Doluluk Oranı

Doluluk Oranı

Son dakika doluluk oranı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan doluluk oranı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan doluluk oranı haber sayfamızda...

Doluluk Oranı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.636 doluluk oranı haberi bulunmuştur.
Bayram tatili 9 gün olur mu? Turizmcilerin beklentileri neler? İşte cevabı...
Bayram tatili 9 gün olur mu? Turizmcilerin beklentileri neler? İşte cevabı...Bayram tatilinin yaklaşmasıyla birlikte turizm sezonu da hareketlendi. Peki bayram tatili 9 gün olur mu? Turizmcilerin beklentileri neler? İşte cevabı...
22.06.2022Haberler
Bayram tatili 9 gün olur mu? Turizmcilerin beklentileri neler? İşte cevabı...
Bayram tatili 9 gün olur mu? Turizmcilerin beklentileri neler? İşte cevabı...Bayram tatilinin yaklaşmasıyla birlikte turizm sezonu da hareketlendi. Peki bayram tatili 9 gün olur mu? Turizmcilerin beklentileri neler? İşte cevabı...
22.06.2022Ekonomi
THY mayıs ayında 6,3 milyon yolcu taşıdı
THY mayıs ayında 6,3 milyon yolcu taşıdıTürk Hava Yolları(THY), mayıs ayı yolcu ve kargo trafik sonuçlarına göre yüzde 80 doluluk oranını aşarak 6,3 milyon yolcu taşıdı. THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, "Mayıs ayı rakamlarımız hedeflerimizin ve hayallerimizin gerçekleşmeye başladığını gösteriyor" dedi.
9.06.2022Ekonomi
'Van'a 5 ayda 172 bin İranlı turist geldi, ekonomiye 1 milyar TL kazandırdı'
'Van'a 5 ayda 172 bin İranlı turist geldi, ekonomiye 1 milyar TL kazandırdı'Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva, 2022'nin ilk 5 ayında şehre 172 bin 245 İranlı turistin geldiğini ve kent ekonomisine yaklaşık 1 milyar TL katkı sağladıklarını söyledi. Takva, "Kentimizdeki otellerin doluluk oranları yüzde 100. Bu memnuniyet verici. Bizim bunu sürdürebilir kılmamız lazım" dedi.
9.06.2022Ekonomi
3 günlük tatil için akın ettiler! 'Kentte ciddi hareketlilik yaşandı'
3 günlük tatil için akın ettiler! 'Kentte ciddi hareketlilik yaşandı'Ülkelerindeki 3 günlük resmi tatili değerlendirmek için Van'ı tercih eden İranlı turistler, kentteki otelleri doldurdu. Van Otelciler ve Turizmciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Yüksel, İranlı turistlerin gelişiyle kentte ciddi bir hareketlilik yaşandığını, bunun esnafa da büyük oranda yansıdığını belirterek, "İlk gün itibariyle yaklaşık 5 bin kişi geçiş yaptı. Geçişler devam ediyor" dedi.
5.06.2022Haberler
3 günlük tatil için akın ettiler! 'Kentte ciddi hareketlilik yaşandı'
3 günlük tatil için akın ettiler! 'Kentte ciddi hareketlilik yaşandı'Ülkelerindeki 3 günlük resmi tatili değerlendirmek için Van'ı tercih eden İranlı turistler, kentteki otelleri doldurdu. Van Otelciler ve Turizmciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Yüksel, İranlı turistlerin gelişiyle kentte ciddi bir hareketlilik yaşandığını, bunun esnafa da büyük oranda yansıdığını belirterek, "İlk gün itibariyle yaklaşık 5 bin kişi geçiş yaptı. Geçişler devam ediyor" dedi.
5.06.2022Ekonomi
Baraj Doluluk Oranları 2021: İstanbul, Ankara ve İzmir Baraj Doluluk Oranları
Baraj Doluluk Oranları 2021: İstanbul, Ankara ve İzmir Baraj Doluluk OranlarıBaraj doluluk oranları yağış ve kullanım miktarına göre değişiklik gösterir. İnsanın temel yaşam kaynağı olan su ihtiyacını karşılayan barajların doluluk oranları bu yüzden büyük önem arz ediyor. Son yıllarda azalan yağışlarla birlikte baraj doluluk oranları da düşüşe geçti. İstanbul barajlarının doluluk oranı İSKİ, Ankara’nın ASKİ, İzmir’in ise İZSU tarafından sağlanıyor. İstanbul, Ankara ve İzmir barajlarında son durumu merak ediyorsanız “Baraj doluluk oranları 2021” içeriğimizden detaylı bilgi elde edebilirsiniz.
30.05.2022Gündem
Prof. Dr. Yaşar: İzmir'de barajlardaki doluluk oranı düştü
Prof. Dr. Yaşar: İzmir'de barajlardaki doluluk oranı düştüİzmir'de kurak dönemden geçilirken, barajların doluluk oranı düştü. Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Doğan Yaşar, olağanüstü kuraklık dönemi yaşandığını vurgulayıp, şehrin su ihtiyacının yüzde 44'ünün karşılandığı Tahtalı Barajı'nda geçen yıl yüzde 75 olan doluluğun yüzde 63'e düştüğünü söyledi. Sıcaklar etkili olduğunda buharlaşmayla bu oranın daha da düşeceğine dikkat çeken Yaşar, önlem alınması gerektiğini belirtti.
16.05.2022Gündem
‘Suyu tasarruflu kullanalım’
‘Suyu tasarruflu kullanalım’İstanbul’da son dönemdeki yağmur ve yoğun kar yağışıyla birlikte megakente su sağlayan barajların doluluk oranı yüzde 90’a yükseldi. İSKİ, su sıkıntısı yaşanmayacağını ancak tasarruflu kullanılmasını önerdi.
12.05.2022Gündem
İstanbul'a turist akını bekleniyor
İstanbul'a turist akını bekleniyorTurizm sezonunun açılması ile birlikte turist akınına uğrayan İstanbul'a, bu yıl 15 milyonun üzerinde turist gelmesi bekleniyor.
11.05.2022Ekonomi
İTO Başkanı Avdagiç: ''İstanbul'da otellerde yer bulunamıyor, doluluk oranı yüzde 98'lere vardı''
 İTO Başkanı Avdagiç: ''İstanbul'da otellerde yer bulunamıyor, doluluk oranı yüzde 98'lere vardı''İTO Başkanı Şekib Avdagiç, şu andaki rezervasyonlara göre, mayıs ayında İstanbul'da otellerde yer bulunamadığını belirterek, ''Birçok otel şimdiden dolmuş durumda ve toplam doluluk oranı yüzde 98'lere vardı. Haziran ve temmuz ayı için de bu ilginin devam ettiğini görüyoruz'' dedi.
8.05.2022Ekonomi
Samsun’a 48 saatte 112 kilo yağış düştü
Samsun’a 48 saatte 112 kilo yağış düştüSamsun’da nisan ayının sonu ve mayıs ayının başı yağmurlarla geçiyor. Son iki günde şehir merkezi ve ilçelerinde etkili olan sağanak sonucu şehrin dört merkez ilçesine 48 saatte toplam 111,9 kilo yağış düştü.
7.05.2022Gündem
Barajların doluluğu üreticiye umut oldu
Barajların doluluğu üreticiye umut olduTürkiye’nin önemli tarım merkezlerinden birisi olan Aydın’da yeni yılın ilk aylarından bu yana görülen yağışlar yüzleri güldürdü.
6.05.2022Ege
Antalya’da bayram tatili bereketi: Doluluk oranı yüzde 80’e ulaştı
Antalya’da bayram tatili bereketi: Doluluk oranı yüzde 80’e ulaştıAntalya’da bayram tatili nedeniyle iç piyasadaki hareketlilik otellerdeki doluluk oranını yüzde 80’e ulaştırdı. Tatilin kısa olmasına karşın rakamların beklentinin üzerinde gerçekleştiğini kaydeden turizmciler, pandeminin gündemden düşmesiyle bayram tatilinin çakışmasının tatil tüketicisinde çifte bayram psikolojisi oluşturduğunu söyledi.
4.05.2022Ekonomi
Eriyen kar suları Doğu’daki nehirlerin debisini yükseltti
Eriyen kar suları Doğu’daki nehirlerin debisini yükselttiDoğu Anadolu Bölgesinde kış mevsiminde yeterli yağışın olmaması nedeniyle debisi düşen nehirlerde, baharla birlikte karların erimeye başlaması ile su seviyesi, yeniden yükselmeye başladı. Karların erimesiyle Erzincan’daki barajlarda doluluk oranı arttı.
3.05.2022Gündem
1 milyon turist bekleniyor! Bayram hazırlığı başladı
1 milyon turist bekleniyor! Bayram hazırlığı başladıTürkiye'nin gözde turizm merkezlerinden biri olan Muğla'nın Bodrum ilçesinde, Ramazan Bayramı öncesi trafik yoğunluğu etkili olmaya başladı. Bayramda kentte 1 milyon turist beklenirken, otellerdeki doluluk oranı ise yüzde 90'a ulaştı.
29.04.2022Gündem
Çeşme’de otellerin doluluk oranı yüzde 70’i geçti
Çeşme’de otellerin doluluk oranı yüzde 70’i geçtiİzmir'in turizmiyle ünlü ilçesi Çeşme'de bayram tatili öncesi hazırlıklar tamamlandı. Kentteki otellerin doluluk oranı yüzde 70'in üzerine çıkarken, Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Yakup Demir, "30 bine yakın yatağımız var ve bunların neredeyse 25 bini açılmış olacak. Beklentimiz büyük" dedi.
29.04.2022Ekonomi
Güçlü toparlandı ‘zirveye’ uçacak
Güçlü toparlandı ‘zirveye’ uçacakTürk Hava Yolları (THY), 2022 yılının ilk çeyreğinde, koronavirüs salgını ve jeopolitik gerilimlere rağmen talepte meydana gelen güçlü toparlanmanın etkisiyle 161 milyon dolar net kâr elde ettiğini açıkladı.
29.04.2022Ekonomi
Mardin'de mayıs ayı için otellerdeki doluluk oranı yüzde 100'e ulaştı
Mardin'de mayıs ayı için otellerdeki doluluk oranı yüzde 100'e ulaştıMardin Turizm ve Otelciler Derneği Başkanı Özgür Azad Güngör, mayıs ayı için otellerin yüzde 100 doluluk oranına ulaştığını belirterek, "Çok ciddi talepler geldi. Avrupa'dan da bayağı talepler gelmeye başladı. Hem online satışlarda hem de gruplar şeklinde gelen birçok misafirlerimiz var. Normalleşmenin de bayağı bir etkisi oldu. Bayram nedeniyle de çok ciddi bir talep oldu" dedi.
27.04.2022Ekonomi
Son dakika... Rusya, Polonya ve Bulgaristan'a gazı kesti
Son dakika... Rusya, Polonya ve Bulgaristan'a gazı kestiMoskova, ruble ile ödeme yapmayı kabul etmeyen iki ülkeye gaz akışının bu sabah itibarıyla tamamen durdulduğunu açıkladı. Bulgaristan, kararı 'bir şantaj' olarak niteledi.
27.04.2022Dünya
Rus turist MIR ile harcama yapacak
Rus turist MIR ile harcama yapacakHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “Turizmde 45 milyon turisti ve 35 milyar dolar gelir hedefimizi geçeceğimize inanıyorum” dedi.
27.04.2022Ekonomi
Kuşadası’nda doluluk oranı yüzde 80’e ulaştı
Kuşadası’nda doluluk oranı yüzde 80’e ulaştıTürkiye’nin önemli turizm kentlerinden Kuşadası’nda Ramazan Bayramı hazırlıkları tamamlandı. Yaklaşık 40 bin yatak kapasitesine sahip ilçede bayram rezervasyonlarında doluluk oranı yüzde 80’lara ulaştı. Rezervasyonlarda yaşanan hareketlilik sektör temsilcileri ile esnafı sevindirirken, tesislerde alınan önlemler yoğunlaştırıldı.
26.04.2022Ege
Bakan Nebati: Rusya'nın Mir kart sistemi var, sıkıntı olmayacak
Bakan Nebati: Rusya'nın Mir kart sistemi var, sıkıntı olmayacakHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Rus kredi kartı sistemi Mir kart kullanan işletmelerin oranının Türkiye'de yüzde 15'lerde olduğunu belirterek, "Şimdi bankalar hızlı bir şekilde dağıtım yapıyorlar. Sıkıntı olmayacak" dedi.
26.04.2022Haberler
Bakan Nebati: Rusya'nın Mir kart sistemi var, sıkıntı olmayacak
Bakan Nebati: Rusya'nın Mir kart sistemi var, sıkıntı olmayacakHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Rus kredi kartı sistemi Mir kart kullanan işletmelerin oranının Türkiye'de yüzde 15'lerde olduğunu belirterek, "Şimdi bankalar hızlı bir şekilde dağıtım yapıyorlar. Sıkıntı olmayacak" dedi.
26.04.2022Ekonomi
Çeşme otellerinde bayram hareketliliği
Çeşme otellerinde bayram hareketliliğiTürkiye’nin en gözde tatil merkezlerinden İzmir Çeşme’de Ramazan Bayramı hareketliliği sürüyor. Bayram rezervasyonları yüzde 70’ler seviyesine çıkarken, Çeşme’de tatil yapmak isteyenlerin gecede ortalama bin lirayı gözden çıkarması gerekiyor.
26.04.2022Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Doluluk Oranı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.