Geri Dön

Türkiye'de sokağa Çıkma yasağı geldi mi, seyahat yasağı var mı? İşte yasak ve kısıtlama hakkındaki bilgiler...

Bilim Toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, seyahat yasağı konusunda da bilgi verdi. Peki, Seyahat yasağı olacak mı? Sokağa çıkma yasağı gelecek mi?

Türkiye'de sokağa Çıkma yasağı geldi mi, seyahat yasağı var mı? İşte yasak ve kısıtlama hakkındaki bilgiler...

Koroanavirüs vaka sayısı gün geçtikçe artıyor. Bugün Saplık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Kısıtlamaların gelip gelmeyeceği merak edilirken Bakan Koca'dan bu konuya ilişkin açıklama geldi.

SEYAHAT YASAĞI GELECEK Mİ?

Bakan Koca kkonuya dair yaptığı açıklamada şu sözleri kaydetti: İstanbul'da seyahat kısıtlaması şu anda düşünmüyoruz. Vatandaşımıız tedbir gösterirse üstesinden geleceğiz. Ankara'da vaka sayısı İstanbul'dan fazlaydı. Tedbirlerle bunu düşürdük. Zorunlu olmadıkça dışarı çıkılmamalı.

KISITLAMA OLACAK MI?

Özellikle partiler anlamında gece 12'den sonra müzikli ortamlar yasaklanmıştı. Bunun daha erken saatlere çekilmesiyle ilgili Bilim Kurulunun önerisi oldu. Önümüzdeki günlerde, İçişleri Bakanlığımız bu konuyla ilgili öneri doğrultusunda duyuru yapmış olur.

Meğer Türkçe biliyormuş...Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nda maske ve mesafe denetimi yapıldı. Uyarılara rağmen maskesini düzgün takmayan ve Türkçe bilmediğini söyleyen yabancı uyruklu bir yolcu maske cezası yedikten sonra Türkçe konuşmaya başladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet