GündemSon dakika: 10 yıldır kayıptı, kemikleri bulundu! Müge Anlı'da kendini ele verdi

Son dakika: 10 yıldır kayıptı, kemikleri bulundu! Müge Anlı'da kendini ele verdi

25.02.2021 - 09:33 | Son Güncellenme:

10 yıldır kayıp olan Güldane Biçer’in eşi Osman Biçer eşini öldürüp gömdüğünü itiraf etti. Şüphelinin cesedi gömdüğünü söylediği yerde inceleme yapan ekipler kemik parçaları ve kadın kıyafetleri buldu. Osman Biçer gözaltına alındı.

Son dakika: 10 yıldır kayıptı, kemikleri bulundu Müge Anlıda kendini ele verdi

Damla GÜLER / İSTANBUL

Haberin Devamı

17 Eylül 2011 gününden beri kayıp olan Güldane Biçer’in yakınları Müge Anlı’ya başvurarak bulunmasını istemişti. Bir süredir devam eden programda Biçer’in eşi Osman Biçer’in çelişkili ifadeleri dikkat çekmişti.

HER ŞEYİ İTİRAF ETTİ

Çelişkili ifadelerin ardından Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı Osman Biçer hakkında soruşturma başlattı. Dosyanın tekrar incelemeye alınması üzerine ifadeye çağrılan koca, karısını öldürdüğünü itiraf etti.

Son dakika: 10 yıldır kayıptı, kemikleri bulundu Müge Anlıda kendini ele verdi

Osman Biçer ifadesinde, karısı Güldane Biçer'i, 17 Eylül 2011'de, Büyükçekmece'de bir çiftlikte iş bulduğu, çiftlik sahibinin kendisini de görmek istediği bahanesiyle Karaağaç Mahallesi Eskice mevkisine götürdüğünü anlattı.

Eşi Güldane Biçer'in kendisini aldattığını düşündüğünü söylediğini, bu konuda aralarında tartışma çıktığını anlatan Osman Biçer, eşini, boğazından bıçaklayarak öldürdüğünü, cesedi olay yerinde bırakıp kaçtığını itiraf etti.

Haberin Devamı

Şüpheli Osman Biçer, olaydan 2 gün sonra 19 Eylül 2011'de polise kayıp başvurusunda bulunduğunu ve olay yerine kazma kürekle dönüp cesedi gömdüğünü söyledi.

KEMİK PARÇALARI BULUNDU

Biçer’in ifadesinde söylediği göl kenarına gidip çalışma başlatan ekipler, Güldane Biçer’e ait olduğu düşünülen kemik parçaları ve kıyafetlere ulaştı. Güldane Biçer'e ait olduğu değerlendirilen ceset parçaları incelenmek üzere Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Son dakika: 10 yıldır kayıptı, kemikleri bulundu Müge Anlıda kendini ele verdi

GÖZALTINA ALINDI

Kemik parçaları ve kıyafetler Adli Tıp Kurumu’na götürülürken, Osman Biçer’de gözaltına alındı. Şüphelinin emniyetteki işlemleri devam ediyor.