tübingen Troia Vakfı’nın bünyesindeki Korfmann Kütüphanesi, Troya rotasının en önemli duraklarından biri. Kütüphane özellikle Troya ve Troas arkeolojisi konularında çok zengin bir içeriğe sahip
23.05.2022Arkeoloji
Işık saçan mimari deha
Işık saçan mimari dehaHelenistik Dönem’in en önemli mimarlarından Hermogenes, Magnesia’daki Artemis Tapınağı’nda altın kaplı heykelin yılın belli dönemlerinde dolunayın ışığı ile aydınlanmasını sağlayarak “büyülü” bir atmosfer yaratmıştı
23.05.2022Arkeoloji
3600 ek gösterge şartları nedir, kimleri kapsayacak? 3600 Ek gösterge ne zaman verilecek?
3600 ek gösterge şartları nedir, kimleri kapsayacak? 3600 Ek gösterge ne zaman verilecek?3600 ek gösterge ile ilgili son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin 3600 ek gösterge taslağı için mayıs ayını işaret etti. Peki, 3600 ek gösterge nedir, kimlere verilecek, ne zaman çıkacak? İşte 3600 ek göstergede son durum.
22.05.2022Ekonomi
2022 KPSS TARİHLERİ: Ortaöğretim, ön lisans, lisans KPSS başvuru tarihleri ne zaman?
2022 KPSS TARİHLERİ: Ortaöğretim, ön lisans, lisans KPSS başvuru tarihleri ne zaman?KPSS 2022 başvuru tarihleri gün geçtikçe aratılıyor. Memur adaylarını heyecan sararken "KPSS ortaöğretim, ön lisans, lisans 2022 başvuru tarihleri ne zaman?" soruları yoğunlaşıyor. İşte detaylar...
22.05.2022Gündem
Dünya medyasının Google zaferi!
Dünya medyasının Google zaferi!Dünyada pek çok ülke, teknoloji devi Google’ı haber içeriğine telif ödemesi için zorluyor.
22.05.2022Ekonomi
59 yaşında üniversite kazandı, 63 yaşında öğretmen oldu
59 yaşında üniversite kazandı, 63 yaşında öğretmen olduYıllarca muhasebecilik yaptıktan sonra emekli olan ve resim kursuna başlayan Hülya Acar (63), sanat sevgisini üniversite ile taçlandırdı. 2018 yılında Düzce Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü'nü kazanan, geçen yıl da oğlu ile aynı dönemde mezun olan Acar, şimdilerde Düzce Belediyesi tarafından açılan kursta resim öğretmeni olarak görev yapıyor.
21.05.2022Yaşam
‘Telif hakkı için yasa çıkarılsın’
‘Telif hakkı için yasa çıkarılsın’Google’ın, AB ve diğer ülkelerde yaptığı gibi Türkiye’de de haber içerikleri için medya kuruluşlarına telif ödemesi gerektiği belirtildi. Uzmanlar, bunun için Türkiye’de bir yasa çıkarılması gerektiğinin altını çizdi.
21.05.2022Ekonomi
Son dakika: TFF, UEFA ve ulusal kulüp lisansı alan takımları duyurdu
Son dakika: TFF, UEFA ve ulusal kulüp lisansı alan takımları duyurduTFF Kulüp Lisans Kurulu bugün yaptığı toplantıda lisans adayı kulüpleri; Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı'nda aranan Sportif, Altyapı, Personel-İdari, Hukuki ve Mali kriterler yönünden inceledi ve 2022-2023 sezonu için UEFA ve Ulusal Kulüp Lisansı almaya hak kazanan kulüpleri belirledi.
20.05.2022Futbol
AK Parti'de görev değişimi
AK Parti'de görev değişimiAK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, grup başkanvekilliği görevinden affını istedi. AK Parti Grup Başkanı İsmet Yılmaz, Özkan'ın af talebinin kabul edildiğini açıkladı.
19.05.2022Siyaset
KPSS BAŞVURU TARİHİ 2022 | Ortaöğretim, ön lisans, lisans başvuruları ne zaman başlıyor?
KPSS BAŞVURU TARİHİ 2022 | Ortaöğretim, ön lisans, lisans başvuruları ne zaman başlıyor?KPSS başvuruları için geri sayım sürüyor. Bu yıl ortaöğretim ve ön lisans mezunları da sınava girecekler... Bu nedenle başvuru tarihleri araması gün geçtikçe artıyor. Peki, KPSS başvuruları ne zaman başlıyor?
19.05.2022Gündem
3600 EK GÖSTERGE NE ZAMAN ÇIKACAK, kimlere verilecek? 3600 ek göstergede son durum
3600 EK GÖSTERGE NE ZAMAN ÇIKACAK, kimlere verilecek? 3600 ek göstergede son durum3600 ek göstergede son durum nedir? 2022 yılı ile birlikte çalışmaların hızlandığı 3600 ek gösterge meselesinde önemli gelişmeler yaşanıyor. Çalışma ve Soyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin 3600 ek gösterge ile ilgili açıklamalarda bulundu.
18.05.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Lisans ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.