Geri Dön

Tiyatro'dan büyük bir yıldız kaydı, Uygur yaşama veda etti

Tiyatro'dan büyük bir yıldız kaydı, Uygur yaşama veda etti.Tiyatro sanatçısı Nejat Uygur (86), tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Tiyatro'dan büyük bir yıldız kaydı, Uygur yaşama veda etti

Tiyatro'dan büyük bir yıldız kaydı, Uygur yaşama veda etti.Tiyatro sanatçısı Nejat Uygur (86), tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Uygur, durumunun ağırlaşması üzerine yaklaşık iki hafta önce kaldırıldığı Medistate Kavacık Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

İşte Tiyatro Yıldızının kısa yaşam öyküsü

Kilis'te 1927 yılında doğan Nejat Uygur, ilk ve orta öğrenimini Anadolu'nun çeşitli yerlerinde tamamladı. Güzel Sanatlar Akademisi'nin Heykel bölümüne giren Uygur, akademiden mezun olamadı.

Tiyatroya profesyonel anlamda 1949'da "Nejat Uygur Tiyatrosu" ile adım atan usta sanatçı, 1950'de Necla Uygur ile hayatını birleştirdi.

Kültür Bakanlığı'nca 1998'de verilen "Devlet Sanatçısı" unvanını alan Uygur, 2007'de Altın Kelebek TV Yıldızları Yarışması "Tiyatroya Destek Yılı Özel Ödülü"ne, 2006'da Kemal Sunal Kültür Sanat Ödülü "En İyi Tiyatrocu" ödülüne ve 1999'da 22. Avni Dilligil Tiyatro Ödülleri "Belkıs Dilligil Onur Ödülü"ne layık görüldü. Uygur, 2007'de Beyaz Melek, 2004'te Vizontele Tuuba, 1974'te Cafer'in Nargilesi, 1971'de Cafer Bey İyi, Fakir Ve Kibar ile 1970'te Cafer Bey, filmlerinde oynadı.

10 Eylül 2007'de beyin damarlarında oluşan tıkanıklık nedeniyle kısmi felç geçiren Uygur, beş çocuk babasıydı.

Çiçek başsağlığı diledi

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, tiyatro sanatçısı Nejat Uygur'un vefatı nedeniyle, tiyatro sanatçısı oğlu Behzat Uygur'u arayarak başsağlığı diledi.

Esenyurt'ta gece kulübünde skandal görüntüler!İstanbul’da vaka sayısındaki artış nedeniyle bir dizi yeni önlemler alınırken, Esenyurt’ta kaydedilen görüntüler vaka sayısındaki artışın nedenini gözler önüne koydu. Salgına ve artan vaka sayılarına rağmen düzenlenen partide ne maske takan ne de sosyal mesafeye uymayan yüzlerce kişi, virüse meydan okuyarak eğlendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber