GündemMuharrem İnce'nin adaylıktan çekilmesi! Bakan Soylu: ABD seçime müdahale ediyor

Muharrem İnce'nin adaylıktan çekilmesi! Bakan Soylu: ABD seçime müdahale ediyor

12.05.2023 - 09:22 | Son Güncellenme:

CNN Türk canlı yayınında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Muharrem İnce'nin cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilmesiyle ilgili dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CNN Türk canlı yayınında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
İşte Bakan Soylu'nun açıklamalarından satır başları: Böyle önemli bir yarışta karşı karşıya kaldığımız durum iyi tartışılmalı. Bu bütün seçimi özetleyecek bir tablo. Tehdit ve şantaj burada eski Türkiye manzarası var. Kasetler, tehditler şantajlar ortaya saçıldı. Burada bir operasyon var. Uluslararası alandan servis edilen bir şekilde itibar suikastı şekilde ortaya döküldüğü görülmektedir. Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin başına gelmesi Deniz Baykal'ın bir kaseti ile olmuştu. Kılıçdaroğlu o dönemde 'kesinlikle aday olmayacağım' demişti. Sonra döndü aday oldu. 

Haberin Devamı

ABD SEÇİME MÜDAHALE EDİYOR

Amerika en başından beri bu seçime müdahale ediyor. Biden, 2016'da darbe ile bu işi yapamadık, bu sefer darbe ile değil seçim ile gerçekleştireceğiz dedi. Temel mantık İnce eskiden CHP'nin adayı onu çekersek biz ona giden oyları almış oluruz. Siyasetin okuması böyle değildir. CHP'nin aldığı oyların önemli bölümü oraya yönelmiştir zaten. Geçmişte bu partilere oy verenlerde ciddi bir konsolidasyon var. Diğer oylar da protesto oylar, sandığa gitmeyecek ve kararsız oylar. Kararsız oylarda da adaylar çerçevesinde Kılıçdaroğlu'nu beğenmeyenler öbür oylara yöneliyor. Bizim bazı politikalarımızı beğenmeyenler öbür tarafa yöneliyor.

FETÖ HALA DEVREDE

FETÖ hala devrededir. Depo kayıtlarla devrede. Cumhurbaşkanlığı seçimine giderken bir adaya operasyon çekiliyor. bu operasyonu millet görüyor. Burada bir operasyon olduğu görülmektedir.

Haberin Devamı

SİYASETİN BU KADAR KİRLETİLDİĞİ BİR DÖNEM AZ YAŞANDI

Kılıçdaroğlu 17 25'te de eline kasetleri eline alıp sonra 'bu kasetler gerçek değildi' dedi. Kendine ait koruma kalkanı oluşturuyor. Kendisine ne söylemişlerse bize ulaştırdığı bir korkusu da yok. Bize ulaştırır biz de gerekli çalışmayı yapardık. 17-25'te ortaya çıkan o adımları kendisi çıkıp kumpas dedi. Bir meseleyi birkaç defa yorumlayabilen bir kişi var karşımızda. İnce'yi de o sofraya bekliyor. Siyasetin bu kadar kirletildiği bir dönem az yaşanmıştır.

FAİL FETÖ VE ABD

Her türlü meseleyi devreye sokuyorlar. İnce'nin kaydı da yurt dışındaki hesap üzerinden gönderilmiş. Aradaki fark büyük olacak. 4 buçuk 5 puanlık bu fark da aşılacak. Bu çirkin üslup ve FETÖ işlerini gerçekleştirenler de dumura uğrayacak. ABD'nin bu ülkede 10 yılda bir darbe yaptığını uçan kuş biliyor. Bu seçimde İnce bir saldırıya uğramıştır saldırı dışarıdan gelmiştir, kim tarafından üretildiği bellidir. Faili FETÖ ve ABD'dir.

 TÜM ADAYLARLA İLGİLİ TEDBİRLERİ ALIYORUZ 

Biz bütün bu süreçle ilgili siber dairemizde bu saldırılarla ilgili tedbirlerimizi alırız. En çok saldırıya uğrayan hakarete maruz kalanlardan biriyim. Önemli bir bölümü yurt dışı hesaplardan yapılır. Türkiye içerisinde olanların tamamını buluyorum. Bulduğumuz için Türkiye dışından gerçekleştiriyorlar. Emniyeti işareti etmesi mağduriyet yaşıyor ve emniyeti işaret ediyor. Bunu bilen failler bilerek dışarıdan ortaya koyuyor ki failler bulunmasın diye. Bazı suçlar da şikayete bağlı suçlardır. Ben şikayet ediyorum hatta tamamına yakınını yakalattırıyorum. Tüm adaylarla ilgili güvenlik tedbirlerini alıyoruz. Siber devriyelerimizle de bunları sağlamaya çalışıyoruz. Yurt dışından olan süreçleri o ülkelerle ilgili sonuç elde edebilmek mümkün değildir.

Haberin Devamı

ABD ERDOĞAN'I İSTEMİYOR

Kılıçdaroğlu tavşanın yakalandığı gibi yakalanmıştı. ABD'nin net adayı olduğu bellidir. ABD ciddi bir şekilde Erdoğan'ı istemiyor, Kılıçdaroğlu'nu istiyor. ABD, PKK PYD'ye taziyeye gidiyor, bizim adamımızı öldürdünüz biz taziyeye gidiyoruz demektir. Kılıçdaroğlu da aynı şekilde bu politikayı ortaya koymakta. Demirtaş konusunda buna bir de Apo'yu ekledi.

BU PARALAR MEHMETÇİK'E KURŞUN OLARAK DÖNÜYOR

Haberin Devamı

Kayyumlar kaldırılsın diyor. PKK'lı belediyeler istediği gibi hareket etsin istiyor. Bu paralar bizim paralarımız, PKK'ya gidiyor ve Mehmetçik'e kurşun olarak dönüyor. Amerika ve Avrupa yıllardan beri LGBT'yi meşrulaştırmak için sürekli Türkiye'ye sızmaya çalışıyorlar. Aynı şekilde CHP bu politika ile de özdeşleşiyor. 

83 TERÖRİST KALDI

Terör örgütünün 83 teröristi kaldı. Türkiye demokratik sürecini en hızlı işleten ülke olmuştur. Doğu ve Güneydoğu'da huzur var kalaşnikoflar gölgesinde seçime gidilmiyor. Şu anda Türkiye'nin her santimetrekaresinde seçim propagandası yapılıyor.

SÖZLEŞMEYE PKK'YI DAHİL ETTİLER

Seçim ile sosyal bir sözleşme imzalanır. Ben Selo'yu Apo'yu serbest bırakacağım, özerklik ilan edeceğim diye sözleşme yapıyorlar ve bu sözleşmeye PKK'yı dahil ettiler. PKK'lılar bizden daha çok açıklama yapıyorlar. Seçim kazanıldığı andan pkk Türkiye'nin yönetsel aktörüdür. Türkiye ilk kez bir terör örgütünün oylandığı seçime gidiyor.

ARADAKİ FARK 5 PUAN

Haberin Devamı

Ola ki ikinci tura kaldı, kim gerginlik yaparsa o kaybeder. İkinci tura gitmedik, birincide bitti, bittiğinde zaten aradaki fark 4 buçuk 5 puan olacak. 95 yılından beri anketsiz çalışmayız. Biz barajın üzerindeyiz yani 50'nin. 4 buçuk 5 puan da gerimizde. İnce 1.9 ile 2 arasında idi. Orada da 35-40'luk oyumuz vardı. Biz oradan da belli oy alabileceğimizi değerlendiriyoruz.

TERÖR GRUPLARINDA HAREKETLİLİK GÖRÜYORUZ

Terör grupları içinde MLKP gibi gruplarda hareketlilik görüyoruz. Bizim için önemli değil. Hepsinin yerini yurdunu biliyoruz. Kendi aralarındaki değerlendirmeleri takip ediyor ve biliyoruz.

CUMHUR İTTİFAKI SEÇMENİ KENETLENMİŞ DURUMDA

Cumhurbaşkanımızın açıklaması Türkiye'de sorumlu devlet adamlığının tezahürüdür. İnce'nin sözü tartışma yaratmıştı. Adam kazandı demişti. 50+1'i kim alırsa seçim neticelenmiş demektir. Bunun üzerinden başka bir şey yapmak girdiğiniz yarışa inanmamak demektir. Cumhur ittifakı da seçmeni de ciddi şekilde kenetlenmiş durumda.

BU SEÇİM BATI'NIN TÜRKİYE'DEN TASFİYE OLMASI ANLAMINA GELİR

Amerika istediği fitneyi oluşturmaya çalıştı. Bu seçim Batı'nın Türkiye'den tasfiye olması anlamına gelir. Erdoğan'ın yaptığı en önemli mesele Doğu ile Batı'yı birleştirmesidir. Türkiye bambaşka çizgiye gidiyor. Bizden önceki 41 yılda iktidarların ortalama süresi 460 gün sürmüş.