Muharrem İnce

Muharrem İnce

Cumhuriyet Halk Partisi Yalova 1 .sıra Adayı.4 Mayıs 1964 tarihinde Yalova'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Yalova'da tamamlayan İnce, Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Fizik-Kimya Öğretmenliği Bölümü'nü bitirerek Fizik Öğretmeni oldu. Atatürkçü Düşünce Derneği Yalova Şube Başkanlığı, Yalovaspor Basın Sözcüsü ve CHP Yalova İl Başkanlığı görevlerinde bulunan İnce, CHP'den TBMM’de 22. dönem, 23. dönem 24. dönemde Yalova milletvekili oldu.İnce, 24. Dönemde Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) Türk Grubu Üyesi olmuştur.CHP Grup Başkanvekilliği, TBMM Eğitim, Kültür, ve Spor Komisyonu üyeliği görevlerini yapan İnce, 18 Ağustos 2014 tarihinde grup başkanvekilliğinden istifa ederek CHP 18. Olağanüstü Kurultayı'nda Genel Başkanlığa aday olduğunu açıklamıştı. 177 delegenin imzasıyla 5 Eylül 2014'de yapılan kurultayda aday olan İnce, 415 oy almıştı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ise 740 oy olarak yeniden seçilmişti.

Muharrem İnce

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.381 muharrem ince haberi bulunmuştur.
‘Yol haritasında mutabık kaldık’
‘Yol haritasında mutabık kaldık’CHP lideri Kılıçdaroğlu, DEVA Partisi lideri Babacan’ı ziyaret etti. Güçlendirilmiş parlamenter sistem çalışmalarının görüşüldüğü ziyarete ilişkin Kılıçdaroğlu, “6 siyasi partinin bir araya gelip Türkiye’nin ufkunu açması, yeni bir yol haritası açması son derece değerli” dedi.
25.01.2022Siyaset
Muharrem İnce: Hazine yardımını öğrencilere verelim
Muharrem İnce: Hazine yardımını öğrencilere verelimMemleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 2022 yılında siyasi partilerin hazineden alacağı 645 milyon lirayı üniversiteli gençlere vermesini istedi. İnce, "2022 yılında siyasi partiler 645 milyon lira hazine yardımı alacak. Bu parayla ne yapacak. Bayrak asacak, ses düzeni kiralayarak kampanyalar yapacak. Yazık, günah. Erzurum'dan sesleniyorum. Bu sefer hazine yardımını almayıp, üniversiteli gençlere verelim" dedi.
16.01.2022Siyaset
Muharrem İnce'den Kılıçdaroğlu'na 'Semra Güzel' tepkisi: Niye kınayamıyorsun
Muharrem İnce'den Kılıçdaroğlu'na 'Semra Güzel' tepkisi: Niye kınayamıyorsunMemleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun teröristle fotoğrafı ortaya çıkan HDP'li Milletvekili Semra Güzel'i kınayamadığını belirterek, "Milletvekilinin teröristle fotoğrafı yakışmaz. Savunmakta yakışmaz. Yok açılım süreciymiş de, yok buymuş da. Niye kınayamıyorsun. Açıkça çık ve kına. Ne var bunda yani" dedi.
14.01.2022Siyaset
Muharrem İnce: Teröristle milletvekilinin fotoğrafı olmaz
Muharrem İnce: Teröristle milletvekilinin fotoğrafı olmazMemleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in operasyonda etkisiz hale getirilen teröristle fotoğraflarının ortaya çıkmasıyla ilgili, "Teröristle milletvekilinin fotoğrafı olmaz, bu kadar basit" dedi.
13.01.2022Siyaset
Muharrem İnce: Terörün her türlüsünü kınayan kim varsa biz iş birliği yaparız
Muharrem İnce: Terörün her türlüsünü kınayan kim varsa biz iş birliği yaparızMemleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, ''Terörün her türlüsünü kınayan kim varsa, biz iş birliği yaparız. Seçimlerde 50+1 almak için var gücümüzle çabalayacağız'' dedi.
7.01.2022Siyaset
‘Makam araçlarını satacağız’
‘Makam araçlarını satacağız’Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, "150 bin makam aracı var.  Bunların 50 bini lüks, yani 1 milyon liranın üzerinde. Acilen satacağız. Sarayın ışıklarını yarıya düşürüp gençlere AR-GE merkezi yapacağız. Çankaya Köşkü'nü cumhurbaşkanlığı makamı olarak kullanacağız" dedi.
27.12.2021Siyaset
Muharrem İnce: Anketlerle hiç ilgilenmiyorum
Muharrem İnce: Anketlerle hiç ilgilenmiyorumMemleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, parti yöneticileri ve gazetecilerle bir araya geldiği toplantıda "Yeni yıla önümüzde 5 gün var. 5 günde 5 bin yeni üye yapacaksınız. Kaç gösterirlerse göstersinler, anketlerle hiç ilgilenmiyorum. Tam 1 yılımızı doldurduğumuzda anketimizi yaptıracağız, boyumuzun ölçüsünü alacağız" dedi.
26.12.2021Siyaset
Muharrem İnce: Üretim seferberliği başlatmalıyız, her yeri ekip dikmeliyiz
Muharrem İnce: Üretim seferberliği başlatmalıyız, her yeri ekip dikmeliyizBursa’da partisinin Karacabey İlçe Başkanlığı açılışına katılan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “Üretim seferberliğini başlatmalıyız. Üretimi artırmak da hazine arazileri ve balkondaki saksılar dahil her yeri ekip, dikmeliyiz. Bu ilaçta, gübrede ve mazottaki vergileri indirmeliyiz” dedi.
23.12.2021Siyaset
Muharrem İnce: Asgari ücret 5 bin lira olmalı
Muharrem İnce: Asgari ücret 5 bin lira olmalıMemleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “Memlekette acil olarak yapılması gerekenler var. Bir asgari ücret tartışması yapıyorlar; senaryo, tiyatro. Asgari ücret, Türkiye'de 5 bin lira olmalı. Doğrusu budur, gerisi kandırmacadır” dedi.
11.12.2021Siyaset
Mehmet Özhaseki: 19 yılda hem genel, hem yerelde sessiz devrim yaptık
Mehmet Özhaseki: 19 yılda hem genel, hem yerelde sessiz devrim yaptıkAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, tek amaçlarının eser bırakmak olduğunu belirterek, "Cumhuriyet tarihi boyunca gelen bütün hükümetlerden başarılıyız. 19 yıllık iktidarda hem genel hem de yerelde sessiz bir devrim yaptık" dedi.
28.11.2021Siyaset
Muharrem İnce: Şiddetten uzak durun, mizah yapın
Muharrem İnce: Şiddetten uzak durun, mizah yapınMemleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, teknik olarak erken seçimin mümkün olmadığını belirterek, "Bir öğretmen ağabeyleri olarak gençlere sesleniyorum. Sakın iktidarın işine yarayacak işlere kendinizi alet ettirmeyin. Şiddetten uzak durun. Mizah yapın" dedi.
26.11.2021Siyaset
Eski Bakan Hasan Fehmi Güneş, son yolculuğuna uğurlandı
Eski Bakan Hasan Fehmi Güneş, son yolculuğuna uğurlandıAnkara'da yaşamını yitiren eski İçişleri Bakanı Hasan Fehmi Güneş (87), Sakarya'da düzenlenen cenaze töreninin ardından toprağa verildi.
25.11.2021Gündem
Muharrem İnce'den MB Başkanı Kavcıoğlu hakkında suç duyurusu
Muharrem İnce'den MB Başkanı Kavcıoğlu hakkında suç duyurusuMemleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Merkez Bankası (MB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu ve Para Politikası Kurulu üyeleri hakkında 'kamu zararına sebebiyet verme' ve 'görevlerini kötüye kullanma' suçundan suç duyurusunda bulundu.
22.11.2021Siyaset
Muharrem İnce: En çok oyu kim alıyorsa o aday olmalı
Muharrem İnce: En çok oyu kim alıyorsa o aday olmalıMemleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin, "Bizim seçimlere bakış açımız; bu iktidardan kurtulmak, bu iktidarı yenmek. Bu kiminle oluyorsa o aday olmalı. 'Şu kişiler aday olmalı', 'Bu kişiler aday olmamalı' gibi bir söylemi doğru bulmuyorum. İnsanların gönlüne giren kimse, en çok oyu kim alıyorsa o aday olmalıdır" dedi.
21.11.2021Siyaset
Muharrem İnce: Pop yıldızı olsun ama milletin gönlüne girsin, oy alsın
Muharrem İnce: Pop yıldızı olsun ama milletin gönlüne girsin, oy alsınMemleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adayı için 'Toplum pop star da bekleyebilir' açıklamasıyla ilgili, ''İster pop yıldızı ol ister artist ol ister başka biri ol. Milletin gönlüne giriyorsan, oy alıyorsan, başımın üzerinde yerin var. Pop yıldızı olsun ama milletin gönlüne girsin, oy alsın. Bence daha makbuldür" dedi.
19.11.2021Siyaset
Muharrem İnce'den Kılıçdaroğlu'na: Partiden dışlananlarla da helalleşecek misin?
Muharrem İnce'den Kılıçdaroğlu'na: Partiden dışlananlarla da helalleşecek misin?Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'helalleşme' ile ilgili sözlerinin altını doldurmadığını belirterek, "Mesela kendisini desteklemediği için aday yapılmayan parti dışına itilen arkadaşlarıyla helalleşecek mi? Başkalarını destekledikleri için aday yapılmayan, partiden atılan, partiden dışlananlarla da helalleşecek misin?" dedi.
16.11.2021Siyaset
Ve Türkkan başkanvekilliğinden istifa etti!
Ve Türkkan başkanvekilliğinden istifa etti!Şehit yakınına küfür eden İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, tepkiler üzerine istifa etti. Türkkan’a yönelik protestolar dün de sürdü.
8.11.2021Siyaset
Muharrem İnce: Şimdiden ittifak kurmuşlar, birleştirsinler partileri o zaman
Muharrem İnce: Şimdiden ittifak kurmuşlar, birleştirsinler partileri o zamanMemleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, ortada henüz bir seçim olmadığı için ittifak konuşmanın doğru olmadığını söyledi. İnce, "Şimdiden ittifak kurmuşlar. Birleştirsinler partileri o zaman, beraber hareket etsinler" dedi.
7.11.2021Siyaset
‘Karaoğlan’ unutulmadı
‘Karaoğlan’ unutulmadıEski başbakan Bülent Ecevit, ölümünün 15’inci yıl dönümünde kabri başında anıldı. Törende konuşan DSP lideri Aksakal, Ecevit’in devrimci yönüne değinirken, siyasiler de yayımladıkları anma mesajlarında Ecevit’in dürüst siyasetine ve mütevazı kişiliğine vurgu yaptı...
6.11.2021Siyaset
Muharrem İnce: Oy almak için insanlara yalan söylemeyeceğiz
Muharrem İnce: Oy almak için insanlara yalan söylemeyeceğizMemleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, "Oy almak için insanlara yalan söylemeyeceğiz. Bizim milletvekillerimiz tezkerede evet oyu verdiler. Çünkü geçmişten bu yana sözü edilen yabancı asker sözcüğü geçmişteki tezkerelerde de vardı. Bu teknik olarak yazılan bir şey" dedi.
5.11.2021Siyaset
İnce: İki sene önce tezkereye ‘evet’ deyip, bugün ‘hayır’ diyenlerden değiliz
İnce: İki sene önce tezkereye ‘evet’ deyip, bugün ‘hayır’ diyenlerden değiliz Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, "İki sene önce tezkereye ‘evet’ deyip, bugün hayır diyenlerden değiliz biz. Dün ne diyorsak, bugün o. İlkeli bir siyaset yapacağız, konjonktürel bir siyaset değil" dedi.
30.10.2021Siyaset
Bolu ve Fethiye kararı 29 Kasım’a bırakıldı
Bolu ve Fethiye kararı 29 Kasım’a bırakıldıCHP Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) MYK tarafından “uyarı” talebiyle disipline sevk edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca hakkındaki kararlarını 29 Kasım tarihinde verecek.
26.10.2021Siyaset
Tanju Özcan: CHP ile bağım koparsa yoluma bağımsız devam ederim
Tanju Özcan: CHP ile bağım koparsa yoluma bağımsız devam ederimBolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, sosyal medya programında, tüp bebek tedavisi için kendisinden yardım isteyen kadınla ilgili anlattığı, tepki çeken anısı nedeniyle sevk edildiği Yüksek Disiplin Kurulu'nda bugün savunmasını yaptığını belirtti. Özcan, "Cumhuriyet Halk Partisi ile hukuki bağım koparsa ben yoluma bağımsız olarak inandığım değerlerle yol arkadaşlarımla birlikte devam edeceğim" dedi.
25.10.2021Siyaset
Muharrem İnce: 41 yıl sonra CHP'ye yüzde 30 barajını aştırdığım için özür dilerim
Muharrem İnce: 41 yıl sonra CHP'ye yüzde 30 barajını aştırdığım için özür dilerimMemleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Bursa'da hem iktidarı hem muhalefeti eleştirdi. 24 Haziran seçimlerine işaret eden İnce "CHP tabanından özür diliyorum. 41 yıl sonra seçimde yüzde 30 barajını aştırdım. Aştırdığım için özür dilerim. 8 puan fazla almaktı benim suçum" dedi.
25.10.2021Siyaset
Memleket Partisi 54 ilde teşkilatlanma çalışmasını tamamladı
Memleket Partisi 54 ilde teşkilatlanma çalışmasını tamamladıMemleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 54 ilde teşkilatlanma çalışmalarını tamamladıklarını belirterek, 2023 yılındaki seçimlere birkaç ay kala ittifak yapabileceklerini bildirdi.
21.10.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Muharrem İnce ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.