Geri Dön
GündemSelahattin Demirtaş'ın aile fotoğrafındaki ''Hawar'' detayı

Selahattin Demirtaş'ın aile fotoğrafındaki ''Hawar'' detayı

HDP Lideri Selahattin Demirtaş'ın, Diyarbakır'daki babaevini ziyaretinde dikkatli sanatseverlerin gözünden kaçmayan ''Çığlık'' ayrıntısı...

Selahattin Demirtaş'ın aile fotoğrafındaki ''Hawar'' detayı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, seçim kampanyası öncesi dün Diyarbakır'daki babaevini ziyaret etmişti. Eşiyle birlkte anne babası ve kardeşlerini ziyarete giden Demirtaş, basına ailece fotoğraf verdi. Bu fotoğrafa dikkatle bakanlar Demirtaş ailesinin evinde arka plandaki bir görüntüye takıldı. Dünyanın en ünlü tablolarından birinin bir benzeri yoksa Demirtaşlar'ın duvarını mı süslüyordu?..

KIZKARDEŞİ BAHAR DEMİRTAŞ YAPMIŞ
Demirtaş'ın baba evindeki aile fotoğrafında kadraja giren tablo sosyal medyada geniş yer buldu. Selahattin Demirtaş'ın küçük kızkardeşi Bahar Demirtaş, merak edilen tablo hakkında şu bilgileri verdi:

Selahattin Demirtaşın aile fotoğrafındaki Hawar detayı

''HAWAR KÜRTÇE'DE YAKARIŞ, YARDIM NİDASI ANLAMINA GELİYOR''
"Fotoğrafta yer alan tablodan 6 adet yaptım. Tabloyu Hawar espri kopyası olarak yapmıştım. Hawar Kürtçe'de yakarış, yardım nidası anlamına geliyor. Ünlü 'Çığlık' tablosundan esinlendim. Karışık teknik kolaj çalışması. Yaklaşık 3 yıldan beri evimizde asılı duruyor. Annem o tabloyu çok beğendiği için hep duvarda tutuyor. Aile olarak sanata aşırı derecede düşkünlüğümüz var. Sanat tüm aile bireylerinde var dememiz yerindedir."

HDP seçim şarkısı

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Türkmenistan'da tarihi gün! İki ülke arasında imzalar atıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Türkmenistan’a geldi. İki ülke arasında ortak anlaşmalar imzalandı. İmza töreninin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhammedov ile ortak basın toplantısı düzenledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler