Geri Dön

TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? TEOG sonuçları E-Okul'da erişime açılacak

E-okul üzerinden TEOG sonuçları öğrenilebiliyor! Bir milyonun üzerinde adayın ter döktüğü TEOG sınav sonuçlarına Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sunulan E okul sistemi üzerinden ulaşılabiliyor. Peki TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte merak edilen detaylar...

TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? TEOG sonuçları E-Okul'da erişime açılacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Türkiye’de sunulan eğitim hizmetlerinin çok daha çağdaş ve çok daha modern hizmet standartlarına sahip olabilmelerinin sağlanabilmesi amacı ile son yıllarda 21.yüzyıl teknolojilerinin sunduğu internet altyapısı hizmetlerinden aktif olarak yararlanmaya başladı. Bu çerçevede de günümüz modern yüzyıl Türkiye’sinde artık Milli Eğitim Bakanlığı tarafından e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) portalı hizmetleri sunulmaya başlandı. Bu şekilde günümüz modern yüzyıl Türkiye’sinde ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine sunulmakta olan eğitim hizmetlerinde çok daha modern ve çok daha kaliteli eğitim standartlarının yakalanarak, dünya genelindeki akranları ile eş değer kalitede ve çağdaş bir eğitim altyapısına sahip olabilmelerine yardımcı oluyor. Özellikle de günümüz modern yüzyıl Türkiye’sinde internet teknolojilerinin toplum genelinde son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılıyor olması da bu durumun meydana gelmesinde son derece etkili olmuştur.

Yukarıda verilen linkler bilgilendirme amaçlıdır.

Günümüzde Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik olarak sunulmakta olan internet üzerinde yer alan e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi portalı üzerinden son derece pratik ve kolay bir şekilde Türkiye’de öğrencilerin okul bilgilerinin ve öğrencilik durumu bilgilerinin öğrenilebilmesine yardımcı oluyor. Özellikle de her geçen gün büyük bir hız ile gelişmekte olan modern yüzyıl teknolojileri sayesinde artık öğrencilerin ve velilerinin yaşamın her alanında son derece pratik bir şekilde internet ortamına erişim gerçekleştirebilme şansına sahip olabilmeleri sayesinde Milli Eğitim Bak anlığı’9ın internet üzerinde yer alan e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden öğrenci bilgilerinin takibi yapılabiliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından elektronik platform üzerinde hizmete açılmış olan ve Türkiye genelinde faaliyet göstermekte olan tüm ilköğretim ve ortaöğretim eğitim kurumlarında eğitim görmekte olan milyonlarca öğrencinin eğitim bilgilerinin yer almakta olduğu bir sanal bilgilendirme portalı olan e-Okul sistemi her eğitim ve ortaöğretim dönemi içerisinde hem veliler hem de öğrenciler tarafından son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet üzerinde yer alan e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’nin tüm veliler tarafından son derece pratik bir şekilde kullanılabilmesinin sağlanabilmesi amacı ile son derece basit bir kullanım yapısına sahip olan oldukça anlaşılır bir ara yüze sahiptir. 2015 yılı sonlarına doğru Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yenileme ve güncelleme çalışmasından geçirilen e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi portalı üzerinde veliler, giriş işlemlerini öğrencilerin T.C. kimlik numarası ve okul numarası bilgileri ile kolay bir şekilde gerçekleştirebilme şansına sahip olabiliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet üzerinde yer alan e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerindeki öğrenci bilgilerinin ve eğitim bilgilerinin her biri öğretmenler tarafından her eğitim günü sonunda güncelleniyor. Bu şekilde de günümüzde velilerin internete erişim sağlayarak bu sanal bilgilendirme portalı üzerinden çocuklarının okuldaki başarı durumuna ilişkin olarak en güncel bilgilere ulaşabilme şansına sahip olabilmeleri sağlanıyor.

Ordu'da zincirleme trafik kazasıOrdu'nun Fatsa ilçesinde 4 otomobilin karıştığı zincirleme kazada, 2 otomobil yandı. Kazada, 1 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi de yaraladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet