Geri Dön

TEOG 2. dönem sınavı ne zaman yapılacak? Milli Eğitim Bakanlığı'nın takvimine göre...

Milli Eğitim Bakanlığı'nın takviminde Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavlarının tarihi belirlendi. Öğrenciler günler öncesinde TEOG 2. dönem sınavı ne zaman, saat kaçta gibi sorulara yanıt arıyor. 2017 TEOG sınavı ve oturumları hakkında merak ettiklerinizi sizler için derledik...

TEOG 2. dönem sınavı ne zaman yapılacak? Milli Eğitim Bakanlığı'nın takvimine göre...

TEOG (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş) sınavları, Milli Eğitim Bakanlığı'nın takvimine göre 26-27 Nisan 2017 Çarşamba- Perşembe tarihlerinde yapılacak. Sınavlar yapıldıktan sonra adaylar tercih gününü bekleyecek.

TEOG SINAVLARINDA HANGİ DERSLERDEN SORU SORULACAK?

TEOG sınavında 8. sınıf öğrencileri, lise eğitimine geçiş yapmak için 6 çeşit dersten sınava girecek ve sınavlardan aldığı puanların ortalamalarının ardından da puanlarının yettiği liselere tercih yaparak eğitim görmeye başlayacak. Soru sorulan dersler şöyle;

- Türkçe

- Matematik

- Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi

- Yabancı Dil

- T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük

- Fen Bilgisi

Adaylar, TEOG'un birinci gün oturumunda (26 Nisan 2017) Türkçe, Matematik ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinin sınavlarına katılacak. Üç sınavda toplamda 60 soruya cevap verecek olan adaylar 120 dakika boyunca ter dökecek. TEOG'un ikinci gün oturumunda ise (27 Nisan 2017) adaylar Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ve Yabancı Dil sınavlarında 60 soruya cevap verecek. Sınav aynı birinci günde olduğu gibi 120 dakika sürecek.

MEB 2017 SINAV TAKVİMİ

TEOG 2. dönem sınavı ne zaman yapılacak Milli Eğitim Bakanlığının takvimine göre...

Polisin bayrak hassasiyeti! Yerde bulduğu Türk Bayrağı'nı katladıAdana’da "çıkar amaçlı silahlı organize suç örgütü"ne yönelik operasyonda polisin damda arama yaparken yerde bulduğu Türk Bayrağını katlayıp ekip aracına götürdüğü görüntüler ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber