Gündem ‘Sizi ezdirmeyiz’

‘Sizi ezdirmeyiz’

29.03.2024 - 07:01 | Son Güncellenme:

CHP Genel Başkanı Özel, “Emekli ömrünü karınca gibi çalışmakla geçirdi. Şimdi sıra rahat etmeye geldi ama sizi görmezden gelen bir iktidar var. Ama çalıştığınız dönem gibi birlikte olun. Emeklilikte de karıncalar gibi olursanız sizi hor görenlere ezdirmeyiz”

‘Sizi ezdirmeyiz’

Muğla DHA - CHP Genel Başkanı Özgür Özel, dün seçim çalışmaları kapsamında Muğla’nın Ortaca ilçesinde miting düzenledi. Özel, seçim otobüsü üzerinde vatandaşlara seslendi. 

Haberin Devamı

Konuşmasında hükümetin orman köylülerini yok saydığını söyleyen Özel, şunları söyledi: “Bu sene enflasyon TÜİK’e göre yüzde 68. Orman köylülerin hizmet karşılığı yaptığı paraya yapılan zam sadece yüzde 20. Devlet tarafından hiç görülmeyen ve sesini duyuramayan bir grup. Söz veriyorum, ‘Seçimden sonra orman köylüsü için ne yapabiliriz’ diye çalışacağız.” 

Orman yangınları 

Muğla’da orman yangınlarıyla ilgili doğru tedbirlerin alınmadığını belirten Özel “Türkiye bir koca yaz savunmasız bırakılan bir dönemde 93 bin futbol sahası büyüklüğünde orman kaybetti. Ne zaman hatalarını gördüler, takip eden yıl bu kadar büyük kayıplar yaşanmadı. Ahmet Aras Muğla Büyükşehir’e talip olduğunda Muğla’yı yangınlardan korumak için her türlü fedakarlığı yapacağını aktardı. Ormanlarımıza sahip çıkacağız” dedi. 

Haberin Devamı

Özel, Milas Akbelen’deki mücadelenin Türkiye’nin dilinde olduğunu belirterek, “Orada bulunan santralde kömür yetişmediği için yeni maden alanları eklenerek büyütülmeye çalışılıyor. Geçtiğimiz günlerde bir genelgeyle o alan büyütülmeye kalkıldı. Ardından Muğlalı olmayan Muğla’yı bilmeyen, nasıl AK Partili olduğu belli olmayan biri çıktı. Sakın ha sakın kimse o geri almanın kalıcı olduğunu sanmasın. Seçim öncesi yaratılacak infialden korkup o kararı geri çektiler. 1 Nisan’dan sonra o karar geri gelebilir. Ama biz buradayız” diye konuştu. 

‘1 Nisan’dan sonra da birlikte olacağız’

Özel, emeklinin hakkından 18 kilo kıymanın çalınıp alındığını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Siz sofranızdan, evladınızın, torununuzun kursağından, her ay 5,5 çeyrek altını ne zaman kaybettiniz, bir seçim sandığında kaybettiniz. Peki bir şey nerede bulunur? Kaybedilen yerde bulunur. O zaman pazar günü sandık başına gitmeye hazır mıyız, emekliye yapılanın hesabını sandıkta soracak mıyız? O zaman sizi hesaba katmak zorundalar. İki aydır sizin hakkınızı söylüyorum. 1 Nisan’dan sonra da hep birlikte olacağız. Emekli ömrünü karınca gibi çalışmakla geçirdi. Şimdi sıra rahat etmeye geldi ama sizi unutan, görmezden gelen bir iktidar var. Ama çalıştığınız dönem gibi birlikte olun. Karıncalar isterse, taşımayacakları yük yoktur. Karıncalar gibi çalışıp emeklilikte de karıncalar gibi olursanız sizi hor görenlere ezdirmeyiz.”

Haberin Devamı

‘14 milyon lirası büroda istenmiş’

CHP Genel Başkanı Özel, dün sabah katıldığı TV programında önceki gün 101. mitingi yaptığını, planlananlar bittiğinde 105 ya da 106 miting yapmış olacağını söyledi. Özel, 31 Mart hedefini de şöyle açıkladı: “11 büyükşehrin tamamını korumamız, üstüne de üç-beş büyükşehri eklememiz mümkün. Bursa, Balıkesir, Manisa ve Denizli’nin dördünü de alsak şaşırmam. Üçünü alacağımıza inanıyorum.”
Seçim için “acil müdahale mangaları” olduğunu belirten Özgür Özel, “Seçim yapıldı, Malatya’da sayım uzadı diyelim, sayım sürerken Malatya’ya gidecek 10 arkadaşımız belli şu anda. Her yer için hazırlık yapıldı. İstanbul için eğer benzer bir durum olursa başka illere gitmesi gerekenler dışında herkes İstanbul’a gelecek. Krizin çıktığı yere acil müdahale mangamız hazır. Pat diye oradayız” ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

Özel, para sayma görüntüleriyle ilgili de “Bu iş yeri 40 milyon lira. ‘26 milyon lirasını bankadan, 14 milyon lirasını nakit olarak avukatımın bürosunda istiyoruz.’ Ne yapacaksınız? Yoksa satmıyor adam. 26 milyon lirası havale yapılmış. Geri kalanını veriyorlar. Verilen para ve makbuzu da var” dedi. - ANKARA Milliyet