Geri Dön

Son dakika haberleri: Meteoroloji uyardı! Kuvvetli geliyor

Meteoroloji'den gelen bir son dakika haberine göre, Yarın sabah itibariyle yurt genelinde etkili olması beklenen yağışların Pazar gününe kadar devam etmesi bekleniyor.. Genellikle yağmur, hafta sonunda iç ve doğu bölgelerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek.

Son dakika haberleri: Meteoroloji uyardı! Kuvvetli geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, ülkede, halen  güneydoğu kesimleri üzerinde etkili olan yağışlı sisteme ilave olarak yarın sabah  saatlerinden itibaren batı bölgelerden başlamak üzere Orta Akdeniz üzerinden  gelecek yeni bir serin ve yağışlı havanın etkili olacağı tahmin ediliyor.

Pazar günü akşam saatlerine kadar yurt genelinde etkili olması  beklenen yağışların, genellikle yağmur, hafta sonunda iç ve doğu bölgelerde karla  karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi bekleniyor.

Yağışlı havanın, cuma günü Doğu Akdeniz ile Antalya'nın doğusunda,  cumartesi Güneydoğu Anadolu'da kuvvetli yağışlara sebep olduktan sonra pazar günü  yurdu terk edeceği öngörülüyor.

Hava sıcaklıklarının, cuma günü batı bölgelerden başlayarak yağışla  azalacağı, ancak ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin  ediliyor.

Son dakika haberleri: Meteoroloji uyardı Kuvvetli geliyor

ÜÇ BÜYÜK KENTTE HAVA

Ankara'da yarın akşam saatlerinden sonra hafif yağmur şeklinde  başlayacak yağışların, cuma günü genellikle yağmur, cumartesi günü ise karla  karışık yağmur ve zaman zaman kar şeklinde olması bekleniyor.

İstanbul'da yarın öğle saatlerinden itibaren başlayacak yağmur  şeklindeki yağışların, cuma ve cumartesi günleri aralıklarla devam edeceği tahmin  ediliyor. Pazar günü ise İstanbul'da yağış beklenmiyor.

İzmir'de yarın sabah saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak şeklinde  görülecek yağışların, cuma günü sabah saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor.  Hafta sonu İzmir'de yağış öngörülmüyor, havanın genellikle parçalı ve çok bulutlu  olacağı tahmin ediliyor.

ÇIĞ UYARISI

Doğu bölgelerde ise (Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu  bölgesinin doğusu) mevcut yüksek kar örtüsü üzerine yeni kar yağışları  beklendiğinden meydana gelmesi muhtemel çığ risklerine karşı dikkatli ve tedbirli  olunması gerekiyor.

 
ANTALYA VALİLİĞİ'NDEN UYARI GELDİ


Antalya Valiliği'nden yapılan uyarıda, bölgenin 20 Şubat'tan itibaren serin ve yağışlı havanın etkisine gireceği, 21 Şubat Cuma günü Antalya ve Isparta'nın doğu kesimlerinde kuvvetli yağışlar, hafta sonunda iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar beklendiği açıklandı.

Antalya Valiliği'nden yapılan uyarıda, Meteoroloji 4'üncü Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, bölgenin 20 Şubat Perşembe günü sabah saatlerinden itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelecek serin ve yağışlı havanın etkisine gireceği açıklandı. Uyarıda, bölgede etkili olması beklenen yağmur ve sağanağın, 21 Şubat Cuma günü Antalya ve Isparta'nın doğu ilçelerinde kuvvetli yağışa sebep olmasının beklendiği belirtildi. Hafta sonunda iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı da açıklanırken, hava sıcaklıklarının cuma günü bölgenin batısından başlayıp yağışla birlikte azalarak mevsim normalleri civarında seyredeceğinin tahmin edildiği kaydedildi. Yağışlı havanın 23 Şubat Pazar günü akşam saatlerinde bölgeyi terk etmesi bekleniyor.

 

 

 

 

Ünlü oyuncu karantinada 'sinir krizi' geçirdiOyuncu Naomi Watts, 'elektrikli süpürgesi, bulaşık makinesi ve yazıcısı bozulduğu' için sosyal medya hesabından sessiz çığlık attığı bir görüntü paylaştı. Ünlü yıldızın takipçileri ise görüntüye tepki gösterdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber