Geri Dön

Son dakika | Bakan Koca Türkiye'de ikinci corona virüs vakasını duyurdu! Tatil haberleri peş peşe geliyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bir hastada daha corona virüs çıktığını açıkladı. Bakan Koca, ikinci vakanın ilk hastanın takibe alınan çevresinden bir kişide tespit edildiğini söyledi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da yaptığı açıklamada, "İkinci vaka kontrol altında, rehavet ve panik yok" ifadelerini kullandı.

Son dakika | Bakan Koca Türkiye'de ikinci corona virüs vakasını duyurdu! Tatil haberleri peş peşe geliyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Dün akşam sonuçlanan test, üzücü bir öngörüyü doğruladı. Bir hastamız daha var. İlk hastamızın, tanı konur konulmaz takibe alınan çevresindendir. Virüsün olası yayılımını bu sınırlar içinde tutabilmek için gerekli tedbirlere başvurduk. Sorunun üstesinden birlikte geleceğiz" dedi.

İşte dakika dakika Türkiye'de corona virüs ile ilgili tüm gelişmeler...

17:47 Ankara Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs nedeniyle okulların tatil edilmesi nedeniyle belediyede çalışan 12 yaşından küçük çocuğu olan annelerin izinli sayılacağını duyurdu.

17:19 İstanbul'da koronavirüs önlemi olarak toplu ulaşım kullanmayarak araçlarıyla yola çıkan kişilere, memleketlerine gitmek isteyen üniversite öğrencilerin de etlenmesiyle trafikte yoğunluk oluştu. Saat 17.00 sıralarında trafik yoğunluğu yüzde 56'ya ulaştı.

17:09: Milli Eğitim Bakanı Selçuk: "Özel öğretim kursları, rehabilitasyon merkezleri ve sürücü kursu gibi kurumlar da 16-30 Mart'ta tatil olacak."

16:49 - Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde, ismi öğrenilemeyen yaşlı kadın, öksürük ve gribal enfeksiyon şikayetiyle Sırmalar Aile Sağlığı Merkezi'ne gitti. Kadının 2 hafta önce umreden döndüğünün belirlenmesi üzerine, corona virüs şüphesiyle Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Gerekli önlemlerin alınmasıyla gözlem altına alınan kadının testlerinin yapıldığı, sonucunun beklendiği öğrenildi.

Son dakika | Bakan Koca Türkiyede ikinci corona virüs vakasını duyurdu Tatil haberleri peş peşe geliyor

16:48 Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, corona virüs önlemleriyle ilgili olarak " Çöpler daha sık aralıklarla toplanacak.Kirlilik gören çevre ihbar hattını arayabilir." dedi.

16:07: Milli Eğitim Bakanlığı, 21-22 Mart'ta yapılacak açık öğretim kurumları sınavlarını erteleme kararı aldı.

GÖZLER TOPLANTI SONRASI YAPILAN AÇIKLAMADA

- Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından açıklama yapacak.

Sağlık Bakanlığı Bilkent Yerleşkesinde saat 10.30'da başlayan Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı sürüyor. 

Toplantının ardından Koca, Gül ve Turan 17.30'da ortak basın açıklaması yapacak.

BİR TATİL HABERİ DAHA

14.17: Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: "Kur'an kurslarımız iki hafta süreyle tatil edilmiştir."

14.15: MEB tarafından Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamında ülke genelinde bu hafta sonu yapılacak dersler iptal edildi.

12.25: Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "Bu mesele bir tatil meselesi değil. Küresel ölçekli bir probleme karşı alınması gereken tedbirlerle ilgili bir konu bu." dedi. Selçuk, "Gün boyunca yayın olacak, yayınların hangi saati hangi sınıf seviyesindeki öğrenciler için belirlendi" ifadelerini kullandı.

İKİNCİ VAKANIN SON DURUMU

12.20: Bilim Kurulu üyesi Firdevs Aktaş corona virüs hakkında açıklamalarda bulundu. Aktaş, ikinci vakanın durumunun kontrol altında ve iyi olduğunu açıkladı. Üye Firdevs Aktaş, "Yoğun bakım ihtiyacı olan bir hasta olmadığını biliyoruz." ifadelerini kullandı.

12:17: Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "2020 yılı fuar takviminde yer alan fuarlardan 16 mart-30 nisan döneminde Türkiye’de düzenlenmesi planlanan tüm ulusal ve uluslararası fuarlar 1 mayıs 2020 sonrası döneme ertelenmiştir." ifadelerini kullanıldı.

09.38: TBMM'ye 13-31 Mart tarihlerinde ziyaretçi kabul edilmemesi kararı alındı.

09.18: Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Rehavet ve panik yok. Tedbirleri titiz bir şekilde uygulamak önemli. Okullar, toplu/çoklu hareketliliği ve kalabalık ortamları azaltmak için tatil edildi. Lütfen bu noktaya dikkat edelim." ifadelerini kullandı.

09.13: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, benzine yüzde 3 oranında etanol karıştırma zorunluluğunun 3 aylığına askıya alındığını açıkladı. Böylece petrol rafinerilerinde etanol talebi azalacak. Corona virüse karşı yüksek talep gören kolonya ve dezenfektan üretiminde etil alkol ihtiyacı karşılanacak. Kolonya ve dezenfektan üretimi de artacak.

08.31: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bir hastada daha corona virüs çıktığını açıkladı. Bakan Koca, ikinci vakanın ilk hastanın takibe alınan çevresinden bir kişide tespit edildiğini söyledi. 

 

Son dakika | Bakan Koca Türkiyede ikinci corona virüs vakasını duyurdu Tatil haberleri peş peşe geliyor

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet