Geri Dön

Son dakika... MSB duyurdu! 1 PKK’lı terörist daha teslim oldu

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki barınma alanlarından kaçan teröristin, Şırnak'ta güvenlik güçlerine teslim olduğunu açıkladı. Öte yandan İçişleri Bakanlığı koordinesinde Emniyet Genel Müdürlüğü ikna çalışmaları neticesinde; 2 bölücü terör örgütü mensubu, Şırnak Cizre'de güvenlik güçlerine teslim olduğunu bildirdi.

Son dakika... MSB duyurdu! 1 PKK’lı terörist daha teslim oldu

Bakanlığın sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından yapılan açıklamada, "Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kararlı operasyonları sonucu terör örgütü PKK'dan kaçışlar devam ediyor. Irak kuzeyindeki barınma alanlarından kaçan 1 PKK’lı terörist daha Şırnak/Cizre’deki hudut karakolumuza teslim oldu" denildi.

İKNA YOLUYLA TESLİM OLAN ÖRGÜT MENSUBU SAYISI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

Teröristlerin ikisinin de Suriye’de faaliyet gösterdiği, birinin örgüte 5 yıl önce katıldığı, diğerinin ise 6 yıl önce katıldığı belirlendi.

Böylelikle; 1 Ocak’tan bugüne kadar terör örgütünden sadece ikna yoluyla teslim olan terörist sayısı 125’e yükselirken, toplam teslim olan örgüt mensubu sayısı 137 oldu.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur

Bursa'da soğuk hava deposunda yangınBursa'nın Gürsu ilçesinde, sebze ve meyvelerin bulunduğu soğuk hava deposunda çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin 1 saatlik müdahalesiyle kontrol altına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber