Geri Dön
GündemSınavlar ne zaman yapılacak? MEB lise sınavları ne zaman? İşte sınav takvimi

Sınavlar ne zaman yapılacak? MEB lise sınavları ne zaman? İşte sınav takvimi

Liselerde sınavlar ne zaman yapılacak? Yüz yüze eğitime geçilmesinin ardından öğrenciler lise sınav takvimini merak ediyor. Sınavlar ertelendi mi, iptal mi edildi sorusuna yanıt ararken Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sınavların durumu ile ilgili ayrıntıları aktardı. Sınavlarda erteleme ya da iptal edilme gibi bir durum söz konusu değil. Peki, lise sınavları ne zaman yapılacak? İşte son dakika gelişmeleri...

Sınavlar ne zaman yapılacak? MEB lise sınavları ne zaman? İşte sınav takvimi

Lise sınav takvimi belli oldu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklama ile lise sınavlarının akıbeti belli oldu. İşte yeni dönemde yapılacak olan lise sınavları için belirlenen tarihler...

LİSE SINAVLARI NE ZAMAN?

Ortaöğretim kurumlarında sorumluluk sınavları ile birinci döneme ilişkin yapılamayan sınavlar, eğitim kurumlarında yüz yüze olacak. Sınavların takvimi 8 Mart Pazartesi gününden itibaren üç haftayı geçmeyecek şekilde eğitim kurumu alan zümre başkanları kurulunca belirlenip planlanacak. Eğitim kurumu müdürlüklerince gerekli tedbirler alınarak sınavların uygulanması sağlanacak. Birinci döneme ilişkin iş ve işlemler 26 Mart Cuma gününe, sorumluluk sınavlarına ilişkin tüm iş ve işlemler ise 31 Mart Çarşamba gününe kadar e-Okul sistemine işlenerek tamamlanacak.

2020-2021 eğitim ve öğretim yılının birinci dönemine ilişkin sınavlarını tamamlamış olan okullar ikinci dönemin birinci sınavlarını 8-26 Mart 2021 tarihlerinde, birinci döneme ilişkin sınavları yapamamış olan okullar ikinci dönemin birinci sınavlarını 29 Mart-16 Nisan 2021 tarihleri arasında tamamlayacak.

Boğulma tehlikesi geçiren torunlarını kurtardı ama kendisi boğulduManisa'nın Saruhanlı ilçesinde, serinlemek için girdikleri yangın söndürme göletinde boğulma tehlikesi geçiren 3 torununu kurtaran ancak kendisi dipteki balçığa saplanarak yaşamını yitiren Bilhan Yılmaz (59), gözyaşları içinde toprağa verildi. Yılmaz'dan geriye kurtardığı torunlarından kardeş olan ikisiyle çektirdiği fotoğrafı kaldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet