Geri Dön
GündemSon dakika...Sedat Şahin iddianamesinde şok detay! Galericiyi bulamayınca arkadaşını vurdular

Son dakika...Sedat Şahin iddianamesinde şok detay! Galericiyi bulamayınca arkadaşını vurdular

Son dakika haberlere göre, Sedat Şahin’in liderliğini yaptığı suç örgüne yönelik hazırlanan 374 sayfalık iddianamede, çok sayıda iş insanına yönelik eylemler de sıralandı. Fabrika sahibi Muzaffer Selçuklar, ödeme yapması için “infaz timi” ile korkutulmaya çalışıldı. Galeri sahibi Necmettin Şafak Gerçin’e ulaşılamayınca arkadaşı vuruldu. İddianamede, Hande Yener’in DJ’lik yapan oğlunun çalıştığı barda öldürülen Alkan Uçarer’in de Şahinler suç örgütünün üyesi olduğu bilgisi yer aldı.

Son dakika...Sedat Şahin iddianamesinde şok detay! Galericiyi bulamayınca arkadaşını vurdular

Tutuklu bulunan Sedat Şahin ve adamlarına yönelik üç yıl önce yapılan operasyon sonrası yürütülen soruşturma tamamlandı ve hazırlanan iddianame İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. 21 kişinin şikâyetçi olarak yer aldığı iddianamede, şüphelilere yönelik suçlamalar 31 ayrı eylemde sıralandı.

Dosyada şikâyetçi olarak alan isimlerden biri de Messa Mekanik Mühendislik’in eski sahibi Muzaffer Selçuklar. Olayın yaşandığı Ocak 2018’de, havalandırma sistemleri yapan Messa’nın sahibi olan Selçuklar’a ait çek defteri kayboldu. Selçuklar, çeklerin kaybolduğuna dair hem bankaya hem savcılığa başvuruda bulundu.

'ELİMDE ÇEKİN VAR'

Çeklerin kaybolmasından bir süre sonra, farklı kişiler Selçuklar’ı aramaya başladı. Selçuklar’ı arayan kişilerden biri de Volkan Aykaç oldu. Aykaç, telefonla görüştüğü Selçuklar’a, “Elimde 120 bin TL’lik çekin var. Bu çeki derhal öde” diyerek tehdit etti. İkili telefonda tartışırken Aykaç ve beraberindeki 3 kişi şirketin Sultanbeyli’de bulunan adresine baskın yaptı.

'POLİSE BİLDİRME' 

Selçuklar daha sonra yaptığı araştırmada, Aykaç’ı kendisine yönlendiren kişinin Ednan Altun isimli tanıdığı bir kişi olduğunu belirledi. Selçuklar daha sonra, savcılık iddianamesinde ‘Şahinler suç örgütü’nün 10 kişilik yönetici listesinde yer alan Aziz Korhan Sarıbıyık’a konuyu aktardı. Selçuklar, iş yerine baskına gelen kişilerin kamera kayıtlarını, fotoğraflarını ve telefon numaralarını Sarıbıyık’a iletti. Sarıbıyık kısa süre sonra Selçuklar’ı arayarak “Bu şahıslar hakkında sakın savcılığa veya polise suç duyurusunda bulunma. Ben bu şahısları tanıyorum, Ben konuşup sana haber vereceğim” dedi. Selçuklar ise, bu kişiler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu belirtti.

'BUNLAR İNFAZ TİMİ'

Bu görüşmeden 3 gün sonra Sarıbıyık bir kez daha Selçuklar’ı aradı ve Kavacık’taki ofisine davet etti. Sarıbıyık ofiste Selçuklar’a “Bu şahıslar infaz timi, seni de infaz ederler, infaz etmek için senin iş yerine gelmişler… Bu 120.000 TL parayı hemen ve derhal bu şahıslara öde, yoksa seni öldürürler” dedi.

'SONUCUNA KATLANIRSIN'

Selçuklar ise kimseye borcu olmadığını belirterek ayağa kalktı. Bu esnada Sarıbıyık, “Sen bilirsin, bu parayı ödemezsen sonucuna katlanırsın” dedi. Selçuklar, olay ile ilgili emniyete de başvurdu. Ancak daha sonra İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün yaptığı operasyon sonrası Selçuklar’ı tehdit ederek para almayan çalışan kişiler yakalandı. Baskına giden Volkan Aykaç, Enver Kurt, Semih Kaplan’ın yanı sıra Ednan Altun, Ali Şimşek, Cengiz Şahin, Aziz Korhan Sarıbıyık, Bülent Gezgin ve Sedat Şahin şüpheli olarak dosyada yer aldı.

ARKADAŞINI VURDULAR 

Lamborghini, Porsche, Ferrari gibi lüks otomobillerin kiralama işini yapan Necmettin Şafak Gerçin de dosyada yer alan bir diğer şikâyetçi. İddianameye göre, Gerçin bir süre önce Şahin’lere ait bir teknenin satışına aracılık yaptı. Satış işlemi sorunsuz tamamlansa da suç örgütünün yönetici kadrosunda yer aldığı iddia edilen Bahadır Şahin, Gerçin’den 1 milyon Euro istedi. Şahin ve adamları Gerçin’e yönelik bir dizi tehditte bulundu. Gerçin’in izini sürmek için evi ve iş yeri önünde pusu kuran örgüt üyeleri, Gerçin’in arkadaşı Denizhan Çiçek’e ayaklarından silahla yaraladı.

İddianamede, 28 Mart 2018’de sabaha doğru, Ortaköy’de bulunan bir barın kapısında öldürülen Alkan Uçarer’in de Şahinler suç örgütü üyesi olduğu bilgisi yer aldı. İddianamede, Uçarer’in, barın güvenliğini sağlayan kişilere ateş açtığını, bu esnada yaşanan çatışma sorası öldürüldüğü kaydedildi.

HÜRRİYET

Bakan Koca'dan aşı açıklamasıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Uğur Şahin ile gerçekleştirdiği görüşmede Haziran ayı için 30 milyon doz BioNTech aşısı sözü verildiğini belirtti. Bakan Koca, "Biz opsiyonel olarak 30 milyona gelecek şekilde anlaşma yapmıştık. Uğur Hoca, Türkiye'ye aşı gönderme konusunda büyük gayret sarf ediyor. 'Haziran ayı için 30 milyon doz aşıyı şimdiden söz verebilirsin' dediler." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet