Geri Dön
GündemSon dakika... İstanbul'da barajlarda doluluk oranı yüzde 80'i geçti!

Son dakika... İstanbul'da barajlarda doluluk oranı yüzde 80'i geçti!

Gelen bir son dakika haberine göre, İstanbul’da barajlardaki doluluk oranı yüzde yüzde 80,14'e yükseldi. Öte yandan 9 Ocak'ta barajlar yüzde 19.16'ya kadar düşmüştü.

Son dakika... İstanbul'da barajlarda doluluk oranı yüzde 80'i geçti!

Yağışlı sistemlerle birlikte İstanbul'un barajlarında son bir hafta içinde hızla yükseldi.  Yaklaşık 4 ay önce doluluk seviyesi yüzde 20'nin altına inen İstanbul'daki barajlarda doluluk oranı bugün yüzde 80,14 oldu.

DOLULUK ORANI YÜZDE 19.16'DAN 80,14'E YÜKSELDİ

İstanbul'da kuraklık nedeniyle barajlardaki doluluk oranı 9 Ocak'ta yüzde 19.16'ya kadar düşmüştü. Etkili olan yağışlı sistemlerin ardından barajlardaki su seviyesi hızla yükselmeye başladı.

En düşük doluluk oranının ölçüldüğü günden bu yana geçen sürede İstanbul'un barajlarındaki doluluk oranı yüzde 80,14'e  ulaştı. İSKİ verilerine göre geçen yıl en yüksek doluluk oranı 2020 yılının Nisan ayında yüzde 68.56 olarak ölçülmüştü.

 

 

Beşiktaş Müzesi kapısına sıkışan köpeği, taraftarın dikkati kurtardıSüper Lig'in 42'nci haftasında Göztepe'yi deplasmanda 2-1 mağlup ederek şampiyon olan Beşiktaş'ta taraftarlar stadyum önünde kutlamalar yaptı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet