Geri Dön
GündemSihirli Annem neden yok? Sihirli Annem neden bitti?

Sihirli Annem neden yok? Sihirli Annem neden bitti?

Kanal D'de hafta içi her gün 11:00'de yayınlanacağı duyurulan Sihirli Annem, yayın saatinde ekranda olmayınca izleyiciler merakla araştırmaya geçti. Sihirli Annem neden yok sorusu yoğun ilgi görmeye başladı. Peki Sihirli Annem neden bitti? İşte 11 Eylül Cuma Kanal D yayın akışı...

Sihirli Annem neden yok? Sihirli Annem neden bitti?

Kanal D yayın akışı merakla araştırılıyor. Bugün yayınlanması beklenen Sihirli Annem dizisi neden yok merak konusu oldu. İşte Sihirli Annem hakkında bilinmesi gerekenler...

SİHİRLİ ANNEM NEDEN YOK?

Kanal D yayın akışında Sihirli Annem dizisinin yayın saatinde Yeni Hayat dizisinin ekrana geleceği belirtiliyor.

KANAL D YAYIN AKIŞI CUMA

Sihirli Annem neden yok Sihirli Annem neden bitti
SİHİRLİ ANNEM OYUNCULARI KİMLER?

İnci Türkay Betüş
Şahap Sayılgan Sadık
Nevra Serezli Dudu
Ebru Karanfilci Genç Dudu
Metin Serezli Taci (seslendirme)
Gül Onat Perihan Defne Joy Foster Eda
Buğra Özmüldür Cem
Gizem Güven Ceren
Zeynep Özkaya Çilek 
Jess Molho Yavuz
Ayşen İnci Periliçe
Jennifer Boyner Toprak
Süeda Çil Firuze
Damla Ersubaşı Tuğçe
Tiraje Başaran Pakize
Ayla Arslancan Peri Nine
Uğur Kurul Barış
Zuhal Topal Suzan
Suat Sungur Avni
Lale Oraloğlu Merzuka
Oğuz Oktay İbrahim Amca
Kübra Özmüldür Pera
Merve Ateş Eda (küçük)


Betüş, Bir peri olan Dudu ve fani olan Taci'nin kızıdır. İlk evliliğinden iki çocuğu olan Sadık adında bir faniyle evlenir. Bir peri olmasına rağmen zorda kalmadıkça sihirlerini kullanmaz ve mütevazı bir hayat yaşar. Sihirlerini sadece iyilik için kullanır.

Sadık, Eşine ve çocuklarına bağlı bir babadır. Saf ve temiz kalplidir. Değerlerine çok bağlı bir baba olduğu için çocuklarının üstüne fazla düşmektedir.Dudu, Betüş'ün annesidir. Çocuklarına çok fazla değer verdiği için onların hep yanında olmasını istemektedir. İlk bölümlerde iki kızını bu nedenle kocalarından ayırmak için kötü sihirlere başvurmuştur. Ancak sonraki yıllarda bunu kabullenmiştir. En baskın özelliği kıskançlığıdır. Eşi Taci'yi bu nedenle köpeğe çevirmiş ve yanında yaşamaya mahkûm etmiştir. Aslında iyi kalpli olmasına rağmen kabuğu farklıdır.

Taci, Dudu'nun kıskançlıkla köpeğe çevirdiği eşidir. Kızlarına, torunlarına çok bağlı bir babadır. Sürekli, köpek gibi görünmekten yakınmaktadır.Eda, Betüş'ün ikiz kardeşidir. İlk bölümlerde Betüş'ü kıskandığı için annesine kötü sihirlerinde yardım etmiştir. Ancak daha sonra kendisi de bir fani olan Yavuz'a aşık olunca o da annesiyle mücadele etmeye başlamıştır. Deli dolu ve çılgındır.

Eda karakterini canlandıran oyuncu Defne Joy Foster 2 Şubat 2011'de hayatını kaybettiği için dizinin 5. sezonundan itibaren dizide yer alamamıştır. Ölümsüz bir peri olan Eda geldiği yere yıldızlara geri dönmüştür. Dizide unutulmamış, özlemle anılmıştır.

Cem, Betüş ve Sadık'ın oğludur. Çocukluğunda kız kardeşleriyle geçinemeyen bir abidir. Ancak ilerleyen yıllarda daha anlayışlı biri olmaya başlar. Çocukluğunda sorumluluklarının bilincinde olmayan Cem, gençliğinde kendi evinde yaşamaya başlar.

Ceren, Betüş ve Sadık'ın kızıdır. Çok akıllı ve kurnaz biridir. Gençliğinde babasıyla sorunlar yaşasa da ailesine bağlı bir genç kızdır.

Perihan, Periler heyeti başkanı, kuralcı bir iyilik perisidir. Dudu'nun en samimi arkadaşıdır. Ancak Dudu onu kıskandığı için sürekli sorun yaşarlar.

Çilek, Betüş ve Sadık'ın evlatlık kızıdır. Peridir. 6.sezondan itibaren gerçek ailesi sihirle almış ve ailedeki herkesin hafızasından silmiştir.

Sihirli Annem, Gamze Özer tarafından oluşturulan Türk çocuk fantastik televizyon dizisi. Başrollerini İnci Türkay ve Şahap Sayılgan'ın paylaştığı dizide, Betüş isimli bir perinin, eşi vefat eden iki çocuk babası Sadık ile evlenmesi sonucu başlarından geçen macera dolu hayatlarını konu alır. Dizinin ilk bölümü 27 Şubat 2003'te Kanal D'de yayımlandı. 119. bölümün ardından 2006 yılında Star TV'ye geçti. 4.sezon(2005-2006), 22 Nisan 2006'da 131. bölümüyle sona erdi. 5 yıl sonra yoğun istek üzerine 29 Nisan 2011'de tekrar Star TV'de yayımlanmaya başladı. 3 sezon daha yayımlandıktan sonra 10 Mart 2012'de 7. sezon 240. bölümüyle ekranlara veda etti. Devamı niteliğinde aynı isimle çekilecek bir sinema filmi planlanmaktadır.Sihirli Annem, Gamze Özer tarafından oluşturulan Türk çocuk fantastik televizyon dizisi. Başrollerini İnci Türkay ve Şahap Sayılgan'ın paylaştığı dizide, Betüş isimli bir perinin, eşi vefat eden iki çocuk babası Sadık ile evlenmesi sonucu başlarından geçen macera dolu hayatlarını konu alır. Dizinin ilk bölümü 27 Şubat 2003'te Kanal D'de yayımlandı. 119. bölümün ardından 2006 yılında Star TV'ye geçti. 4.sezon(2005-2006), 22 Nisan 2006'da 131. bölümüyle sona erdi. 5 yıl sonra yoğun istek üzerine 29 Nisan 2011'de tekrar Star TV'de yayımlanmaya başladı. 3 sezon daha yayımlandıktan sonra 10 Mart 2012'de 7. sezon 240. bölümüyle ekranlara veda etti. Devamı niteliğinde aynı isimle çekilecek bir sinema filmi planlanmaktadır.

Dizi yayınlandığı ilk 2 sezon boyunca 36 kez 1. olarak büyük bir rekora imza atmıştır.[4] 2004 yılında dizinin dergisi Doğan Egmont tarafından yayınlanmıştır. "En Yaratıcı Ürün-Marka Geliştirme" ödülü kazanmıştır. 30 Kasım 2011 tarihinde dizinin 200. bölümü yayımlandı. Google Zeitgeist'in açıkladığı oranlara göre 2011 yılında Google üzerinden en çok aranan Türk dizileri arasında ilk 10'da yer almıştır.

İHA görüntüleri paylaşıldı! İlk anda 103 yangın tespit edildiCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, TB2 İHA'larn 1 Haziran'dan 4 Ağustos’a kadar 1413 saat uçuş gerçekleştirdiğini ve tam 103 yangının ilk anda tespit edildiğini açıkladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet