Geri Dön

Son dakika! Peş peşe FETÖ operasyonları! Ankara'da çok sayıda gözaltı var

Ankara'da, terör örgütü FETÖ/PDY'nin Hava Kuvvetleri içerisindeki mahrem yapılanmasına yönelik soruşturmada haklarında gözaltı kararı verilen 21'i mahrem imam toplam 25 şüpheliden 15'i yakalanarak gözaltına alındı.

Son dakika! Peş peşe FETÖ operasyonları! Ankara'da çok sayıda gözaltı var

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, FETÖ/PDY'nin 'Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki mahrem yapılanması'na daha önce yapılan operasyonlarda etkin pişmanlıktan yararlanan örgüt üyesi subay ve astsubayların ifadeleri kapsamında, 21'i 'mahrem imam' ve 4'ü ihraç askeri personel olmak üzere 25 şüpheliye yönelik operasyon düzenledi. Ankara merkezli 14 ilde gerçekleştirilen operasyonda şüphelilerden 15'i, yakalanarak, gözaltına alındı. 10 şüphelinin yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

ASKERLERE KOD ADI VERMİŞLER

Gözaltına alınan 'mahrem imam'ların, askeri personelden 2-3 kişilik hücreler olarak sözde sorumlu oldukları, harp okulundayken takip ettikleri örgüt üyelerini kıtalara atamalarının ardından o ildeki 'mahrem imam'lara devrettikleri belirlendi. Örgütsel bağlılıklarını ise periyodik olarak düzenlenen toplantılarda artırmaya çalıştıkları saptandı. Toplantılara çağırdıkları askerlere örgüt elebaşının videolarını izlettikleri, bu yöntemle o kişileri örgüte tam bağlı hale getirdikleri öğrenildi. Ayrıca askerlere kod adları verdikleri, birlikte görev yaptıkları üstleri ve astları hakkında ise bilgi toplamalarını istedikleri tespit edildi. 

Genç kıza sokak ortasında bıçaklı saldırıBayrampaşa'da bir saldırgan kaldırımda arkadaşıyla yürüyen genç kızı bıçaklayarak kaçtı. Güvenlik kameralarına da yansıyan olayda genç kızın bacağına yedi dikiş atılırken, bıçaklı saldırgan çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber