Geri Dön

Son dakika! Dink Vakfı’na tehdit iddiaları hakkında AK Parti'den açıklama

Gelen bir son dakika haberine göre; uğradığı suikast sonucu öldürülen gazeteci Hrant Dink anısına kurulan Hrant Dink Vakfı, ölüm tehdidi aldığını açıkladı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, tehditle ilgili soruşturma başlattı. Konuyla ilgili AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de açıklamalarda bulundu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise yaptığı paylaşımda şüphelilerin yakalandığını duyurdu.

Son dakika! Dink Vakfı’na tehdit iddiaları hakkında AK Parti'den açıklama

Bakan Soylu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Kuzguncuk'ta kilisenin haçını kıran provokatör 24 saatte, Hrant Dink Vakfı'na tehdit maili atan provokatör hemen yakalandı. Provokasyona izin vermeyiz. Türk polisine güvenin" ifadesine yer verdi.

EMNİYET'TEN AÇIKLAMA

Emniyet Genel Müdürlüğü de Hrant Dink Vakfı'nı tehdit maili atılmasıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, 27-28 Mayıs 2020 tarihlerinde Hrant Dink Vakfı'nın e posta adresine "Bir gece ansızın geleceğiz, orayı başınıza yıkacağız" şeklinde e-posta gönderildiğinin öğrenildiği belirtilerek, "Bahse konu e-posta adresinin Konya/Selçuklu'da ikamet eden H.A. tarafından kullanıldığı tespit edilmiştir. Konya Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından şahıs gözaltına alınmış olup, hakkında adli işlem başlatılmıştır" denildi.

Son dakika Dink Vakfı’na tehdit iddiaları hakkında AK Partiden açıklama

AK Partili Ömer Çelik, Twitter hesabından Hrant Dink Vakfı'na yönelik tehdit mailine ilişkin açıklama yaptı. Çelik, farklı grupları tehdit edenlerin ortak özelliğinin Türkiye düşmanlığı olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

"Kullandıkları maşalar değişir bunlar değişmez. Ama artık bu topraklarda operasyon yapamazlar. Türkiye’de provokasyon mevsimi kapanalı çok oldu. Ülkemizin ve insanımızın kötülüğünü isteyenler, farklılıklarımızı fay hattı zannederek bunları tetiklemeye çalışır. Ama her seferinde fay hattı zannettiklerinin kardeşlik köprülerimiz olduğunu öğrenir. Bu ülkede herkes birinci sınıf vatandaştır. Biriz, beraberiz. Bu provokasyonlara müsaade etmeyiz, kursaklarında kalır. Camileri, kiliseleri, havraları hedef alan; vakıfları, dernekleri, vatandaşlarımızı tehdit etmeye kalkan provokasyonlar Türkiye düşmanlığıdır. Bunların maşaları çeşitlidir ama arkasındaki odaklar aynıdır."

Son dakika Dink Vakfı’na tehdit iddiaları hakkında AK Partiden açıklama

 

Ankara'da otomobil şarampole devrildiAnkara Ayaş'ta, kontrolden çıkan otomobilin şarampole devrilmesi sonucu meydana gelen kazada, aynı aileden 3 kişi öldü, 1 kişi ise yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber